تاریخ درج خبر : 1391/11/14
کد خبر : ۹۸۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

اداره امور آب چرام مستقل می شود

سایت استان: رئیس اداره منابع آب کهگیلویه از مستقل شدن و راه‌اندازی اداره امور آب در آینده‌ای نزدیک در شهرستان چرام خبر داد.

علی آران با اشاره به فعالیت‌های اداره منابع آب در قبل از انقلاب و با بیان این‌که شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در سال 68 تأسیس شد، اظهار کرد: قبل از انقلاب هیچ پروژ‌ه‌ای در بخش آب در شهرستان چرام اجرا نشده بود.

رئیس اداره منابع آب کهگیلویه و چرام با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی اقدامات خوبی تاکنون انجام شده است، به احداث شبکه آبیاری و زهکشی دشت چرام جهت آبیاری بیش از یک‌هزار و 200 هکتار اراضی دیم اشاره کرد.

وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه به برکت سفر مقام معظم رهبری در سال 73 آغاز و در سال 79 به بهره‌برداری رسید.

این مسئول در ادامه صحبت‌های خود با تشریح اهداف اداره امور آب، حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب و پاسخگویی به ارباب رجوع را از وظایف این اداره ذکر کرد.

آران، کنترل و نظارت بر آب از منابع آب‌های سطحی و زیرزمینی و جلوگیری از بهره‌برداری غیرمجاز از وظایف اصلی اداره منابع آب است، رسیدگی به شکایات و اعتراضات مردم، رسیدگی به تخلفات و برخورد قانونی با متخلفین، بررسی و نظارت بر عملکرد شرکت‌های حفاری، ایجاد ارتباط و هماهنگی با مقامات محلی و شرکت در جلسات فرمانداری و سایر ادارات و انجام اقدامات لازم جهت شناسایی عوامل آلوده کننده منابع آبی را از دیگر وظایف و اهداف امور آب برشمرد.

رئیس امور آب کهگیلویه در بخشی از سخنان خود، پروژه تأمین آب شهر چرام، سامانه انتقال آب از شاه‌حمزه به روستای نهم، احداث سد شراب‌گروه، سامان‌دهی رودخانه تغار را از اهم فعالیت‌های اداره منابع آب در شهرستان چرام عنوان کرد.

وی همچنین اضافه کرد: با رایزنی‌های انجام شده در آینده‌ای نزدیک اداره امور آب شهرستان چرام مستقل و راه‌اندازی خواهد شد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد