www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1393/06/04

کد خبر: ۳۶۳۳۷۸

ساعت : 13:31

k-b.ir/363378

منافع بانک را با هیچ گروه و جناحی معامله نمی‌کنم

مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه بر سر منافع بانک با هیچ کس و هیچ گروهی معامله نمی‌کنم، اظهار داشت: قسم خورده‌ام جایی که منافع بانک در میان است با هیچ گروهی معامله نکنم.

به گزارش سایت استان، سیدکامل تقوی نژاد در جمع فرماندهان بسیجی بانک سپه با تأکید به جایگاه والای بانک سپه در سیستم بانکی و نقش آفرینی آن در عرصه کلان اقتصادی، افزود: همه ما باید تمام توان خود را برای حفظ و ارتقای جایگاه بانک سپه در عرصه کلان اقتصادی و سیستم بانکی بکار ببریم.

showimage

در استخدام اخیر اجازه نمی‌دهیم حقی از کسی ضایع شود

تقوی نژاد در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی بانک سپه، اظهار داشت: همکاران و مسئولان مربوطه باید تمام تلاش و همت خود را بکار بگیرند تا در این استخدام حق کسی ضایع نشود و بهترینها و شایسته‌ترین‌ها به کار گرفته شوند.

وی با بیان اینکه تأکید کرده‌ام همکاران در این استخدام اجازه ندهند کوچکترین حقی از کسی ضایع شود، گفت: کسانی که در این استخدام شرکت می‌کنند به نظام اعتماد کردند، آنها انتظار دارند قانون و توانمندی افراد، ملاک استخدام باشد.

مدیرعامل بان سپه با بیان اینکه نباید به اعتماد ارزشمند مردم به نظام که سرمایه اصلی کشور است خیانت کرد، افزود: باید حقوق افرادی که با شرایط سخت تحصیل کرده‌اند و در دور‌افتاده‌ترین نقطه این کشور زحمت کشیدند و درس خوانده اند حفظ شود.

وی در همین ارتباط اذعان داشت: این افراد به نظام اعتماد کردند، ما هم وظیفه داریم پاسخ اعتماد آنها را با انتخاب شایسته‌ترین‌ها و جلوگیری از ضایع شدن حقوق شرکت‌کنندگان بدهیم.

رویکرد علمی و مدبّرانه دولت به اقتصاد

مدیرعامل بانک سپه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رویکرد عالمانه دولت به نظام بانکی، اظهار داشت: بانکها هم باید با عملکرد مناسب خود پاسخ این رویکرد مناسب و صحیح دولت را بدهند.

وی نقش آفرینی بانکها در تحقق اهداف کلان اقتصادی و کمک به خروج اقتصاد از رکود غیر‌تورمی را از جمله این وظایف عنوان کرد و افزود: با توجه به پتانسیلها و توانمندی که در سیستم بانکی کشور وجود دارد تحقق اهداف کلان دولت قابل دسترس است.

تقوی نژاد گفت: رویکرد دولت جدید نگاه مدبّرانه و علمی به بخشهای مختلف اقتصادی از جمله بانکها است، نگاهی که در آن الزامات اقتصاد اسلامی دیده شد و با نظام سرمایه‌داری فاصله زیاد دارد.

مدیرعامل بانک سپه، اظهار داشت: آنچه در نظام اقتصادی کشور ما تعریف شده نظارت حساب شده و عالمانه دولت به فعالیتهای اقتصادی است، نظارتی که در آن عدالت اجتماعی و اقتصادی محقق شود.

وی در ادامه با اشاره به نقش حیاتی بانکها در نیل به رشد و توسعه اقتصادی، گفت: سیستم بانکی وظیفه دارد شرایط را برای تحقق اهداف اقتصادی دولت مهیا کند.

منابع بانکی باید عادلانه توزیع شود

تقوی‌نژاد، بیان داشت: سیستم بانکی باید در توزیع منابع دقت نظر لازم را داشته باشد و عدالت را محور تصمیم‌گیری‌های خود قرار دهد.

