تاریخ درج خبر : 1392/07/12
کد خبر : ۹۹۸۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

هیچ جامعه ای بدون اصلاحات پایدار نخواهد ماند/پیام انتخابات برای متقلبان نگران کننده است

سایت استان: در دیدار اخیر اصلاح طلبان با استاندار محترم یکی از افرادی که به نمایندگی از این گروه سخن گفت حجت الاسلام سیدکریم موسوی اصل بود که متن سخنان وی در پی می آید:

سلام و صلوات بر خیر الانبیاء و المرسلین و جمیع اولیاء الطاهرین و طیبین و درود به روح بلند و ملکوتی امام شهدای راه حق و یقین بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و ادای احترام به خلف صالح او رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای ،

عرض ارادت و دعای خیر به حضار محترم که میدانید و میدانم بسیاری از آنها از جمله فرهیختگان استان و لاجرم از نظر افتادگان و مظلومان چندین ساله ماضی بوده اند،

19-IMG_5575

اما بعد: این بنده حقیر و حاضر به لحاظ کسوت صنفی خود مأموریت دارم و نظر به پایبندی و اعتقادم به اصل اصلاحات درون نظامی و با حفظ اعتماد به مشروعیت و کلیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسئولیت شرعی و اخلاقی دارم مطالبی را به عرض برسانم: مجلس انس و تجدید دیدار است زیرا جناب آقای سید موسی خادمی در این استان نیاز به معرفی و معارفه ندارد اما عرض نقطه نظرهایم :
اولآ سابقه و احتمال حدوث اشتباه در هر حوزۀ ی خدمتی و کاری اعم از فردی و جمعی، مردمی یا حکومتی غرابت و تازگی ندارد و ابناء بشر از تاریخ هبوط حضرت آدم ابوالبشر تا هم اکنون و تا یوم القیامه مدام در انتخاب، مقایسه و بعضاً زیانکاری هستند.(ان الانسان لفی خسر) و به همین جهت مداقه و تفکر برای تصحیح ذهن و بهینه سازی امور که همان اصلاحات باشد ضروری و بلکه تکلیف است.
ثانیاً: اگر بدور از تعصب نزدیک به تحجرکه خود آفت ذهنیت خلاق و سازنده است به امور جاری و روزمره از اداره ی خانواده که زیر بنای جامعه است، تا اداره ی یک مملکت بنگریم ، به سادگی در خواهیم یافت که هیچ جامعه ای بدون از اصلاحات پایدار نمانده است و البته فلسفه وجودی ، ظهوری و بعثت پیامبران الهی در تمام طول تاریخ هم همین اصلاحات اجتماعی و نجات نوع بشر از کوردلی و گمراهی بوده است و لاغیر.
ثالثاً: مسلماً با گذشت زمان و پا به عرصه وجود گذاشتن نسلهای جدید با نیازهای جدید و تغییر ذائقه ها و خواسته ها از یکسو و بروز مسائل و تنگناهای ناخواسته از سوی دیگر، انسانها و حکومتگران نیاز به اتخاذ تدبیرها و راه حل های به روز و الزامی دارندبی هیچ توجیه و تعلل نمی توان برای مشکلات نو، راه حل های کهنه یافت و به پرسش های صحیح مردم پاسخ غلط داد . امروز دیگر پاک کردن صورت مسلُه حل کننده مسلُه نیست بلکه زائل کننده باور و اعتماد است.
رابعاً:اگر چه قوانین امروز ما منبعث از قرآن کلام وحی است و وجه ثبوت ازلی و ابدی دارد ولیکن در همان قرآن کریم هم ضرورت تفکر ، تدبر ، تذکر و اصلاح امور که همان امر به معرف و نهی از منکر باشد با اشارات و کلمات عدیده آمده و قابل استنتاج و بهره مندی است ، پس از این مقدمه که عرض معذرت و تشکر از حوصله ای که مبذول فرموده و می فرمائید لازم میدانم از حسن سلیقه دولت کریمه امید و اعتدال در انتخاب بجا، بموقع و شایسته جناب دکتر سید موسی خادمی در سمت استانداری نه چندان سهل و آسان این اقلیم همیشه مظلوم و متوقع سپاسگذاری و تقدیر نمایم.

