تاریخ درج خبر : 1391/04/07
کد خبر : ۹۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

مدیر کل ارشاد: نام بسیاری از مفاخر استان به سرقت رفته است

 مدیرکل ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: آن‌قدر در این استان برای مفاخر و بزرگان خود هویت‌سازی نکردیم که امروزه نام بسیاری از مفاخر کهگیلویه و بویراحمد توسط دیگران به سرقت رفته است.

به گزارش  فارس، امین کمالوند  در نشست با انجمن‌های فرهنگی و هنری شهرستان دنا اظهار داشت: سی‌سخت یکی از قطب‌های علم و فرهنگ محسوب می‌شود و چهره‌های فرهنگی زیادی در سراسر کشور از فرزندان این شهر هستند.

وی بیان کرد: فضاهای فرهنگی در این شهر کم است در حالی که ما بهترین ابزارها را در دست داریم و ناله می‌کنیم که البته بهتر است به فرمایش رهبری توجه کنیم آن‌جا که می‌فرمایند “هیچ پدیده‌ای بدون هنر ماندگار نیست.

کمالوند افزود: سعدی، گلستان را در زمانی نوشت که اروپا درگیر توحش بود و آن‌ها از قانون دفاع از حیوانات هم اطلاعی نداشتند و امروز ما که غرق فرهنگ غنی هستیم فراموش می‌کنیم چطور باید از این ابزار استفاده کنیم.

مدیرکل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دیگران مفاخر ما را به سرقت می‌برند و برای خود هویت‌سازی می‌کنند و امروز اگر برای فرهنگ خود برنامه‌ریزی نکنیم در آینده محصول ناخوشایندی در این ارتباط درو خواهیم کرد.

این مسئول فرهنگی عنوان کرد: هر روزی که ما به خود ببالیم و بگوییم بهترین کار را انجام داده‌ایم روز مرگ فرهنگ ما خواهد بود و هر روز باید طرحی برای آینده داشته باشیم و ذائقه مردم را با هنر آشنا کنیم.

کمالوندی تصریح کرد: فرهنگ یک چشمه همیشه جاری است که باید با آن حرکت کرد و ما تمدنی داریم کهن که باید با آن حرکت کنیم.

وی افزود: فرهنگ غنی هند را انگلیسی‌ها لگدمال کردند و امروز نباید اجازه دهیم تمدن بزرگ فلات ایران را همانند هند لگدمال کنند.

این مسئول یادآورشد: باید هویت‌سازی کنیم و یکی از راه‌ها این است که خیابان‌ها و ساختمان‌ها و اماکن خود را به نام شخصیت‌ها و مفاخر علمی و فرهنگی شهرمان بگذاریم.

کمالوندی ادامه داد: برنامه‌های فرهنگی را باید به پارک‌ها و مراکز عمومی و جاهایی که محل عبور و مرور توریست و گردشگر است بکشانیم چرا که باید انتقال فرهنگ دهیم.

وی همچنین توجه به مناطق کمتر توسعه یافته، اجرای برنامه در روستاها، توزیع اقلام فرهنگی در این مناطق و پرهیز از برنامه‌های فرمایشی و نمایشی را از وظایف این نهاد فرهنگی دانست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد