تاریخ درج خبر : 1392/07/11
کد خبر : ۹۸۹۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

چراغهای روستای تنگ انار بعد از دوسال روشن شد

سایت استان: محمدنقی خشنواطاقت/  چراغهای روستا ی تنگ انار بعد از دوسال روشن شد.

روستای تنگ اناراز توابع بخش سرفاریاب که در فاصله 25 کیلومتری شهر سرفاریاب واقع شده است. تنگ انار دارای35 خانوار وتعدا180نفر جمعیت می باشد.

شغل مردم روستای تنگ انار دامداری می باشد که در فصول مختلف سال به ییلاق وقشلاق می روند ودر فصل تابستان به علت کمبود علوفه در روستا به مناطق سردسیری کوچ می کنند وروستا خالی از سکنه می شود.که در تابستان سال 1390 تمامی شبکه های برق این روستا توسط سارقین به سرقت رفته واهالی این روستا در طی این دوسال درتاریکی شب فرورفته اند. با درخواست مردم روستا وپیگیریهای مکرر بخشدار سرفاریاب همکاری واقدام اداره برق با نصب ترانس برق ونصب شبکه برق جدید روشنایی مجدد به خانه های روستائیان برگردانده شد.
بخشدار سرفاریاب در بازدیدی که جهت شبکه گذاری برق روستای تنگ انار به این روستا داشت گفت:از فرماندار محترم شهرستان چرام ،رئیس اداره برق ومسؤل اتفاقات برق بخش سرفاریاب تقدیر وتشکر دارم که با پیگیریهای مکرر و همکاری لازم داشته اند تا روستای تنگ انار را دوباره شبکه گذاری کنیم وروشنایی را به خانه های ساکنین برگردانیم .

مرتضی دانایی نیکو در بازدیدی که از روستای تنگ انار داشته اند از ساکنین روستا خواست که در فصولی از سال که قصد کوچ دارند روستا رابه طور کامل خالی از سکنه نگذارند ویک نفر به عنوان نگهبان در روستا انتخاب کنند تا از اسباب زندگیشان وشبکه های برق حفاظت کند تا مشکلی برای سرقت پیش نیاید ومردم با خیالی آسوده وراحت به زندگی خود بپردازند ودغدغه ای برای سرقت اموال خود در روستا نداشته باشند.
وی خاطر نشان کرد: آب روستای تنگ انار علیا باتوجه به کمبود بارش طی سنوات گذشته یا کمبود آب مواجه هستند که ضمن بازدید از چشمه مذکور پیگیر رفع مشکل آب آنان می باشد .

دانایی اظهارنمودند: که درخواست کردند از طریق امور عشایر وآب و فاضلاب روستایی شهرستان یه وسیله تانکرهای آب به صورت موقت مشکل آب انها حل خواهد شد تا انشاءاللهبه طور اساسی رفع مشکل کنیم .

دانایی نیکو در زمینه راه و جاده دسترسی به این روستا افزود:10 کیلومتر از جاده دسترسی به روستاهای مذکور خاکی می باشد که به علت کمبود اعتبار نیاز است فعلا از طریق اداره راه وشهرسازی بوسیله دستگاهای راه سازی تسطیح شود تا جهت تأمین اعتبار پیگیری لازم بعمل آید.

وی در این بازدید به تمامی روستاهای تنگ انار سرکشی کرد ومشکلات مردم این روستا را پیگیری نمود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد