تاریخ درج خبر : 1392/07/07
کد خبر : ۹۶۶۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

نقش مدیران در امر سرمایه‌گذاری تنها یک تسهیل کننده است

سایت استان: خادمی گفت: نقش مدیران در امر سرمایه‌گذاری تنها یک تسهیل کننده است و نباید به غیر این کسی دخالتی در کار سرمایه‌گذار داشته باشد و امروز حق نداریم برای توسعه استان به سرمایه‌گذار با چشم بد نگاه کنیم.امروزه بزرگترین مشکل مردم این استان فقر و محرومیت است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: عرصه‌ای که اکنون در استان کهگیلویه و بویراحمد داریم کمتر از دفاع مقدس نیست. فقر و محرومیت دشمن اصلی مردم این استان است و نقش و رویکرد مدیریت‌ها در این هنگامه بر همه مشخص می‌شود.

6757

خادمی افزود: امروز سرمایه‌های انسانی محور توسعه هستند و تغییر مدیریتی در کشور اکنون اتفاق افتاده که آرمان‌ها را به شکل و زبانی دیگر پیگیری می‌کند. دنیا حاضر است در برابر ما کوتاه بیاید که این بستگی به رویکرد ما در مدیریت‌ها دارد تا با مدیریت صحیح و منطقی به اهداف خود دست یابیم.

وی به رویه اعتدالی که در کشور حاکم شده اشاره و تأکید کرد: باید از این وحدتی که میان گروهای خیر خواه سیاسی کشور پیش آمده به درستی استفاده کنیم تا شاهد دستاوردهای بیشتری در کشور باشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اقتصاد کشور وابسته به نفت است و باید به گونه‌ای عمل کنیم که اگر در آینده دشمن به دنبال اهدافی دیگر بود با اقتصاد بدون نفت در برابر آنها ایستادگی کنیم.

خادمی ادامه داد: اقتصاد کشور با وجود اینکه تصدی دولت در بسیاری امور برداشته شده اما این اقتصاد، اقتصادی شبه دولتی می باشد و وظیفه ما مدیران است که با مدیریت صحیح و استفاده درست از همین منابع محدود به توسعه و سازندگی کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد کمک کنیم.

کهگیلویه و بویراحمد با وجود قابلیتهای فراوان در قهر توسعه نیافتگی کشور قرار دارد

وی یادآور شد: استان کهگیلویه و بویراحمد دارای قابلیت‌های فراوان است اما با این همه ظرفیت و توانمندی در قهر توسعه نیافتگی کشور قرار دارد و نمی‌توان با بیان آمار که ما چقدر نفت، آب، معدن و جنگل داریم این محرومیت تاریخی را برطرف کرد. بخشی از علل توسعه نیافتگی استان کهگیلویه و بویراحمد عوامل بیرونی به خصوص عدم توجه به توسعه استان از سوی دولتهای پیشین است و این وضعیت جز با مطالبه طلبکارانه مدیران استانی، اصلاح نمی شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اصل 48 قانون اساسی به توسعه متوازن و متناسب با استعداد ها و امکانات مناطق و استانها اشاره دارد که متأسفانه این اصل در استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا نشده است. در منناطق سردسیر استان منابع آبی فراوان و در مناطق گرمسیری استان زمینهایی داریم که باید با برنامه ریزی درست و مدون فکری کرد که چگونه می توان آنها را به هم اتصال داد.

عمق توسعه نیافتگی کهگیلویه و بویراحمد را کسی که در استان زندگی کرده درک می کند

خادمی با بیان این مطلب که میزان محرومیت استان کهگیلویه و بویراحمد در آمارها و مقایسه ها مشهود نیست و عمق توسعه نیافتگی استان را کسی که در این استان زندگی کرده و طعم محرومیت را چشیده درک می کند افزود: دلیل این عدم توسعه به مشکلات ساختاری، تاریخی و فیزیک جغرافیای استان برمی گردد اما مهمترین دلیل آن عدم مدیریت توانمندیهای بالقوه جهت تبدیل آنان به بالفعل است.

وی اظهار کرد: عدم توجه لازم به توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد در سالهای گذشته و عدم پیگیری کافی جهت احقاق حقوق این استان یکی دیگر از عوامل توسعه نیافتگی است و مدیران این استان باید با نگاه طلبکارانه نسبت به اصلاح وضعیت استان و وصول حقوق استان، اقدام کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به عدم وجود صنایع بزرگ دولتی، صنایع کوچک و بخش های خدماتی، در بخش های صنعتی و تجاری، راه و شهرسازی و پروژه های آب رسانی تصریح کرد:عمده تلاش مدیران باید بر این سه حوزه متمرکز شود چراکه این سه بخش متعلق به همه مردم استان و رشد استان در گرو توسعه این بخش هاست. چقدر در استان کهگیلویه و بویراحمد صنایع دولتی و بزرگ داریم که بتوانیم صنعت های کوچک در کنار آنها ایجاد کنیم و هم اکنون که صنایع در حال واگذاری هستند ما چیزی برای واگذاری نداریم و باید در این زمینه مطالبه گر و دنبال این وضع باشیم.

خادمی بیان کرد: تکمیل زیرساختها در این سه حوزه و جذب سرمایه گذار اعم از داخلی و خارجی موجبات رشد و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد را فراهم می کند. سیستم بانکی نیز باید پای کار بیاید و از صندوق توسعه ملی نیز کمک بگیریم تا بتوانیم منابعی را وارد استان کنیم.

وی عنوان کرد: راه توسعه استان ،توسعه سرمایه گذاری و تولید است و باید از سرمایه گذاران استقبال کرد و آنها را جلوی درب اتاق های خود نگه نداشت و مدیران تسهیل کننده امر سرمایه گذاری و تولید در استان هستند نه مانع سرمایه گذاران.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: دستگاهها لیست طرحهای 100 روزه ای را با وجود منابع مالی می تواند به بهره برداری برسد به استانداری ارایه کنند.

خادمی با بیان این مطلب که در عرصه سیاست خارجی همانند عرصه داخلی پیروز شده ایم ، بیان کرد: جمهوری اسلامی از هیچکدام از آرمانها، عقاید و حقوقش کوتاه نیامده است با این حال دلیل پیروزی در عرصه بین الملل نقش و رویکرد مدیریت جدید است.

کهگیلویه و بویراحمد از نگاه تنگ نظرانه به سرمایه گذاری ضربه خورده است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان در بخش سرمایه‌گذاری هر چه ضربه دیده از نگاه تنگ‌نظرانه به سرمایه‌گذار بوده است.

دکتر سید موسی خادمی ظهر امروز یکشنبه هفتم مهر ماه در نشست شورای اداری استان افزود: برای من بسیار عجیب است که با گذشت بیش از 6 ماه از سال بسیاری از موافقت‌نامه‌های ادارات و دستگاههای استان هنوز مبادله نشده است.

وی با بیان این مطلب ‌که برخی کارها از این قبیل سبب رکود در استان می‌شود، اظهار کرد: باید در مبادله موافقت‌نامه‌ها به روز باشیم و همه کارهای دیگر خود را بر اساس نظم و انضباط انجام دهیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: داشتن برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت برای استان لازم است و از مدیران خواست تا برنامه کوتاه مدت خود را برای برنامه‌ریزی 6 ماهه تحویل دهند.

خادمی تصریح کرد: در بلند مدت نیز باید برنامه توسعه استان را داشته باشیم و هدف از تدوین چنین برنامه‌ای تنها چاپ کتابچه ای 500 صفحه‌ای برای خاک خوردن نیست بلکه می‌خواهیم آینده استان را بدون از اینکه در تغییر و تحولات مدیریتی دچار آسیب شود برای برنامه‌ریزی هر چه بهتر رقم زنیم.

وی ادامه داد: امروز باید همه دستگاهها و ادارات استان برای توسعه متوازن با یکدیگر همکاری و تعامل داشته باشند و برای نمونه ارشاد اسلامی نباید خود را جدای از آب منطقه‌ای و یا کشاورزی جدای از آموزش و پرورش ببیند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نقش دانشگاهها در این خصوص را بسیار حیاتی و ارزنده دانست و عنوان کرد: دانشگاهها می‌توانند با انجام تحقیق و پژوهش‌ استان را در برنامه‌ریزی و برنامه بلندمدت توسعه‌ای کمک کند.

خادمی یکی از مشکلات بزرگ کهگیلویه و بویراحمد را که سدی در برابر توسعه شده نگاه تنگ‌نظرانه به سرمایه‌گذاران عنوان و اظهارکرد: سرمایه‌گذار حق دارد که در کار خود سود داشته باشد و نباید از سود بردن سرمایه‌گذار کسی ناراحت شود چرا که اصولا سرمایه‌گذاری افراد برای سود دهی است.

رفتار جناحی، قومی و سردسیری و گرمسیری برای کهگیلویه و بویراحمد مضر است

وی گفت: اگر در گذشته منابع طبیعی محور توسعه قلمداد می شد اما امروزه سرمایه های انسانی و مدیریت برتر، عامل و موجب توسعه است و با اصلاح و تغییر رویکرد مدیریتی است که کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد به سمت توسعه خواهد رفت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: نگاه و رفتار جناحی، قومی و شهرستانی و سردسیری و گرمسیری برای استان کهگیلویه و بویراحمد مضر است و شکل دادن این مسایل کار افراد مغرض می باشد باید این نگاه را دور کنیم چراکه از موانع پنهان توسعه نیافتگی است.

خادمی اظهار کرد: وظیفه همه دستگاهها وادارات خدمت به عموم مردم در هر جایی از استان که باشند، است و نباید هیچ گرایشی را در ارائه خدمت دخالت دهیم.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد