تاریخ درج خبر : 1392/07/09
کد خبر : ۹۷۵۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

783 پایگاه در استان کمک های مردمی به جشن عاطفه ها را جمع آوری می کند

سایت استان: قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) استان از آمادگی 783 پایگاه ثابت و سیار کمیته امداد، مدارس و بسیج جهت جمع آوری کمک های مردمی به جشن عاطفه ها در سطح استان خبر داد.
به گزارش سایت استان به نقل از  روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، ارسلان جلال فرد در نشست هم اندیشی جهت برگزاری هرچه باشکوهتر جشن عاطفه ها در شهرستان گچساران، گفت: هدف اصلی در کمیته امداد یک هدف واحد است و آن کمک به نیازمندان جامعه است که کمیته امداد در راه رسیدن به این هدف برنامه های مختلفی دارد.

IMG_7107 [640x480]
وی اظهار داشت: جشن عاطفه ها یک جشن ملی است که هر ساله با شروع سال تحصیلی همزمان در سراسر کشور و برای کمک به دانش آموزان بی بضاعت برگزار می شود.
جلال فرد تصریح کرد: جشن عاطفه ها در سال جاری با شعار مهر در انتظار مهر حماسی در روزهای دهم، یازدهم و دوازدهم مهرماه به ترتیب در مدارس، پایگاههای کمیته امداد و میعادگاههای نمازجمعه در سطح استان برگزار می گردد.
وی رسیدگی به وضعیت محرومین و بخصوص دانش آموزان بی بضاعت، ارائه خدمات به دانش آموزان و کمک به ادامه تحصیل آنان، ترویج فرهنگ انفاق، ایثار و نوعدوستی را از مهمترین اهداف برگزاری جشن عاطفه ها عنوان کرد و گفت: آشنایی خیرین و افراد نیکوکار با دانش آموزان یتیم و نیازمند، استفاده از ظرفیت انجمن اولیاء و مربیان، آشنایی دانش آموزان از کودکی و در سنین پایین با فرهنگ احسان و نیکوکاری و کمک به آموزش و پرورش در خصوص تعلیم و تربیت دانش آموزان از دیگر اهداف این برنامه می باشد.
قائم مقام کمیته امداد استان تأکید کرد: تبلیغات جشن عاطفه ها با توزیع پاکت های مخصوص کمک دانش آموزان به جشن آغاز شده و انتظار می رود که هر مدرسه یک پایگاه را برای امر خیر جشن عاطفه ها تدارک ببیند.
وی اظهار داشت: جمعاً 783 پایگاه برای جمع آوری کمک های مردمی در جشن عاطفه ها در نظرگرفته شده است که امید است با هماهنگی ها و برنامه ریزی های صورت گرفته شاهد مشارکت همگانی مردم خیر و نوعدوست در امر کمک به نیازمندان باشیم.
جلال فرد به آمار جشن عاطفه ها در سال گذشته اشاره کرد و گفت:از مجموع 568 پایگاه در سال گذشته یک میلیارد و 741 میلیون ریال کمک های مردمی جمع آوری شد.
وی اظهار امیدواری کرد که در سال جاری این مبلغ افزایش چشمگیری داشته باشد و از همه مردم خیر و نوعدوست خواست که در این امر خیر مشارکت نمایند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان گچساران در این نشست گفت: جشن عاطفه ها جشن مهرورزی به هم نوع است و تلاش ما این است که در کنار آغاز فصل آموزش در مهر ماه به هم نوعان نیازمند خود نیز مهر بورزیم.
یداله مرادی اظهار داشت: هرکس در مسیر نیکی و کمک به دیگران قدم بردارد بازخورد آن به خود او برمی گردد.
وی تصریح کرد: برپایی جشن عاطفه ها ترویج فرهنگ انفاق و نوعدوستی است که این توفیق نصیب ما شده که در راه کمک به نیازمندان سهیم باشیم.
مرادی خواستار حضور پرررنگ و موثر مدارس غیرانتفاعی در برنامه های جشن عاطفه ها شد و بیان داشت: وظیفه ما این است که در این جشن، عاطفه را آنچنان تقسیم کنیم که ذخیره ای برای آخرتمان باشد.
مدیر آموزش و پرورش گچساران گفت: در جشن عاطفه ها، تنها کمک مالی ملاک نیست بلکه سرکشی از خانواده دانش آموزان نیازمند بهترین نوع شرکت در این جشن است.
مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان گچساران نیز در این نشست با ارائه آمار دانش آموزان تحت حمایت این نهاد گفت: 381 دانش آموز و 426 دانشجو تحت حمایت کمیته امداد شهرستان گچساران هستند.
امراله فروزنده از مردم نوعدوست شهرستان خواست که در جشن عاطفه های سال جاری مشارکت همگانی داشته باشند و برای کمک به نیازمندان بسیج شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد