تاریخ درج خبر : 1392/07/07
کد خبر : ۹۶۳۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه تشکل “وحدت اسلامی دانشجویان” به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاهها

سایت استان: تشکل وحدت اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با انتشار بیانیه ای، آغاز سال تحصیلی جدید را به دانشجویان تبریک گفت.

205
متن این بیانیه که برای سایت استان ارسال شده در پی می آید:

“وظیفه دانشجو مشخص است آزاد و متفکرانه به سمت حل مسائل برود.توصیه ما به حاکمیت این است که بگذارد دانشگاه و دانشجو وظیفه خودش را انجام بدهد دانشگاه دانشگاه باشد نه چیز دیگری. “سید محمد خاتمی”

تشکل وحدت اسلامی دانشجویان در سال 1386 توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تاسیس شد. این تشکل از بدو تاسیس همواره رسالتش حفظ آرمانهای امام و انقلاب و ارتقای سطح فرهنگی دانشجویان دانشگاه بوده است. ما همواره معتقد بوده ایم که دانشگاه جای بحث و آزاد اندیشی است و نسل دانشجوی ما درست فکر می کند و امیدهایش امید درستی است و در عین حال دارای واقع نگری است و همواره دغدغه ی مسایلی را دارد که مسایل اساسی هستند. این تشکل در طول سالیان گذشته که متاسفانه بسیاری از تشکل های مستقل و آزاد یا تعطیل بوده اند یا محکوم بوده اند یا محدود بوده اند با حداقل امکانات در پیش برد خط مشی فکری خود که همان تفکر اصیل اصلاح طلبی است، فعالیت داشته است. هرچند در این راه سختی ها و مشقت های فراوان را متحمل شده ایم ولی امیدواریم با آمدن دولت تدبیر و امید و مشی اصلاح طلبانه اش و با توجه به رویکرد مثبت این دولت در فضای دانشگاهی کشور و اهمیت ویژه ای که شخص آقای رئیس جمهور برای قشر دانشجو قائلند دوباره فضای دانشگاه ها باز شود همه بتوانند حرف بزنند و صحبت کنند و روحی تازه در کالبد آزرده تشکل های مستقل فرهنگی دمیده شود و این تشکل ها دوباره جایگاه خود را به دست بیاورند. تشکل وحدت اسلامی دانشجویان همواره اصل را فارغ از جریان های سیاسی، بر مبنای نیازهای اصیل دانشجویان گذاشته است و در لحظات حساس و سرنوشت ساز به عنوان مهمترین حامی دانشجویان دانشگاه چه در مسائل فرهنگی و چه در مسائل صنفی ایفای نقش کرده است. همچنین نشریه تکاپو که ماهنامه ی وابسته به این تشکل بوده همواره با دیدگاه انتقادی نسبت به مسائل مهم دانشگاهی و کشوری به صورت منظم منتشر می شود و به گواه اکثریت دانشجویان وجدان بیدار دانشگاه علوم پزشکی یاسوج می باشد. به امید خداوند در سال تحصیلی جدید با کمک شما دانشجویان باز هم در همین مسیر باشکوه قدم برداریم و منادی تفکر اصلاح طلبی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج باشیم.
در پایان ما اعضای تشکل وحدت اسلامی دانشجویان آغاز سال تحصیلی جدید را به همه دانشجویان و اساتید عزیز تبریک می گوییم و آرزوی سالی توام با موفقیت و سربلندی برای همه شما داریم.
         بخوان با ما سرود فتح فردا              که فردا می رسد با پرچم ما

* تشکل وحدت اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد