تاریخ درج خبر : 1392/07/10
کد خبر : ۹۸۲۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

نکند صاحبان رای شما نامحرم و رقبا محرم شوند/ صدای مردمی که به شما رای داده اند در انتخاب استانداران شنیده نمی شود

سایت استان: فعال سیاسی اصلاح طلب با انتشار نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور، خواسته های بخشی از طرفداران و حامیان وی را مطرح کرده است.

در بخشی از نامه سید نعمت اله صدوقی آمده است: ناگفته روشن است که اگر کارگزاران شما برخلاف برنامه های اعلان شده و وعده های داده شده به مردم عمل نمایند؛ شما به سرعت حمایت مردم را از دست خواهید داد.

500

متن کامل نامه در پی می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم
محضر حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی( ایدکم الله بنصره المبین )
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با احترام اینجانب که در کسوت روحانیت و مفتخربه لباس مقدس روحانیت هستم و قریب سی سال است که در عرصه های سیاسی و فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد در کنار سایر کنشگران فرهنگی و سیاسی فعال بوده ام، توفیق داشته ام که به سهم خود درخلق حماسه 24 خرداد سهیم باشم؛ اینک بیش از گذشته قلبم برای اصلاحات، تحول خواهی، اعتدال،توسعه و اعتلای ایران و عزت و سربلندی ملت نجیب ایران می تپد و تمامی عمرم را صرف مبارزه با جهل و جمود و تحجراز یک سو و تندروی دین ستیزان از سوی دیگرنموده و با الهام از اندیشه های نظریه پرداز بزرگ جمهوری اسلامی استادشهید علامه مطهری و علامه نائینی همواره توفیق داشته که با اعتدال و میانه روی طی طریق نموده ،جاییکه همه دنیا در مقابل شعارها و برنامه های شما و حماسه ملت سر تعظیم و تکریم فرود آوردند. دولت شما مانند یک کودک نوپای قدم مبارکی است که نیاز به مراقبت آن به آن و لحظه به لحظه دارد و نگرانی بنده هم از همینجا شروع می شود .
در انتخابات اخیربا رویکرد اعتدال به حمایت از آیت اله هاشمی رفسنجانی برخاسته و پس از آنکه آیت اله هاشمی به دلایل غیر عقلانی از صحنه انتخابات کنار گذاشته شده اند، در حمایت از جنابعالی و در جهت نهادینه کردن برنامه های شما در قالب دولت تدبیر و امید جهد وافرنموده و قبل از اینکه جناب آقای مهندس ………. به دفتر بنده زنگ بزنند و تقاضای همراهی با ستاد های انتخاباتی حضرتعالی را بنمایند، به همراه تعداد زیادی از دوستان که از نزدیکان و دوستان شما نیز می باشند تلاش نمودیم تابخش مهمی از آرای (میلیونی ) حضرت آیت اله هاشمی را به سوی حضرتعالی سوق داده و در این مسیراز هرآنچه در توان داشته دریغ نورزیدیم ؛ به صورت گروه گروه و فرد فرد که چه بگویم، خانه به خانه برای جمع آوری آرا برای حضرتعالی ، آستین ها را بالا زده و شهر به شهر و روستا به روستا منبررفته و از اندک آبرویی که نزد مردم داشته مایه گذاشتیم؛ چرا که می دانستیم پیروزی حضرتعالی، پیروزی فرد نیست که پیروزی گفتمان مبارک اصلاح طلبی و اعتدال خواهد بود و زنده کننده امید از دست رفته به زندگی ایرانیان می باشد.
آقای رئیس جمهور: به ما حق بدهید که اکنون بعد از پیروزی، نگران اوضاع و احوال اصلاحات و اعتدال و امید باشیم و زنگ خطر را سریعتر از حضرتعالی بشنویمچرا که ما در متن توده مردم زندگی می کنیم و واقیتها، مطالبات و قضاوتهای مردم را به صورت ملموس و عینی احساس می کنیم. برهمین اساس نگران آینده دولت تدبیر و امید هستیمتا انشاءا… بعد از هشت سال دولت را به فردی شایسته و بایسته و ادامه دهنده راه اصلاح و اعتدال تحویل دهید.
مانیک می دانیم که دولت شما در عرصه داخلی با کارشکنی کینه توزان، و طمع چاپلوسان، و زیاده خواهی زیاده طلبان و در عرصه خارجی با زیاده خواهی قدرت های زورگو و ظالم و تحریم های کمر شکن روبروست؛ ما به خوبی آگاهیم که در شرایطی دولت را تحویل گرفته اید که بنیانهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و اخلاقی آن فروریخته است؛ تورم شدید، پایین آمدن بی سابقه ارزش پول ملی،افزایش معدل بیکاری، رکود تورمی و بی ثباتی، شکل گیری قارچگونه باندهای فساد و رانت خوار ، انسداد سیاسی و سقوط اخلاق در عرصه داخلی و تحریمهای کمرشکن در عرصه خارجی که دولت مردان قبل اثرات منفی آنها را برای مردم واژگون جلوه داده اند ، از شاخصهای دولتی بود که مسئولیتش را در شرایط سخت کنونی برعهده گرفته اید.
دولت شما به دلایل بیان شده نیاز به مراقبت ویژه و مستمر دارد، مراقبت جهت عمل به برنامه ایکه با ملت درمیان گذاشته اید ؛ ناگفته روشن است که اگر کارگزاران شما برخلاف برنامه های اعلان شده و وعده های داده شده به مردم عمل نمایند؛ شما به سرعت حمایت مردم را از دست خواهید داد؛ همان مردمیکه به وعده های شما امید بسته اند و به امید تحقق برنامه های انتخاباتی شما حماسه 24 خرداد را خلق کرده اند و چه بسا دوباره کشور به دوره ای بازگردد که به تعبیر خودتان « دوره فلاکت و بی مسولیتی و بی برنامگی» بوده . برهمین اساس وظیفه خود دانسته دغدغه های اجتماعی خود را که حاصل سی سال فعالیت سیاسی و فرهنگی در متن مردم است در اختیارتان گذاشته ، به این امید که همواره به وعده هاییکه به ملت داده و برنامه هایی که در معرض نظر مردم گذاشته اید و ملت به امید آن وعده ها و تحقق آن برنامه ها جنابعالی را برگزیده اند؛ پایبند باشید.

1- ما براین باوریم که معدل کلیت کابینه شما مثبت و وظیفه خود دانسته که از انتخاب وزیران مجرب در عرصه اقتصادی و سیاست خارجی تشکر نموده ؛ ولی صادقانه باید یادآوری کنیم که انتخاب آقای رحمانی فضلی بعنوان وزیر کشور، برای این کابینه و این نگرشنامناسب بوده ، که بهای آن ناامیدی و دلسردی کسانی است که به شما رای داده و به برنامه های شما دل بسته اند .

2- از دولت تدبیر و امید انتظار این خطای فاحش نمی رفت که وزیر کشورآن از نمایندگان مجلس بخواهد که برای هر استاندار سه نفر را به وزارت کشور معرفی نمایند تا وزارت کشور ازمیان آن سه نفر یکی را بعنوان استاندار برگزیند، براهل فن پوشیده نیست که چنین درخواستی ازنمایندگان مجلس درواقع واگذاری انتخاب استانداران به آنان خواهد بود ؛ شما به خوبی از ترکیب مجلس موجود و نحوه انتخاب آنان آگاهید، مجلسی که در رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری بیش از 150 نفر آنها از آقای قالیباف و بیش از 100 نفر آنان از آقای ولایتی و تعدادی هم از آقای جلیلی حمایت نموده اند و تنها تعداد معدودی از حضرتعالی حمایت کرده اند. آیا واگذاری تعیین استانداران به چنین نمایندگانی با اصولی که قول داده اید ساز گار است؟ اساسا آیا چنین فرایندی برای تعیین استانداران با اعتدال سازگاری دارد ؟ یا انحرافی اساسی است از جاده اعتدال ؟ آیا فعالان سیاسی که مدیریت ستادهای انتخاباتی جنابعالی را برعهده داشته اند شایسته و محق نبوده اند که در تعیین استانداران با آنان مشاوره گردد و صدایشان شنیده شود؟ پس فلسفه انتخابات چیست ؟ مردم به تغییر و اعتدال و اصلاحات رای داده اند ولی صدای مردمیکه به شما رای داده اند در انتخاب استانداران شنیده نمی شود.

3- بدون توجه به ترکیب و دیدگاه سیاسی نمایندگان مجلس، دخالت دادن نمایندگان مجلس در انتخاب استانداران تا بدین حد خطایی فاحش و برخلاف تدبیر است که می تواند از هم اکنون دولت تدبیر و امید را با بحران مقبولیت و محبوبیت مواجه سازد.

4- برهیچ صاحب خردی پوشیده نیست که تعامل میان قوا امری پسندیده، ضروری و حافظ منافع ملی است؛ ولی مرز تعامل تا کجاست؟ یقینا تعامل باید با حفظ استقلال قوا و عدم دخالت هریک در حوزه فعالیت دیگری صورت پذیرد؛ اعتدال ایجاب می کند که تعامل به تداخل نینجامد؛ اعتدال ایجاب می کند که هر نهادی در جایگاه خود قرار بگیرد و از حوزه رسالت قانونی خود خارج نشود، مع الاسف وزیر کشور شما برخلاف مشی اعتدال و برخلاف رای میلیونها انسانی که به شما رای داده اند، انتخاب استانداران را عملا به نمایندگان مجلس واگذارکرده اند.

5- غفلت از این نکته خسارتبار است که نمایندگان سیاسی دولت در استانها باید برنامه های دولت را باور داشته و با سیاستهای دولت همسو باشند، کسانیکه برنامه های دولت را باور ندارند و در جهت پیروزی این دولت کمترین هزینه ای را متحمل نشده اند و تخصصشان بر بهره گیری از سفره های آماده است،نمی توانند دولت تدبیر و امید را در تحقق برنامه هایش یاری رسانند و چه بسا ممکن است در مسیر توفیق این دولت کارشکنی هم بورزند.

6- اینجانب جای یک متولی و نماینده واقعی از سوی شما بسان نماینده مقام معظم رهبری را در استان ها خالی می بینم ، پر واضح است استانداران و مدیرانی که خود وامدار نمایندگان مجلس می باشند هرگز توان این مسئولیت را ندارند ، ما براین باور بوده و هستیم که جنابعالی پرچم اصلاح طلبی خاتمی و اعتدال گرایی هاشمی را دو باره برافراشته ومردم تیزبین و فهیم کشور عزیزمان با همین نگاه به استقبالتان شتافته اند، برهمین اساس بدون ملاحظه و از سر دردبا شما سخن گفته ، چون به موفقیت شما ودولتتان باور داشته و تحقق برنامه های دولت تدبیر و امید را موجب سربلندی ملت ایران پنداشته و مجدانه از شما و همکارانتان می خواهیم که صدای کسانیرا که به شما رای داده اند بشنوید و پیام آنان را باور نمایید.

7- سخن آخر: « نکند که اعتدال به انفعال بینجامد؛ نکند که از دامن افراط به تفریط بغلطیم، نکند که صاحبان رای شما نامحرم و نمایندگانیکه همراه رقبای شما بوده اند محرم شوند، نکند به گونه ای رفتار شود که مدیران دلسوزیکه در طول هشت سال منزوی بوده اند و خسارت ها دیده اند که خود بهتر از همه مستحضرید، باز هم از توانمندیهای آنان در خدمت به مردم استفاده نشود و نکند که نامحرمان مردمیکه شما را در جایگاه ریاست جمهوری نشانده اند، دوباره بر ملت حاکم شوند ».
در پایان برای شما در مسیری که در آن قدم نهاده اید، آرزوی توفیق روز افزون مسئلت می نمایم و امیدوارم که همیشه پایدار، موفق ومویدباشید./
ارادتمند
سید نعمت اله صدوقی

*( “سید نعمت اله صدوقی ” رئیس اولین ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان در شهرستان کهگیلویه بود؛ خرداد ۷۶ رئیس ستاد انتخاباتی سید محمد خاتمی . تشکیل جبهه مشارکت و مجمع روحانیون مبارز در استان کهگیلویه وبویراحمد را هم در کارنامه کاری خود دارند. بعدها با تشکیل حزب اعتماد ملی ، این حزب را برای ادامه فعالیت  سیاسی خود برگزید و از موسسین این حزب در استان کهگیلویه و بویراحمد شد.)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مهديه.م گفت:

  آقای صدوقی چهره دوست داشتنی اصلاحاته.
  من همیشه بهش علاقه داشتم و مطمئنم ایشون این توانایی و ظرفیت را داره که این اختلاف چند ساله اصلاح طلبان را که منجر به دو شقه شدنشون شده حل و فصل کنه.

 • ناصر گفت:

  اقای صدوقی شما که در شورای شهردهدشت رای نیاوردید جایگاهی در دل اصلاح طلبان ندارید چون اولا یکی از عوامل تفرقه بین منطقیان ولاهوتی شما هستید

 • ککای زینب گفت:

  …. مه اینجا هم اومدی مطلب نوشتی!
  په تو که میگفتی اصلاحات یعنی بویراحمد یه زمانی!
  ایگفتی مو لاهوتی صدوقی و رستاد را قبول ندارم فقط منطقیان که ککامونه!
  مه هم تغییر موضع دادی!
  حتما هم منافعی داری این وسط!
  …. ککا بگه یا خدا ! تو وجهه ی خوبی نداری ول کن این سایتها و سیاست رو!
  گوش کن!

 • حسنعلی کا شابون گفت:

  اصلا ….. چکاره اصلاحاته.او که می گفت اصلاحات تمامه ودور ستاد بقیه می گشت .روحانی زرنگتر از این حرفهاست…….. خودت را خرابتر نکن همه رهبر اصلاحات را می شناسند او هم حامی خادمی است .او منطقیان است

 • فرشیدعزیزی گفت:

  ای گران جان خوار دیدستی ورا / زانکه بس ارزان خریدستی وار / هرکه او ارزان خرد ارزان دهد / گوهری طفلی به قرص نان دهد:
  آری کسی که برای به دست آوردن چیزی تلاش نکرده باشد به خودی خود روی آن در برابر حوادث و مصائب روزگار تعصب ندارد: خدمت دوستانی که میخواهند کوته نگرانه بزرگوارانی همچون استاد رضاتوفیقی و صدوقی و منطقیان و لاهوتی و همقطارانشان را که همیشه در صف اول خط مقدم و سپر اندیشه اصلاحات منطقه هستند را نقد و بدون مطالعه و درک عمیق از تصمیمات و رفتارهایشان و تاریخ فراز و فرودشان را تحلیل کنند بگویم که این بزرگواران در این راه خون دلها خوردند و شما چه خوشتان بیاید و چه بدتان بیاید در عزم این عزیزان برای محافظت از آنچه من و شما قادر نیستید حفظش کنید نمیتوانید خللی بوجود آورید. کنار گود نشسته اید و میگویید لنگش کن: بی شک این عزیزان که ده ها پیراهن بیشتر از شما پاره کرذه اند عاقبت کار را بهتر میسنجند و میخواهند از وقوع و تکرار حوادث تلخ پیشگیری کنند چو ما ایرانی ها عادت کرده ایم به پیگیری که به مراتب پرهزینه تر از پیشگیری است. دیگر مسائل قومی و قبیله ای به پایان رسیده به جز برای افرادی وامونده و عقب افتاده که تنها راه تخریب دیگران دامن زدن به آن را میدانند. در تخریب کسی راه به جایی نمیبردو نقاب ها را بردارید و رودررو مسائل و افراد را تحلیل کنید چو افرادی هستند که هیچ عملکرد اجتماعی سیاسی ندارند و به جای نقد گفته ها و ارائه راهکارها تنها در گوشه سیاه انزوای خود به تخریب افراد فعال در روشنای اجتماع میپردازند. بیایید دست از احساسات کورکورانه برداشته و در سایه اندیشه نیک گفتار نیک و کردار نیک به همدیگر در مسیر آبادی جامعه کمک و راهنمایی کنیم. بدانیم احترام به دیگران در اول احترام به خودمان است. با تشکر از همه کاربران محترم

 • تلنگر گفت:

  دوستانی که از دکتر خادمی دفاع میکنند عمدتاٌ مسایل طایفه ای را مطرح می کنند؛ چون خادمی به طیف بویراحمد نزدیک تره.
  این جور نگاه اصلاً درست نیست!!!!

  حاج آقا صدوقی در نامه اش به شخص خاصی هم اشاره نکرده و کلیات نحوه انتخاب استاندارها را مورد نقد عالمانه قرار دادند.و بحثی از مسایل طایفه ای نگفته. لطفا بیشتر دقت نماییم همه مون.

 • شخ پلو گفت:

  باسلام خدمت دوستان و تبریکات صمیمانه خدمت هم استانی های عزیز به خاطر نصب استاندار بومی که از هر قوم و طایفه و گروه و جناحی باشد.
  ولی دوستان عزیزم بنده با کلیت صحبت های حاج آقا صدوقی موافقم و دست ایشان را به خاطر صحبت هایش مفشلرو م و میبوسم.
  به عقیده بنده و خیلی از شما ها که واقع بینانه هستید و روشنفکر و اصلاح طلب واقعی، بیرق داران اصلاحات در استان ما جز افرادی معدود ازجمله حاج آقا صدوقی جناب رضاتوفیقی آقای لاهوتی کرامت کریمی دارا کریمی نژاد مهندس رستاد فکر نکنم دیگری باشد.
  م…… م…… و م….. م…… کسانی هستند که طرفداری بی پرده خود را از بزرگواری بخاطر قومیت به همگان اعلام داشتند اینان قوی نگر نیستند؟اینان حزب باد نیستند؟اینان اصلاح طلبند؟م……… کسی هست که خرج همه انتخاباتش را موحد میداد بخاطر رودر رو بودن با ل….. و ترس بالا آمدن ل….. و شکست موحد.
  دوستان تو را خدا واقع نگر باشید خواهش میکنم

 • جواد گفت:

  ……………………………………….

 • شخ پلو گفت:

  باسلام خدمت دوستان و تبریکات صمیمانه خدمت هم استانی های عزیز به خاطر نصب استاندار بومی که از هر قوم و طایفه و گروه و جناحی باشد.
  ولی دوستان عزیزم بنده با کلیت صحبت های حاج آقا صدوقی موافقم و دست ایشان را به خاطر صحبت هایش مفشلرو م و میبوسم.
  به عقیده بنده و خیلی از شما ها که واقع بینانه هستید و روشنفکر و اصلاح طلب واقعی، بیرق داران اصلاحات در استان ما جز افرادی معدود ازجمله حاج آقا صدوقی جناب رضاتوفیقی آقای لاهوتی کرامت کریمی دارا کریمی نژاد مهندس رستاد فکر نکنم دیگری باشد.
  م….. م….. و م….. م….. کسانی هستند که طرفداری بی پرده خود را از بزرگواری بخاطر قومیت به همگان اعلام داشتند اینان قوی نگر نیستند؟اینان حزب باد نیستند؟اینان اصلاح طلبند؟م…… م…… کسی هست که خرج همه انتخاباتش را موحد میداد بخاطر رودر رو بودن با ل….. و ترس بالا آمدن ل…. و شکست موحد.
  دوستان تو را خدا واقع نگر باشید

 • محمد قاسم مرادی گفت:

  شما نامه سید که رهبر واقعی اصلاحات در استان و شهرستان می باشد به دقت نخواندید کجای این نامه ی آقای صدوقی حرفی از قومیت گرای زده فقط از سر دلسوزی وظیفه ی نمایندگان را محققانه تفسیر کرد. آیا این دامن زدن به اختلاف است؟ یا جلوگیری از اختلاف است؟ اگر نماینده وظیفه اش نظارت است کنار بگذارد و به عزل و نصب بپردازد آیا دعوا های حیدری ، صفدری استان های با تم قومیت گرایی را دچار آتش اختلاف و فتنه نمی کند و شان نماینده را پایین نمی آورد؟
  زنده باد صدوقی با این آسیب شناسی دلسوزانه اش . توضیحا آقای صدوقی لقب سیاسی اش داماد بویر احمد است. مثل خاتمی که داماد لبنان است.

 • سيدروشنگر گفت:

  درپاسخ به دوست میگه اگر نگاهی به کامنت شما بکنیم دیدگانمان از بوی نفرت انگیز قومیت گرایی یکسره فارغ نمیشود شما ماوبچه های منطقه مارو به خیال نامشروع متهم به خیانت به یک ایل کردی وبیرحمانه تاختی وماگفتیم وشما هم ناخواسته اشاره کردید علت عقب ماندگی همان بی تدبیری هاست نه قومیت خاص در منطقه .ضمن اینکه بازهم میبینیم قومیتگرایی درمتن شما موج میزند ضمنا ازاستانداری میگویی که نه بویراحمدیست نه اصلاح طلب شاخص وشناخته شده فارغ ازاینکه نگاه اینجانب به مسایل قومیتی نیست وملاک پیشرفت اموراستان است

 • دوست گفت:

  جناب سید روشنگر دوست عزیز سلام-بویراحمدیها بی درایت نیستند بلکه فکر میکردند کسی که درلباس پیامبر خود را به مردم عرضه میکند . معتقد به اصولی که ارزشمند ترین آنها قران وسنت پیامبر است معتقد است ولی نمیدانستند چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند.وشما میگویید که اصلاح طلبان که نام بردیدید به بزرگواری رای دادند. عملکرد شانزده ساله موحد وکج فهمی اصلاح طلبان مقابل جریان اصلاحات که هردفعه باعث پیروزی موحد میشد. باعث میشد که آدمی مثل بزرگواری را به مجلس بفرستند علیرغم میل باطنیشان وقتی در انتخابات مجلس 82 که کلیه نیروهای اصلاحات را یک هفته به سلول انفرادی بردند. وسپس در یاسوج زندانی کردند.ازجمله همین منطقیان. طاهری. دژمان .آرام .ومرحوم مهدی دلیر وخود آقای لاهوتی وتقریبا”چهارده نفردیگر وکلیه اعضای شورای شهر وشهردار وقت را واز صد میلیون تومان تا پنجاه ملیون تومان برایشان قرار بریدند واگر مرحو حضرت آیت اله ملک حسینی که خدایش رحمت کند.نبود برای آنها زندانهای طویالمدمدت میبریدند.این گروه از اصلاحات چون از گروه آقای لاهوطی قطع امید کرده بودند. همانطوریکه که اکثر نیروهای حزبی به جریان آقای منطقیان حمایت کردند. اصلا حاتیان جناح منطقیان شانزده سال هم از جناح رقیب وهم از دوستان اصلاح طلب خودی سیلی خورده بودند. وقتی گروهای حزبی همواره از آقای منطقیا حمایت کردند . درحالیکه دور اول هم نیروهای موحد وهم لاهوتی برای اینکه منطقیان از رستاد حمایت کردند. از آقای بزرگواری حمایت کردند. بله دور آخر عده ای از نیروهای منطقیان از بزرگواری حمایت کردند. که بنده آنها را سرزنش نمیکنم حال از اینهمه ناراحتی وسوختن شما را چه میشود که یک نفر بومی تحت عنوان استاندار معرفی شده که همه ما باید اورا حمایت کنیم باز سیاستهای تعصبی قومی شما گل کرده وطبل واعترازا سرمیدهید . همه طوایف وقبایل محترمند . نه اینک ما خدای ناکرده قصد توهین به طیبی یا دشمن زیاری یا قوم دیگر را داشته باشیم عملکرد شانزده ساله آقای موحد و حتی اصلاحاتیهای پیرو آقای لاهوتی اینرا در منطقه کهگیلویه نشان میدهد. که بهایی به بچه بویراحمدیها کهگیلویه ندادندوکار نامه ای آقایون روشن وواضع است.ودلیل وبرهان نمیخواهد.خواهشمندم کمی تامل کنید./.

 • چند دلسوز گفت:

  با سلام و درود به گردانندگان سایت استان.

  اصلات منطقه کهگیلویه چرام بهمئی ؛ در 8 سال اخیر دچار ضعفهای فراوان شد.عدم ثبات سیاسی نیروهای شاخص این جریان و گرویدن به سمت جریان بزرگواری مهمترین ضعف میتواند باشد.
  این قضیه درباره نیروهای اصلاح طلب نزدیک به جریان محمود منطقیان بیشتر صدق میکند.جایی که بیشتر این نیروها با اولویت دادن به مسائل طایفه ای و قومی قبیله ای و به بهانه “ککاگری” و حمایت از بویراحمد در دو دوره انتخابات مجلس آرایشان را به صندوق بزرگواری ریختند.و دل اصلاح طلبان را خونین کردند.
  دلیلی که امثال آقایان حاج آقا صدوقی ،مهندس طاهری، کرامت کریمی، دارا کریمی نژاد،رستاد برای ما قابل احترام هستند؛ ثبات سیاسی همیشگی و استواری رای و تصمیم این عزیزان بوده است.
  و در این شرایط حضور این عزیزان و طلایه داریشان سبب عدم سو استفاده و فرصت طلبی نیروهایی میشود که در این چند سال به نوعی رنگ عوض کرده اند.

  امضا: چند دلسوز

 • تلنگر گفت:

  با سلام.من با این نام کاربری قبلن با روند انتقادی زیر خیلی مطالب کامنت نوشتم.

  افسوس میخورم که کاربران سایتهای استان ما فقط و فقط درصدد تخریب چهره نویسندگان مطالبند. تو استان ما همه سعی میکنند همدیگر را حذف کنند. تو استان ما همه به هم حسودی بچه گانه دارند.

  آقای صدوقی با شهامت تمام دغدغه هایش را نوشت.و خوب هم نوشت. متاسفانه اما دوستانی که نه تنها این چند سال زحمت نکشیدند بلکه زیر کولر گازی در کنار خانواده در آسایش و رفاه بودند؛ الان که زمینه ای فراهم شده از لاک دفاعی بیرون امدند و متلک پرانی میکنند. لطفا انصاف فراموش نشود اگر باشد!

 • سيدروشنگر گفت:

  درپاسخ به کامنت /دوست میگه/باید گفت عاملی که باعث عقبگرد تاریخی به قول شما بویراحمدی ها شد بی تدبیری ونداشتن درایت سیاسی انهاست نه طیبی وبقیه اقوام.ازکدوم بویراحمدی صحبت میکنی همان بویراحمدی که به جای حفظ ثبات به فکر دامن زدن به تفرقه وجهالت کور قومیتگراییست یااز ان بویراحمدی میگویی که بزرگواری را کاندید بویراحمد میداند اما نمیتواند درک کند جناب رستاد که نماینده منطقیان بویراحمدی بود دشمن زیاریست یا ازان بویراحمدی میگویی که منطقیانهایش وبرخه هایش وزهراییهایش وقبادپورهایش همه طرفدار بزرگواری ساداتی بودند وازان طرف داعیه اصلاح طلبی داشتند ودارند .فرق اقای صدوقی با شما اینست او روراست است ومثل شما مانند ابربهارتغییرنمیکندزمانی که صدوقی درروستای راک که همه طرفدار موحد بود ایشان حمایت جانانه ازتاجگردون میکردشما تو صف تقسیم عقل وتدبیربودی که شاید ازاین گندمزار چیزی گیرخوشه چین بدبخت بیاید.باتشکر از اقای ارام

 • رازی گفت:

  اقای روحانی نگفت اصلاحات گفتند اعتدال

 • گودرزی گفت:

  بنازم سیدشجاع صادق اصلاح طلب واقعی را

 • یک بیسواد گفت:

  جناب آقای صدوقی، متأسفم که اینگونه ده به ده و خانه به خانه گشتی تا ابتدا هاشمی و سپس روحانی را با تفسیر به رأی خود قبول بفرمایی. این نا آگاهی است که هر کجا نامی از اصلاحاتی ها آورده ای نام اعتدال را نیز بیان کرده ای. حاج آقای اصلاحاتی، اگر اعدال را برداریم، مرز بین اصولگرایی و اصلاح طلبی را باید چه بنامیم؟ چطور فکر می کنی که اصلاحات و اعتدال سالها است در خفقان بوده اند و دیگران یعنی اصولگرایان پیش قرآول بوده اند؟ آقای صدوقی، در پاسخ به مواردی که بیان کردید، باید بگویم:
  1- میلیون ها اصلاحاتی و اصولگرایی(به غیر از شما.چون احتمالا تلویزیون شما چیز دیگری را نشان می داد) از تلویزیون دیدند که بخشی از معدل بالای دولت از آن رحمانی فضلی بود. ولی اینکه رحمانی فضلی از منظرشما معدل ندارد و ایراد دولت بود نظر شماست و جای تأمل است.
  2- اینکه رحمانی و فضلی از نمایندگان خواسته سه نفر را مرعفی کنند ناشی از بی اطلاعی حضرتعالی است. آقای رحمانی از ابتدا هم گفتند که برای انتخاب استانداران فقط با آقای روحانی هماهنگی می کنند. یعنی استانداران را ستاد آقای روحانی انتخاب می کند. و اینکه می بینی از ستاد آقای عارف و با هماهنگی امثال جنابعالی کسی انتخاب نمی شود، خیالپردازی شماست. اصلا قرار نبود که با شما تماس بگیرند. ولی اینکه با نمایندگان هماهنگی می کنند، این عدالت است. اونها با رأی همان خانه به خانه ای شما سرک کشیدی به مجلس رفته اند و اعتدال می گوید که حتماً با آنها هماهنگی نیز داشته باشند.
  3- ای بیچاره ملتی که این نظر شما راتدبیر و اعتدال بدانند. حاج آقا نظر شما عین افراطی گری و تفرقه افکنی است. گر آقای روحانی در آرای خودش رأی اصولگرایی را ندارد، باید از شما و گفته های اینچنینی تبعیت کند.
  4- آقای دانشمند، تعامل یعنی یکی شدن نظریات، یعنی تداخل افکار، یعنی پذیرفتن همدیگر و … . تفکیک قوا و استقلال نهادها تا همفکری و هم نظری برای منافع ملی فاصله ای به درازای بین آسمان و زمین دارد. اگر با این ادبیات اعتدال و تدبیر را معنی میکنی، وا اسفا که اگر عارف قبول میشد چه میکردید؟
  5- اینجا که شما نظر بالایی خود را تأیید می کنید و من هم همین پاسخ را به شما توصیه می کنم
  6- فکر کنم اگر خود آقای روحانی هم بیاید استان و نظارت بر استانداران داشته باشد، شما رضایتی نداشته باشی؟ اصلا این دیدگاه های اجق وجقی را اگر بی تدبیری و افراطی نگوئیم، چه بگوئیم؟ تو را خدا داری چه می گویی؟مگر انتهای خواسته ات تا کجاست که اینگونه به تکاپو افتاده ای؟ مگر این نمایندگان سقف آرزوهایشان تا کجاست که خود را بیچاره پنداشته ای؟ کی باید این افراطی گری ها را صالاحات بنامیم؟
  7- یعنی ملت ایران افراط و تفریط را در اصولگراها دیده اند؟یعنی سناریوی خاتمییون بپا شده؟ یعنی شما همیشه پویا بودید و فاعل و دیگران منفعل؟ یعنی سرسلسله های خارج نسین و طنازان بی بی سی و سی ان ان و غیره محرم بودند و ملت ایران با مشی اعتدال نا محرم؟حیف از این لباس و این افاضات!!!!!!!!!

 • ..... گفت:

  ای داد ازبویراحمدیهای صادق وبی غل وغش

 • دوست گفت:

  جناب سید فاتحه اصلاحات را باید زمانی گفت که آقای لاهوتی و لیدرش جنابعالی براساس تعصبات خشک وغلطی که شمارا برآن داشت تاهمچو سلف اصولگراتان آقای موحد که علیه بویر احمدیها داشتید . شما را هم به بیراهه بکشد . همه این هب وبغضها آن است چون استاندار بومی وآنهم بویر احمدی است شما را وادار تا شرح حزن انگیزتان را برای ریاست محترم جمهور به رشته تحریر در آورید. دو دستگی که آقای لاهوتی بین بچه های شهرستان کهگیلویه بوجود آورد . چنان شد . موحد ی که اصلا” وکالت مردم را نداشت جز برای متامع ومنافع خود ویارانش برای چهار دور به مجلس برود . وبه ریش همه اصلاحاتیها بخندد. ومعروف شود به سناتورهمه میگویند که این بند وبست پشت پرده شما با آقای موحد بود.چرا که یک بویر احمدی نرود مجلس. ونمونه اش هم این است. که خود نیروهای که بویر احمد وطرفدار آقای موحد بودند. هیچگونه رشدی نکردند ولی .دولتها .مِِژدهیها. زمانها. منصوریها. وصدها طیبی وسید ودشمن زیاری به وسیله آقای موحد پست کلیدی گرفتند ودریغ از یک بویر احمدی هرچند که سید شما وموحد ولاهوتی منتسب به بویر احمدیها هستید.ولی تعصبات قومی وقبیله ای شما همواره فرا راهتان بوده اصلا” ما معتقدیم که شما معتقد به چپ وراست نیستید جز معیارتان قوم وقبیله ومخصوصا” سادات وآنهم گروهی از سادات اسماعیلی واحمدی.وبه قول خودتان بویراحمدیها مردمی …. و فرمانبر نیستند نباید رویشان سرمایه گذاری کرد . باید روی طیبیها سرمایه گذاری کرد چون مردم فرمان بر و دست به گوشی هستند.

پربازديد