تاریخ درج خبر : 1392/07/12
کد خبر : ۹۹۹۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

لازمه حضور در فعالیتهای سیاسی کسب قدرت مشروع است/ ملاک قضاوت درباره استاندار رفتار اصلاح طلبانه وی است

سایت استان: در دیدار اصلاح طلبان استان با دکتر خادمی، آقای سید نعمت الله صدوقی به نمایندگی از مجموعه اصلاح طلب سخنانی را بیان کرد که متن کامل آن در پی می آید:
با سلام و با کسب اجازه از حضار محترم و جناب آقای سید کریم موسوی، که قبل از من صحبت کرده اند ، لازم بود یکی دیگر از عزیزان صحبت میکردند ولی با توجه به اینکه دوستان محبت فرمودند، و در همین جلسه این امر را به من واگذار نمودند چند لحظه ای در خدمت عزیزان خواهم بود.

24-IMG_5583
جناب آقای استاندار،ضمن تبریک : شما بر کرسی ای تکیه زده اید که حاصل رنج ، زحمت ، تلاش ، تبعید، مکافات و زندانی بسیاری از فرزندان فهیم و رشید اصلاح طلبان و اعتدال و جان بر کف امید به آینده ای بهتر می باشد ، فرزندانی که تا امروز حتی از گفتن و یا نوشتن محروم بوده و به برکت فضای سیاسی کنونی بارقه ای از امید برای آنها زنده شده حال باید نیک نگریست که عمکرد استاندار این استان در طول دوران تصدی این مسند چگونه خواهد بود . شما بار سنگینی را به دوش گرفته اید که تمام حرکات و عملکرد شما زیر نظر است باید با دقت و درایت و مشورت با دلسوزان و آگاهان اصلاح طلبان و اعتدال گرایان این بار سنگین را به مقصد برسانید.مطمئناً کسانی که مشورت میکنند کمتر اشتباه میکنند و موفقیت آنها بیشتر خواهد بود.
آقای استاندار : از اصلاح طلب بودن تنها نامی و رنگی و لعابی داشتن کافی نیست (به عمل کار برآید به سخنرانی نیست ) . ما خادمین جمع کثیری از اصلاح طلبان استان که نام و نشان آنها برای همگان جلوه گر دوران طلایی اصلاحات و زجر و زندان و بی مهری ها می باشد قطع به یقین به داشتن تابلوی اصلاح طلبی استاندار محترم هیچ گونه توجهی نخواهیم داشت . و عمده توجه ما به عملکرد آتی استاندار محترم خواهد بود . طبیعی است که لازمه حضور در فعالیتهای سیاسی کسب قدرت مشروع است این که بگوییم ما قدرت نمیخواهیم پس مبارزه برای چیه؟ معنا ندارد پس انتخابات برای چیه؟ ما در زمانی که قدرت را واگذار کردیم، تحمل کردیم و همه بی مهری ها را قبول کردیم و الان بهار ماست.باید نیروها را دریابیم. هرکس با توجه به شایستگی ها وتوانی که دارد و زحماتی که متحمل شده و هزینه هایی که پرداخت کرده، باید جایگاه ان در نظر گرفته شود و به آنها بهاداده شود. عدالت یعنی همین. حضرت علی (ع ) وقتی که قدرت را در دست گرفتند فرمودند: من عدالت را اجرا میکنم، آنهایی که به ناحق بالا گذاشته شدند پایین آورده و انهایی که به ناحق پایین نگه داشته شده اند بالا می آورم و هر کس را با توجه به توان و شایستگی که دارد مسولیت میدهم.

20-IMG_5577

 

لذا توجه استاندار محترم را به نکاتی چند در باب آینده راه و اسیب های وارده در سال 84 که منجر به روی کار آمدن ضعیف ترین دولت بعد از انقلاب بر اساس ارقام و آمار و گواهی بزرگان و متخصصان جلب مینماییم: تا ان شاءا… این عملکرد تکرار نگردد ، که ماحصل دولت اعتدال و امید مانند دولت اصلاحات منجر به سرکار آمدن بی برنامگی و تلخ کامی ملت ،گرانی و تورم نشود.
1- توجه شما را به شعارهای رئیس جمهور محترم که شامل فضای باز سیاسی ؛ خصوصی سازی واقعی ، اعتدال ، زنده کردن امید در دل اصلاح طلبان و اعتدالگرایان و توجه به نخبگان و زجر کشیدگان این جریان دعوت نموده ، و از هرگونه توجه به قومیت گرایی و قبیله گرایی و رقیب پروری که دور از عرف اصلاح طلبی است بر حذر می داریم.
2- بکارگیری نیروهای بومی هر شهرستان و بخش ها در همان منطقه و توسعه نیروی انسانی.
3- توزیع عادلانه اعتبارات بین شهرستان ها با توجه به محرومیتی که مناطق دارند.
4- از بین بردن فضای امنیتی از محیط های اداری و اموزشی به خصوص دانشگاه ها ومدارس
5- فاصله گرفتن از فرصت طلبان و چاپلوسان و توجه و مشورت با نخبگان و دلسوزان استان
6- ضروری است عزل و نصب ها براساس لیاقت و شایستگی از افراد زجرکشیده از اصلاح طلبان واقعی و اعتدال گرایان خصوصاً کسانی که در هشت سال گذشته ، سختی و بی مهری های فراوان دیده اند، ولی مردانه ماندند و مقاوت کردند و هزینه های زیادی را متحمل شده اند ، باشد، نه آنهایی که دست و پا و دلشان لرزید و به طیف مقابل ما که شغلی جز مرگ براین و مرگ برآن گفتن، نداشته و ندارند وارد شده واز قبل آنها موقعیتی کسب کرده اند.
7- آقای استاندار آیا می توانی درک کنی در روزهای هشت سال سختی و بی مهری برماچه گذشت ؟ آیا بعد از ظهرهایی که احساس خفگی تا مرز دهان وگلویمان بالا می آمد و فشار ناشی از آن تا حد سکته و مرگ ما را پیش میبرد را میتوانی درک کنی و از معامله گران از خدا بی خبر که به اصطلاح محلی ، همیشه جلوتر از ناهار و بعد از دعوا می رسند فاصله بگیرید ؟
8- آقای استاندار برای پیشرفت و موفقیت شما به کارگیری دو یا سه مشاور امین از اصلاح طلبان و اعتدال گرایان ضرورت دارد، تا سره را از ناسره جدا نموده و فردای مدیریت این استان به وسیله این آلودگان به پست پرستی و قدرت طلبی سرنوشت 24 خرداد را به سرنوشت دوم خرداد دچار ننمایند؟
9- آقای استاندار ملاک ما برای حمایت، یدک کشیدن نام اصلاح طلبی نیست، بلکه آنچه که برای ما مهم است رفتار اصلاح طلبانه و پروبال دادن به فرزندان اصلاح طلبی است که در این 8 سال هزینه های زیادی را متحمل شده و مورد بی مهری قرار گرفته اند. لذا حمایت ما و طیف وسیعی از اصلاح طلبان شهرستانی و استانی از حضرتعالی تا زمانی است که بر مشی و منش اصلاح طلبی و اعتدال گرایی باشید و عزل و نصب ها و موضع گیری هایتان هم بر همین روش باشد. اگر چنین باشد ما جاناً و مالاً و فکراً از شما پشتیبانی و حمایت میکنیم.
10- سخن آخر : «جناب آقای استاندار نکند که اعتدال به انفعال بینجامد ؛ نکند که از دامن افراط به تفریط بغلطیم ، نکند که صاحبان رای آقای رئیس جمهور محترم نامحرم و کسانی که همراه رقبای رئیس جمهور محبوب بوده اند محرم شوند ، نکند به گونه ای رفتار شود که مدیران دلسوزی که در طول هشت سال منزوی بوده اند و خسارت ها دیده اند که خود بهتر از همه مستحضرید ، باز هم از توانمندی های آنان در خدمت به مردم استفاده نشود و نکند که نامحرمان مردمی که آقای روحانی را در جایگاه ریاست جمهوری نشانده اند ، دوباره بر ملت حاکم شوند » .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • كارشناس اجتماعي گفت:

  شما قصاوت تان را بگذارید کنار بعد از اصلاحات و قضاوت خادمی حرف بزنید

 • مسیح/چرام گفت:

  ضمن تایید سخنان خوب آقای صدوقی و در تایید کامنت کاربری با نام “حسنعلی” باید بگویم که: بله!بعضی ها این چند سال اسم اصلاحات را فقط یدک میکشیدند.اما عملاً به خاطر مسایل طایفه ای و حمایت از بویراحمد آرای خود و خانواده شان را به صندوق بزرگواری ریختند.

  آقای طاهری بویراحمدی عزیز!
  شما چه میدانید که نیروهای بویراحمد نزدیک به تفکر منطقیان در حوزه کهگیلویه در انتخاباتهای اخیر چطور از بزرگواری حمایت کردند؟
  آیا این تفکر اصلاح طلبی ست که موسی معصومی ها و علی شیر زهرایی ها و سپید نامه ها بیایند و در ستاد بزرگواری سخنرانی کنند و بگویند به خاطر حمایت از ایل بویراحمد به بزرگواری رای دهید؟

  آقای طاهری بویراحمدی!

  چرا باید شخص منطقیان در انتخابات مجلس قبلی علیرغم عدم مشارکت همه نیروها ؛یکجانبه از “مجید باقریانی” حمایت کند که بعدها معلوم شود ،نه تنها اصلاح طلب نبود بلکه نیروی رقیب بود؟

  بیاید با دقت و تحقیق بیشتری مسایل را دنبال کنیم.

 • حسنعلی کا شابون گفت:

  ……… و…… دروغ می گویند .اولا در این هشت سال پاچه خواری نماینده کهگیلویه را می کردند.نون را به نرخ روز می خورند. به روحانی رای ندادند.اصلاحات را تمام شده می دانستند.

 • سیدروشنگر گفت:

  اقای طاهری شما کجا بودید وقتی بخش بزرگی از پتانسیل مدیریتی کشور متعلق به اصلاح طلبان که صدوقی ها وامثالهم جزیی کوچک ازاین مجموعه بزرگ هستندتحت تاثیرعقده های سیاسی وتصفیه های بیشماردر عمل به محاق رفت.درضمن اقای صدوقی خودش وبقیه مجموعه را نعوذباالله با امام علی مقایسه نکردند بلکه رفتار سیاسی ایشان در دوران حکومتش را سرمشق قرارداد.اقای طاهری خیلی عامیانه وسطحی انگارانه به مسایل نگاه میکنی.باتشکر از اقای ارام

 • نیما گفت:

  زنده باد صدوقی

 • مفیدی گفت:

  سخنان حاج آقا صدوقی مرحمی بود بر زخم کهنه عزیزانیکه طی هشت سال گذشته به بی رحانه ترین شکل خانه نشین شدند

 • حمید طاهری بویر احمدی گفت:

  اقای صدوقی شما به چه اتهامی زندان رفته اید که ماخبر نداریم اگر منظورتان سال 88است پشت پازدن به فرمان رهبرفرزانه انقلاب بوده است اگر هم چیز دیگری بوده است بفر مایید تاماهم بدانیم ضمنا لطف کنید خودتان راامام علی مقایسه نکنید که اعتقاددینی ماکم شود

  • بویراحمد گرمسیر گفت:

   آقای طاهری آقای صدوقی در راه اصلاحات زحمت های فراوان کشیدند منتها شما فکر میکنید که زندانیان سال 88 پشت پا به فرمان رهبر زده اند درصورتیکه اینطور نیست و بعضی ها تنها به پاس دفاع از اصلاحات و نقد دولت احمدی نژاد مورد اذیت و ازار قرارگرفته اند.

پربازديد