www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1391/07/12

کد خبر: ۳۹۶۷

ساعت : 09:43

k-b.ir/3967

نشاط سیاسی و تحرک علمی دو نیاز اساسی در دانشگاه ها است

سایت استان: نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: نشاط سیاسی برآمده از ارزش ها و مبانی دینی و اعتقادی انقلاب اسلامی ، تحرک و پویایی علمی ، پژوهشی و تحقیقاتی جزو نیازهای ضروری در محیط های دانشگاهی است.
نشاط سیاسی و تحرک علمی دو نیاز اساسی در دانشگاه ها است

 ،’غلام محمد زارعی’ روز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج افزود: با تکیه بر این اصول اساسی و استفاده از ظرفیت متعالی عنصر دانشجویی در سطح دانشگاه ها به عنوان بازو و پشتوانه محکم جامعه می توان شاهد بالندگی ، نشاط و شکوفایی روزافزون در حوزه های مختلف بود.

وی بیان کرد: تا زمانی که روسا و اساتید دانشگاه ها نتوانند با ایجاد یک تعامل مثبت و عمیق و رابطه مستمر بین خود و دانشجو مطالبات بحق این عنصر موثر و پویای جامعه را درک و پاسخگوی نیازهای روز دانشجو نباشد، نباید انتظار تحرک و نشاط سیاسی و علمی را در محیط های دانشگاهی داشت.

زارعی به مسئله اسلامی شدن دانشگاه ها در سطح کشور اشاره کرد و افزود: امروزه این موضوع یک اصل زیربنایی و استراتژیکی در فضای علمی و دانشگاهی و به عنوان یک پروسه مهم و عمیق در طرح آمایش علمی و نظام آموزش عالی کشور مطرح است.

وی با انتقاد از کسانی که موضوع اسلامی شدن دانشگاه ها را نوعی محدودیت و مانعی در راه نشاط ، پویایی و توسعه آموزشی در سطح کشور دانسته اند ، اظهار داشت: این مقوله در حقیقت پیوند میان نسل های گذشته و امروز را تسهیل و هموار می کند.

وی انتقال مفاهیم ، ارزش های متعالی دینی و اسلامی و تفکرات و اندیشه های ناب انقلاب اسلامی را در دانشگاه ها یک ضرورت غیرقابل انکار دانست و افزود: این مهم تا حدود زیادی مانع از شکاف عمیق بین نسلی به عنوان یکی ازآفت های بزرگ در کشور خواهد شد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: هرگونه کوتاهی و سهل انگاری در انجام این پروسه بزرگ ، کشور و نظام آموزشی را متحمل هزینه های زیادی خواهد کرد.

وی با اشاره به دشمنی ها ، تهدیدها و تحریم های دشمن علیه کشور و نظام اسلامی ، افزود: امروزه جمهوری اسلامی در زیر آماج توطئه ها و ترفندهای شوم و خطرناک دشمنان مسیر ترقی ، شکوفایی و رونق روزافزون خود را با آرامش طی می کند.

زارعی همچنین با اشاره به مسئله انتصابات و تغییرات مدیریتی در نظام اسلامی ، گفت: گردش نخبگان و تغییر مدیریت ها در محتوای و ماهیت انقلاب اسلامی یک امر متداول و طبیعی پذیرفته شده محسوب می شود.

وی بیان کرد: تغییرمدیرت ها در جمهوری اسلامی ایران به منزله جابجایی سنگر خدمت از سوی یک بردار دینی و واگذاری این سنگر به فرد مسلمان دیگر است.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.