تقوی نژاد، منابع بانکها را ناشی از سپرده‌های همه مردم عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به این مهم عادلانه نیست که این منابع در جاهای خاص بدون توجه به مناطق محروم توزیع شود.

وی با بیان اینکه سیستم بانکی باید در توزیع منابع خود تعادل را رعایت کند، افزود: برآیند عملکرد ما باید به رشد و توسعه پایدار اقتصادی و در نتیجه رضایت مردم فرهیخته و شایسته کشور عزیزمان از نظام و حاکمیت و کشور منجر شود.

مدیرعامل بانک سپه خاطرنشان کرد: مردم باید با تمام وجود حس کنند فعالیت نظام بانکی و سایر بخشهای اقتصادی برای زندگی آنها برکت به دنبال داشته است.

لزوم توجه بانکها به مناطق محروم

وی با بیان اینکه باید مسئولیت‌پذیر باشیم، گفت: توجه به مناطق محروم و کمک به رفع محرومیت این مناطق، وظیفه نهادهای اقتصادی از جمله بانکها است.

تقوی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش آفرینی بانک سپه در عرصه کلان اقتصادی، اظهار داشت: واگذاری پروژه عظیم و ملی خرید تضمینی گندم به بانک سپه از جمله نتایج عملکرد مثبت این بانک در عرصه کلان اقتصادی است.

وی افزود: به زعم و گفته مسئولان وزارت بازرگانی و کشاورزان، عملکرد بانک سپه در این پروژه بسیار ستودنی و قابل قبول بوده است.

showimage.aspx_milncyo

مدیرعامل بانک سپه، گفت: طی مدت اجرای این پروژه راهبردی، با تدابیر اتخاذ شده توسط بانک سپه و با همکاری و راهنمایی معاونت راهبردی ریاست جمهوری، بانک مرکزی، شرکت بازرگانی دولتی و برخی بانکهای تجاری، سعی کردیم کمترین مشکل به وجود نیاید.

وی با بیان اینکه بانک سپه برای کمک به دولت و کشاورزان زحمتکش، از منابع خود استفاده کرد، اظهار داشت: تمام امکانات بانک سپه برای اجرای هر چه بهتر این پروژه و خدمت‌رسانی بهتر به کشاورزان بسیج شد.

وی اظهار داشت: هر کسی اهل کار و تلاش و فعالیت موّلد است باید از منابع بانکها که حاصل سپرده‌های ریز و درشت مردم است، بهره‌مند شود.

کارکنان بانکها خدوم‌ترین کارکنان سیستم اداری کشور هستند

مدیرعامل بانک سپه در ادامه کارکنان سیستم بانکی را از جمله خدوم‌ترین و سالم‌ترین کارکنان سیستم اداری کشور عنوان کرد و گفت: باید قدر این همه تلاش و زحمات جهاد گونه را بدانیم.

وی با اشاره به برداشتها و قضاوتهای نادرستی که توسط برخی در ارتباط با عملکرد نظام بانکی مطرح می شود، بیان داشت: ممکن است عملکرد بانکها در بخشهایی نیازمند اصلاح و بازنگری باشد اما اینکه همه ضعف ها و کاستیهای اقتصادی کشور را به حساب عملکرد بانکها بگذاریم با واقعیت فاصله دارد و به دور از انصاف است.

وی افزود: بخش عمده‌ای از فعالیتهای صورت گرفته و سرمایه گذاری‌های انجام شده در بخشهای موّلد کشور همچون صنعت، معدن و کشاورزی، به همت و همراهی مؤثر نظام بانکی صورت گرفته است.

تقوی نژاد در ابتدای این جلسه نیز با اشاره به جایگاه والای بسیج در نظام مقدس جمهوری اسلامی، گفت: باید قدر تلاشگری و مجاهدت این عزیزان را دانست.

مدیرعامل بانک سپه خاطرنشان کرد: انتظار داریم همچون ایام دفاع مقدس، بسیجیان سرافراز، حضوری اثرگذار و نقش آفرین در فعالیتهای بانک داشته باشند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.