تاریخ درج خبر : 1391/11/08
کد خبر : ۹۵۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش بی‌رویه اجاره بها در یاسوج

سایت استان: رئیس اتحادیه بنگاه‌های شهرستان بویراحمد از افزایش بی‌رویه اجاره بها در یاسوج خبر داد و گفت: به دلیل برخی تخلفات، تعداد 30 واحد املاک مسکن در این شهر جمع‌آوری و پلمب شدند.

سید نادر موسوی به تعداد بنگاه‌های املاک در شهرستان بویراحمد اشاره کرد و گفت: با بررسی‌های صورت گرفته تعداد بنگاه‌های دارای مجوز کسب در این شهرستان 335 واحد بوده که اقدامات لازم جهت خدمات‌رسانی مضاعف به جامعه را بر عهده دارند.

رئیس اتحادیه صنف بنگاه‌های املاک شهرستان بویراحمد بزرگ‌ترین مشکل موجود را عدم حریم صنفی و سقف صنفی عنوان کرد و ادامه داد: برخی افراد بیکار و بدون مهارت شغلی و فاقد سرمایه به سمت این شغل مراجعه کرده و دفتری به همین منظور راه‌اندازی می‌کنند.

موسوی عنوان کرد: آمار تخلف در حوزه املاک زیاد گزارش شده که این میزان تخلفات ضربه‌زدن به حقوق شهروندان است و نوعی بحران برای اتحادیه بوده، از این‌رو با متخلفان مطابق قانون برخورد لازم اعمال می‌شود.

افزایش بی‌رویه اجاره‌ بها در یاسوج مشهود است

وی رشد اجاره بها را در فصل تابستان هر سال عنوان کرد و گفت: با توجه به این‌که به صورت فصلی تقاضا افزایش می‌یابد و میزان عرضه کم بوده از این رو تورم ایجاد می‌شود و متقاضیان مسکن نیز در این ایام با سردرگمی و نگرانی اقدام به اجاره محل مورد نظر می‌کنند.

این مسئول میزان اجاره بها در شهر یاسوج را نامناسب و سنگین دانست و گفت: نظارتی جهت پرداخت اجاره بها در این شهرستان اعمال نشده و از علت‌های آن توافق طرفین قرارداد بوده و مطابق با دستورالعمل، صنف مشاورین املاک حق هیچ گونه قیمت‌گذاری در این خصوص را ندارند.

موسوی در پاسخ به سئوالی مبنی بر علل افزایش اجاره بها در شهر یاسوج اظهار داشت: از دلایل مهم در این خصوص رشد جمعیت، مهاجرت و عدم توسعه شهر بوده چراکه توسعه‌ شهری و ساختمان‌سازی با یکدیگر هم‌خوانی ندارند.

وی تصریح کرد: به منظور آگاهی شهروندان و مشاورین املاک، وظایف مشاورین در 53 ماده لحاظ شده و در صورت بروز هرگونه تخلف و اعمال گزارش اتحادیه، به تخلف واحد صنفی رسیدگی و برخورد قانونی لحاظ می‌شود.

جمع‌آوری 30 واحد املاک متخلف در بویراحمد

موسوی تعداد بازرسین واحد امور صنفی شهرستان بویراحمد را هشت نفر عنوان کرد و یادآور شد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 30 واحد املاک در این شهرستان جمع‌آوری شده و از علل مهم در برخورد قاطع و قانونی با متخلفان عدم اجرای دستورالعمل‌ها بوده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد