تاریخ درج خبر : 1392/07/07
کد خبر : ۹۶۳۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

20میلیاردریال وام قرض الحسنه به مددجویان کمیته امداد گچساران پرداخت شد

سایت استان: مدیرکمیته امداد امام خمینی ( ره ) شهرستان گچساران گفت: طی 6ماهه اول سال جاری این بیش از 20 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان پرداخت شده است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، امراله فروزنده گفت: کمیته امداد به منظور رفع مشکلات و نیازمندی های مددجویان تحت حمایت خدمات مختلفی در حمایت از آنها ارائه می دهد.

وی اظهار داشت: یکی از برنامه ها و خدمات کمیته امداد پرداخت تسهیلات در قالب وام های قرض الحسنه، اشتغال، خودکفایی و مشاغل خانگی می باشد. فروزنده افزود: به همین منظور این نهاد برای مشکلات مددجویان تحت حمایت مبلغ 20 میلیارد و 20 میلیون ریال وام قرض الحسنه پرداخت نموده است.

وی بیان داشت: این مبلغ به 186 مددجوی واجد شرایط پرداخت شد. مدیر کمیته امداد شهرستان گچساران همچنین از اجرای 57 طرح اشتغال زایی برای مددجویان تحت حمایت در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.

فرزونده طرح های اجرا شده توسط مددجویان را شامل دامداری، گاوداری، مغازه داری، کشاورزی و آرایشگری برشمرد و گفت: در راستای اجرای این طرح ها 3 میلیارد و 385 میلیون ریال هزینه شده است.

وی اظهار داشت: هدف اساسی کمیته امداد توانمندسازی مددجویان است و امید است با اجرای این طرح ها و برنامه ها، مددجویان تحت حمایت به استقلال مالی و توانمندی برسند.

***

210 دانش آموز تحت حمایت در مجتمع های فرهنگی تربیتی کمیته امداد شهرستان کهگیلویه ثبت نام نمودند

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان کهگیلویه از ثبت نام 210 نفر از دانش آموزان تحت حمایت در مجتمع های فرهنگی تربیتی کمیته امداد این شهرستان خبر داد.

عنایت رحیمی نیا گفت: مجتمع های پسرانه  شهید خیراندیش در دهدشت و شهید بهشتی در دیشموک و مجتمع فرهنگی تربیتی دخترانه حضرت زهرا (س) در دهدشت همزمان با آغاز سال تحصیلی بازگشایی شدند.

وی اظهار داشت: این مجتمع ها با ظرفیت 210نفر، با تمامی امکانات رفاهی و تحصیلی، دانش آموزان تحت حمایت پسر و دختر دارای شرایط پذیرش از جمله داشتن معدل بالا، دوری منازل مسکونی از مدرسه یا نبودن مدرسه در محل سکونت را برای مدت یک سال تحصیلی پذیرش نمودند.

رحیمی نیا افزود: تمامی دانش آموزان مشغول به تحصیل در این مجتمع ها در سال گذشته صدرصد قبول شده و مجتمع شهید خیراندیش رتبه اول –مجتمع حضرت زهرا(س)رتبه دوم و مجتمع شهید بهشتی دیشموک رتبه سوم استان را بین هفت مجتمع استان کسب نمودند.

وی اظهار داشت: امید است با برنامه ریزی های درست دانش آموزان تحت حمایت در این مجتمع ها در سال جاری نیز به موفقیت دست یافته و در راه رسیدن به تحصیلات عالی موفق باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد