www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1391/07/08

کد خبر: ۳۷۴۹

ساعت : 08:55

k-b.ir/3749

از نبود میکرفون بی‌سیم در سالن ارشاد پر ادعا تا سالن سینمای چند منظوره!

نشست هم‌اندیشی جوانان و نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد که با حواشی همراه بوده که در پی می‌آید.
×‌ مهمانان ویژه این مراسم دو برادر شبیه‌ به هم (احتمالاً دو قلو) با نام‌های حسن و حسین سید‌خانی از نهاد ریاست جمهوری بودند.
× حسن سید خانی که پشت تریبون مراسم قرار گرفت بود در پایان وقتی می خواست از زحمات استاندار استان بر برگزاری این نشست تشکر کند نام آقای نیکزاد استاندار سابق استان را به زبان می‌آورد که با تذکر حاضران صحبت خود را اصلاح کرد. وی چندین بار این جمله را تکرار کرد که “مفاد این جلسه بدون سانسور در اختیار شخص رئیس جمهور آخر همین هفته قرار می‌گیرد.”
× هئیت رئیسه موقت این نشست صدیقه صابری به نمایندگی از (بانوان)، محمد شریف اسلامی (رسانه‌های جمعی)، آقای بستامی (مشاوران جوان)، ارسلان خرم پی ( مجمع نخبگان استان) و فردی به عنوان نماینده ورزشکاران استان بود که با تأخیر در جلسه حاضر شد.
× به قول یکی از حاضران که وقتی پشت تریبون رفت گفت: “جلسه قرار بود ساعت 8 و 30 دقیقه صبح برگزار شود ولی الان 9 و 47 دقیقه آغاز شده است، سالی که نکوست از بهارش پیدا است.”

× از جمله مشکلات این جلسه نبود میکرفون بی‌سیم بود که مسئولان برگزار کننده مجبور شدند میکرفون با‌سیمی را در گوشه‌ای از سالن نصب تا شرکت‌کنندگان برای صحبت از آن استفاده کنند. در همین حین یکی از شرکت‌کنندگان در گوشه‌ای از سالن می‌گفت: ارشاد پر‌ادعا با این سالن میلیاردی میکرفون بی‌سم هم ندارد.
× دانشجوی که خود را آرمان خواه و دارای دغدغه عدالت معرفی کرده بود خواستار شایسته‌سالاری، پرهیز از پارتی‌بازی و استفاده از نیروهای جوان حزب‌الهی در استان شد و گفت: “به گوش رئیس جمهور برسانید که در این استان خبری از شایسته‌سالاری نیست.”
×  بانوی ورزشکار در رشته سوار‌کاری نبود امکانات، عدم حمایت مسئولان، کمبود اعتبارات و نداشتن پیست مناسب را از جمله مشکلات این رشته در استان عنوان کرد و بیان داشت: “خانم‌ها ظریف هستند چرا در این رشته باید لگن سه نفر از بانوان علاقمند به رشته سوار‌کاری شکسته شود. هر وقت برای درخواستی به سازمان ورزش استان مراجعه کردیم گفتند: ما از همه فقیرتریم و هیچگونه اعتباری نداریم.”
× میلاد طاهرپور از شهرستان دنا نیز با اشاره به اینکه برخی از افراد تحت نام نخبه فقط به مراسم‌های اینچنینی دعوت می‌‌شوند، گفت: باید افراد واقعاً نخبه به اینگونه نشست‌ها دعوت شوند و یادم می‌آید که دو سال پیش عده‌ای را از استان برای همایش کشوری نخبگان در قم فرستاده بودند که می‌گفتند:”ما برای چایی خوردن آمدیم.”
× فرود عباسی طراح و گرافیست و دارای کارشناسی ارشد این رشته از دانشگاه هنر تهران خواستار تأسیس دانشگاه هنر در استان با توجه به ظرفیت‌های خوب کهگیلویه و بویراحمد از نظر نیروی انسانی تحصیلکرده شد.
× کوثر بازیار که از دهدشت در این نشست شرکت کرده بود به تبعیض قائل شده برای دعوت نخبگان از دیگر شهرستانهای استان اشاره کرد و گفت: “مگر همه ما هم‌استانی و لر نیستیم پس چرا تبعیض قائل می‌شویم؟ ‌از لیکک بهمئی و گچساران چند نفر نخبه در این جمع حضور دارند.”
وی با اشاره به اینکه شب گذشته ساعت 21 برای حضور در این نشست خبردار شده است، افزود: “من به همراه یکی از دوستانم ساعت 4 و 30 دقیقه بامداد از شهرستان راه‌ افتاده‌ایم تا در این نشست شرکت کنیم؛ چرا مسئولان به وظایف به موقع عمل نمی‌کنند؟
وی حذف طرح رحمت که از سوی نهاد امور بانوان ریاست جمهوری برگزار می‌شد، عدم اجرای مصوبات مجلس توسط مدیران شهرستانی به خصوص تعطیلی پنجشنبه‌های بانوان شاغل دارای فرزند زیر 6 سال و عدم پرداخت حق اولاد و حقوق مربوط به بدی آب و هوا را از جمله مشکلات بانوان شاغل در شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و گچساران عنوان کرد.
× عده‌ای از جوانانی که پشت تریبون قرار می‌گرفتند از اینکه نخبگان اصلی استان به این همایش دعوت نشده‌اند، گلایه می‌کردند.
× در صحبت‌‌های دوستانه و درگوشی بسیاری از شرکتت‌کنندگان در این مراسم مشخص بود که همین روز گذشته به همایش دعوت شده‌اند که این نشان از عدم برنامه‌ریزی مناسب مسئولان برگزارکننده این نشست داشت.
در پایان این نشست اعضای هئیت رئیسه موقت به جمع‌بندی نکات مطرح شده پرداخته و آنها را در اختیار نمایندگان ریاست جمهوری و مسئولان برگزار کننده قرار دادند.
البته در آخر برای ما مشخص نشد که سالن سینمای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی واقعاً سینماست یا مکانی چند منظوره برای برگزاری نشست‌ها و تودیع و معارفه‌ها؟ وقتی از درب سالن برگزاری نشست خارج می‌شدم، چشمم به تابلوی فیلم راه بهشت صباغ‌زاده افتاد و با خودم گفتم: “دو و سه ماهی از اکران آن می‌گذرد…”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.