تاریخ درج خبر : 1391/11/16
کد خبر : ۹۹۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

اهدا اعضای بیمار مرگ مغزی در دهدشت

سایت استان: رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت با اشاره به این‌که کلیه‌های مرحومه راضیه موسوی‌عارف دختر 16 ساله دهدشتی صبح امروز توسط تیم پزشکان شیرازی برای پیوند به شیراز فرستاده شدند، عنوان داشت: این دختر جوان در اثر بیماری هموفیلی حدود یک هفته به کما رفته بود.

سعادت‌فر اضافه کرد: از آنجا که با بررسی‌های تیم پزشکی ادامه حیات این دختر جوان ناممکن بود، با تشخیص پزشکان و با رضایت اعضای خانواده وی و بنا به وصیت آن مرحومه مقدمات کار اهداء اعضای بدن این دختر جوان انجام گرفت.

وی افزود: تیم پزشکی اعزامی از شیراز با حضور در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت کلیه‌های این بیمار را از بدن جدا کرده و جهت پیوند به بیماران نیازمند به شیراز انتقال دادند.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت خاطرنشان کرد: خوشبختانه اهدائ عضو بیماران مرگ مغزی در استان و به خصوص شهرستان کهگیلویه بسیار چشمگیر است.

وی یادآور شد: در سال جاری چندین مور د مرگ مغزی در سطح این شهرستان انجام گرفت که با رضایت خانواده‌های این عزیزان اعضای آن‌ها اهدا شد.

سعادت‌فر تصریح کرد: استقبال خوب هم استانی‌های ما نشان از روحیه ایثارگری آن‌ها دارد و  باید حفظ و تقویت این روحیه ایثارگری مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اجر معنوی این کار خداپسندانه خاطرنشان کرد: این کار باعث جان گرفتن بیماران نیازمندان و حیات دوباره آنان خواهد شد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد