تاریخ درج خبر : 1391/11/11
کد خبر : ۹۷۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

نرخ بیکاری در شهرستان کهگیلویه 11 درصد است

سایت استان: معاون تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: میانگین نرخ بیکاری در استان کهگیلویه و بویراحمد 14 درصد بوده که در شهرستان کهگیلویه این میزان 11 درصد است.

آیت‌الله ارمغانی‌فر صبح امروز در نشست کارگروه اشتغال این شهرستان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نام‌گذاری امسال به نام تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، اظهار کرد: این شعار باید همواره مدنظر همه مردم و مسئولان باشد و در همه حال بکوشیم تا منویات رهبری تحقق یابد.

معاون تعاون و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اگر همه مردم و مسئولان سعی کنند در این مسیر گام بردارند در آینده نزدیک اثرات این مسئله را در بخش‌های مختلف کشور مشاهده خواهیم کرد.

ارمغانی‌فر گفت: تحقق شعار تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی موجب افزایش اهداف اشتغالزایی در کشور می‌شود.

وی خاطر‌نشان کرد: از یک سو هر چه تولیدات ما در کشور بیشتر شود، حربه دشمنان برای تحریم با شکست مواجه شده و از سوی دیگر استفاده از نیروی کار و سرمایه ایرانی ضمن تقویت فضای اشتغال، موجب جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های ملی می‌شود.

این مقام مسئول در اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: میانگین نرخ بیکاری در استان کهگیلویه و بویراحمد 14 درصد بوده که در شهرستان کهگیلویه این میزان 11 درصد است.

ارمغانی‌فر بیان داشت: یکی از برنامه‌های اصلی و تأثیرگذار در کاهش میزان بیکاری در استان سند توسعه و اشتغال استان است که در سال 94 به پایان خواهد رسید.

وی با اشاره به این‌که با تحقق برنامه‌های این سند بیش از 43 هزار شغل در استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: با ایجاد این میزان اشتغال میزان بیکاری در استان به هفت درصد خواهد رسید.

ارمغانی‌فر عنوان کرد: بر اساس برنامه‌های پیش بینی شده در این رابطه باید تا پایان سال 91 باید هشت هزار و 150 شغل ایجاد شود.

وی با اشاره به این‌که در شهرستان 150 هزار نفری کهگیلویه بیش از 48 هزار نیروی فعال وجود دارد ابراز داشت: از این میزان حدود 8 هزار نفر بیکار هستند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد