تاریخ درج خبر : 1392/07/10
کد خبر : ۹۸۲۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

فرهنگ صادرات در استان ضعیف است/بخش خصوص آماده همکاری با استاندار

سایت استان: رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تا وقتی که فرهنگ صادرات در استان جا نیفتاده نباید منتظر معجزه در بخش‌‌های تولیدی استان باشیم.

جبار کیانی اظهار کرد: چرا باید با داشتن این همه ظرفیت که هر روزه دم از آن‌ها می‌زنیم و در جلسات به رخ دیگران می‌کشیم، وضعیتی این‌گونه داشته باشیم که از آخر در توسعه یافتگی رتبه اول باشیم.

1234

رئیس اتاق بازرگانی استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: آن قدر در جلسات مختلف با مسئولان ارشد استانی کلنجار رفتیم و دردها را بیان کردیم و کسی به حرف ما گوش نداد که دیگر از بیان و تکرار مکررات خسته‌ایم.

کیانی افزود: امروز می‌بینیم که فرزندی از همین استان سکان مدیریت اجرایی را به دست گرفته که خود از جنس عمرانی است و انتظار داریم که در دوره مدیریت خادمی چرخ‌های توسعه استان را به کمک یکدیگر به حرکت درآوریم.

این فعال بخش خصوصی در همین خصوص تأکید کرد: این استان بزرگترین ضررها را از تفکرات فردی به خود دیده و امروز باید همه با تفکر و خرد جمعی به فکر رفع مشکلات در حوزه تولید باشیم.

وی افزود: اتاق بازرگانی و بخش خصوصی آماده است تا بدون هیچ توقع و انتظاری در همین شروع کار دولت جدید برای حرکت به جلوی این استان در مسیر توسعه گام بردارد.

کیانی ادامه داد: نباید دل خود را به کسب و کار محدود در استان خوش کنیم بلکه اگر می‌خواهیم خود را از استان‌های توسعه نیافته جدا کنیم و به پای استان‌های توسعه یافته برسیم، بلندپروازی گاهی لازم است.

نماینده بخش خصوصی در کهگیلویه و بویراحمد توسعه را با معیشت مردم همزاد دانست و گفت: قبل از هر چیز باید با کمک به امر تولید و کسب و کار در استان مقدمات توسعه و عمران را فراهم کنیم.

وی حذف بروکراسی‌های زائد، کاهش نقدینگی، کنترل تورم و خروج پول‌ها از گاو صندوق‌های بی‌خاصیت به سمت تولید را از راه‌های مؤثر برای بهبود فضای کسب و کار دانست.

کیانی وظیفه بخش خصوصی را در این راستا مهم و حیاتی دانست و گفت: نگاه خوبی نسبت به بخش خصوصی در استان مشاهده نمی‌شود و سرمایه‌گذاری با بن‌بستی روبرو شده که اگر این بن‌بست شکسته نشود، امیدی به توسعه و خروج از محرومیت کنونی نیست.

این فعال بخش خصوصی در استان کهگیلویه و بویراحمد به یک نمونه از کم‌کاری و تساهل در امر تولید در استان اشاره کرد و گفت: وقتی در مهد صنایع دستی از نوع بافتنی آن در استان تنها 200 متر در سال دست‌بافته داریم یعنی این که برای کمک به رشد تولید و کمک به صادرات قدمی برنداشته‌ایم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کهگیلویه و بویراحمد فرهنگ صادرات در استان را بسیار ضعیف دانست و گفت: وقتی مراوده‌ای با بازارهای جهانی نداریم نباید منتظر معجزه برای خروج از محرومیت‌ها و بن‌بست تاریخی بود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    حتما جایی جلوی دزدی هاتو گرفته که از دستش ناراحتی کارشناس به اصطلاح امور اجتماعی

  • كارشناس اجتماعي گفت:

    فقط باالفاظ بازی داری در عمل هیچ – نیازی نیست خودت تو مطرح کنی چون کاملا شناخته هستی

پربازديد