جناب آقای استاندار:

شما برای مردم این استان نا آشنا و صفرکیلومتر چون گذشتگان نیستید. شما فرزندی برومند و آزمون داده و خدمت کرده در همین استان بوده اید و از نظر مردم هیچ ایراد و خاطره ی گله مندانه ای از مصادر و موارد خدمتی شما در اذهان نیست.شما با رشدگوشت و پوست و استخوان و احساس و روح و قلب خود در میان همین مردم بوده اید و علی القاعده محرومیتهای مضاعف و به ویژه مظلومیت های نخبگان و پاکدستان استان در هشت سال گذشته آن هم به گناه ناکرده و صرفاً تنگ نظری جناحی را شنیده و رصد کرده اید ،

34-IMG_5621

بنابراین نیک می دانید که انتخاب تاریخی جناب آقای دکتر روحانی به ریاست جمهوری فرصت جدید و بلکه غیرقابل تکراری بود که با سعه صدر رهبری و اقبال مردمی پیش آمد. شما و ما در خلال مناظرات اشتباهات خودسری ها ، تنگ نظری ها، دفع و حذف های جناحی و دوست بازی های لجوجانه و تبذیر و تبعیض های ناعادلانه را از بیان و لسان همه ی کاندیداهای محترم با وجهی مشترک شنیدید، پس می دانید که مردم هوشمند و فهیم ایران علیرغم شعارهای خالی از وجه و غیره حاصل چه پیامی به نظام داده اند که متن آن در اندیشه اصلاح و اعتدال از صندوق های یکی از بی حاشیه ترین انتخاباتهای گذشته و مستنظر به تنفیذ روشن مقام معظم رهبری شنیده شده است .
بدین اعتماد و اعتبار است که برای دولت و ملت ما اکنون فرصت مغتنم و مبارکی پیش آمده که با شایسته سالاری و بدون حب و بغضو بدون مطلق انگاری در عمل و نه در شعار به معتقدین و زجر دیدگان واقعی ونه صوری اصلاحات فرصت دهید تا با خدمت و تخصص و تعهد و دلسوختگی از خود اعاده حیثیت کنند.
اگر چه آنها برای فرصتهایی که به ناحق از آنها گرفتند پیش پروردگار و مردم معذورند و علیرغم ترور شخصیت و انحصارگری و ایذاء و آزارهای مداومبه راستی دارای حیثت و آبرو هستند.

جناب آقای استاندار محترم:

بیائید به کمک نیروهای عقل و عدل که باور به دین ، میهن و نظام خود علیرغم همه بی مهری ها و بلکه ستمگری هایی که به آنها روا داشته اند، همچنان وفادارند . امروز دیگر موضوع نان و نفقه و زندگی و گذران و آبروی مردم اصل است . دیگر افاضه و حواله ُ همه نابسامانیها به دشمن جواب نمی دهد و برای گرفتاران بی بهره مسموع نیست .
بیائید شما در جایگاه مدیرعالی اجرایی دولت در استان از حقیر طلبه که اعتقاداً و کسوتاً نمی توانم از دلبستگی به نظام و آرزوی بقاء آن فاصله گیرم، احتراماً بشنوید که تغییر ذائقه ها بروز گله مندیها زمزمه های درد مندانه پیامی بود که از صندوق راُی همین انتخابات سر برآوردو در هین استان با پیچگیهای خاص خود و محرومیت های ناشی از رانت خواری ها ، نور چشم بازی ها ، فرصت طلبی ها و کنار گذاشتن فرزانگان و کاردانان دلسوز و اصلاح طلب واقعی به نفعنالایق ها و مداهفه گران متملق و فریبکار این پیام صورتی نگران کننده دارد. لطفاً در اولین فرصت و با شناخت قبلی که دارید جبران مافات کنید.
عزل و نصبها لازمه مردمسالاری است . ماُمورین و مسئولین که نقد و اصلاح امور را امروز نپذیرند و داوطلبانه انجام ندهند فردا و فرداهای دیگر مجبور خواهند بود طوعاً و کرهاً به آن گردن نهند.
در پایان، اصالتاً از طرف خودم و نیابتاً از طرف نخبگان حاظر و سیلی خوردگان و زجرکشیدگان، انتصاب آقای دکتر خادمی را تبریک می گویم و برای شما در این مقام آرزوی توفیق داریم و اعلام می داریم آماده همکاری و همیاری همه جانبه نیز هستیم.

(توضیح این که: متن بالا از از روی فایل صوتی سخنان آقای موسوی اصل پیاده شده است. به دلیل نامفهوم بودن بعضی جملات و کلمات، دخل و تصرف های اندکی در آن بوجود آمده است.آرام)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد