www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1392/04/01

کد خبر: ۳۲۲۱۳

ساعت : 08:36

k-b.ir/32213

توزیع کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان

سایت استان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در حالی از توزیع کالاهای اساسی تنظیم بازار در قالب طرح ضیافت در آستانه ماه مبارک رمضان در استان خبر می دهد که در سال گذشته بازار براثر بی مدیریتی با نوسان زیادی مواجه بود.

207

اقزایش شدید گوشت مرغ و کمبود شدید برنج در بازار در آستانه ماه رمضان پارسال  نشان از بی تدبیری مسئولان تنظیم بازار در استان می داد.

طی روزهای اخیر مصاحبه هایی از مسئولان مبنی بر تامین کالاهای اساسی در استان به گوش می رسد و باید منتظر ماند و دید اوضاع بازار در آینده چگونه خواهد بود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت امسال وعده داده که کالاهای اساسی تامین شده و مشکلی وجود نخواهد داشت. گفتگوی وی با ایرنا در پی می آید.

ˈداریوش دیودیدهˈ با اشاره به ضرورت تامین و توزیع مناسب و منطقی کالاهای اساسی سبد مصرف خانوار در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: در آستانه این ماه برنامه ها و اقدامات ویژه تنظیم بازار در قالب طرح ضیافت اجرا می شود.

وی با بیان اینکه این طرح با هدف فراهم کردن امکان تأمین و تنظیم بازار انواع اقلام مواد غذایی مورد نیاز و ضروری مردم با قیمت و کیفیت مناسب در استان اجرا می شود ، افزود: برگزاری نمایشگاهها، اجرای طرح فروش فوق العاده و طرح ویژه نظارتی، با مشارکت مجامع امورصنفی و اتحادیه ها، فروشگاههای بزرگ و زنجیره ای و روز بازارها و سایر نهادهای مرتبط، از برنامه هایی است که در قالب این طرح اجرا خواهد شد.

دیودیده تصریح کرد: این نمایشگاه ها در یاسوج و تعدادی از شهرستانها برپا و در سایر شهرها نیز طرح فروش فوق العاده اجرا می شود.

وی اظهار داشت: تامین منافع متقابل تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، ایجاد ثبات نسبی قیمت و تنظیم بازار مواد غذایی، ایجاد شبکه هماهنگ، ایجاد شرایط رقابتی و مطلوب برای عرضه مستقیم و بهبود شبکه توزیع و عرضه این کالاها از اهداف برگزاری این نمایشگاه ها است.

دیودیده تاکید کرد: همزمان با اجرای طرح ضیافت و با هدف اثربخشی هرچه بیشتر این طرح در تامین و توزیع اقلام و کالاهای منتخب و نیز مایحتاج مصرف کنندگان در ایام ماه مبارک رمضان برنامه ریزی لازم در قالب طرح تشدید نظارت و بازرسی نیز صورت پذیرفته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: افزایش تیم های بازرسی و نظارت بر واحدهای توزیعی و نیز رسیدگی به شکایات شهروندان از این واحدها در کمترین زمان ممکن، تشکیل تیم های مشترک رسیدگی به تخلفات، با همکاری و همیاری تعزیرات حکومتی استان و سایر دستگاههای نظارتی با هدف تسریع در رسیدگی به پرونده های تنظیمی به همراه فعالسازی شعب سیار رسیدگی به تخلفات و افزایش زمان کاری ستاد خبری 124سازمان در دریافت شکایات شهروندان از اقداماتی است که در طرح تشدید بازرسی و نظارت انجام می شود.

دیودیده گفت: در طرح تشدید بازرسی، بر روی کاهش تخلفاتی نظیر کم فروشی، گرانفروشی، درج نکردن قیمت، صادر نشدن صورتحساب و نیز احتکار تمرکز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.