www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1392/01/16

کد خبر: ۱۲۳۶۷

ساعت : 20:25

k-b.ir/12367

امام جمعه یاسوج: مردم در انتخابات ریاست جمهوری بصیرت به خرج می دهند

سایت استان: امام جمعه موقت یاسوج با بیان این‌که کلید رفع همه مشکلات عمل به نصایح و پندهای رهبری است، گفت: مردم در انتخابات پیش رو کسی را انتخاب خواهند کرد که در عمل ولایت‌پذیر باشد.

حجت‌الاسلام سید علی‌صالح موسوی‌اعظم در خطبه‌های نماز جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اوصاف انسان‌های مؤمن که در قران آمده است، اظهار کرد: انسان‌های مؤمن از چنان ایمانی برخوردار هستند که هیچ چیز نمی‌تواند خللی در ایمان و عقیده‌ آن‌ها نسبت به پروردگار خویش ایجاد کند.

امام جمعه موقت یاسوج ادامه داد: ایمان به ذات مقدس پروردگار مهم است و افراد با ایمان و متقی و مؤمنان واقعی سعی بر سبقت گرفتن از یکدیگر برای قرب الهی دارند.

وی در ادامه با بیان این‌که مؤمنان واقعی به هم‌نوعان خود کمک می‌کنند، تصریح کرد: ذوی‌القربی موضوعی مهم است که مؤمنان به آن توجه دارند و همچنان که در آیات قرآن بر آن تأکید شده مؤمنان سعی می‌کنند نزدیکان نیازمند خود را وهله نخست مورد ملاطفت قرار دهند.

مسکین آبرومند با گدای معتاد تفاوت دارد

موسوی‌اعظم مؤمنان را دارای دید و وسعت فکری بلند معرفی کرد و گفت: مؤمنان مساکین و سائلین و البته نه هر سائلی بلکه سائلین آبرومند و دارای کرامت و عزت نفس را مورد تفقد خود قرار می‌دهند.

وی سائلین آبرومند را متفاوت با برخی متکدیان معتاد دانست و گفت: اکنون در جامعه ما دیده می‌شود که برخی برای تهیه مواد مخدر مصرفی خود گدایی می‌کنند که نباید از مال خود به آن‌ها کمک کنیم.

امام جمعه موقت یاسوج با تبریک فرا رسیدن هفته سلامت از آحاد مردم خواست تا نسبت به شعار امسال سازمان جهانی بهداشت یعنی فشار خون و تبعات منفی آن توجه داشته باشند چرا که مهم‌ترین نعمت سلامتی انسان است.

بی‌خاصیت‌ترین سازمان جهانی، سازمان حقوق بشر است

حجت‌الاسلام موسوی‌اعظم در خطبه دوم نماز، سازمان حقوق بشر جهانی را بی‌خاصیت‌ترین ارگان و نهاد بین‌المللی دانست و گفت: حقوق بشر جهانی آلت دست مستکبران شده است.

وی با تأکید بر این موضوع که اکنون در بسیاری از کشورهای ضعیف حقوق مسلم مردم پایمال می‌شود، افزود: حقوق بشر اگر دروغ نمی‌گوید سری هم به زندان‌های رژیم غاصب صهیونیستی بزند تا بفهمد که نقض حقوق بشر یعنی چه.

خطیب موقت جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: نمونه بارز تعدی به حقوق بشر در فلسطین و سوریه و افغانستان در حال جریان است که این سازمان بی‌خاصیت وقعی به تحولات ضد بشری در آن‌ها که توسط استکبار و غلامان حلقه به گوش آن‌ها در آن‌ کشورها صورت می‌گیرد، نمی‌گذارد.

مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری بصیرت به خرج می‌دهند

موسوی‌اعظم در ادامه به انتخابات ریاست‌جمهوری آینده در کشور اشاره کرد و گفت: مردم در امور سیاسی ورزیده و آبدیده شده‌اند و می‌دانند که برای تعیین سرنوشت خود چه باید کرد.

امام جمعه موقت مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بهترین رئیس‌جمهور را کسی دانست که در عمل ولایت‌پذیر و به فکر خدمت صادقانه باشد و ادامه داد: مردم در انتخابات پیش رو با بصیرتی که به خرج می‌دهند رئیس‌جمهوری ولایت‌پذیر در عمل را انتخاب خواهند کرد.

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.