www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1393/12/09

کد خبر: ۴۵۹۰۳۷

ساعت : 00:41

k-b.ir/459037

دستگاه قضایی با متخلفان منابع طبیعی برخورد قاطع کند

احداث جاده‌های عشایری و فرعی متعدد در دل طبیعت باعث خسارات جبران‌ناپذیر به مراتع و سکونتگاه‌های عشایری شده است.

به گزارش سایت استان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چرام به همراه پرسنل این اداره با حضور در دفتر امام جمعه از نزدیک با وی دیدار کرده و به بیان عملکردها و مشکلات منابع طبیعی شهرستان پرداختند.

img_2938_0

حبیب‌الله پیوسته‌گر با اشاره به اهمیت منابع طبیعی در زندگی امروز، اظهار کرد: منابع طبیعی بستر زندگی و مربوط به همه است و باید همه برای منابع طبیعی دلسوزی داشته باشند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چرام با بیان اینکه اهمیت منابع طبیعی در اسلام به اندازه‌ای است که خداوند متعال سوره‌ انفال را نازل کرده است، تصریح کرد: بنابراین تلاش همه‌جانبه برای حفاظت و توسعه منابع طبیعی وظیفه همگان است. منابع طبیعی از اولویت‌های توسعه پایدار در کشور محسوب می‌شود که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست.
این مسئول به مهمترین موانع و مشکلات منابع طبیعی این شهرستان اشاره کرد و عنوان داشت: تخریب منابع طبیعی و قطع درختان یکی از دغدغه‌های ما بوده که متاسفانه تاکنون در این زمینه ۱۴۰ پرونده تشکیل شده است.
وی یکی دیگر از مشکلات منابع طبیعی را کوچ زود هنگام عشایر عنوان کرد و متذکر شد: احداث جاده‌های عشایری و فرعی متعدد در دل طبیعت باعث خسارات جبران‌ناپذیر به مراتع و سکونتگاه‌های عشایری شده و روزانه شاهد از بین رفتن طبیعت و ریشه‌کن کردن گیاهان دارویی هستیم.
پیوسته‌گر با خطاب قرار دادن امام جمعه چرام از وی درخواست کرد تا به کمک منابع طبیعی آمده و از تریبون نمازجمعه مردم را به استفاده صحیح از منابع بکر طبیعی و خدادادی شهرستان توصیه کند.

برخورد قاطع دستگاه قضایی با متخلفان منابع طبیعی در چرام

حجت‌الاسلام جعفر طزری در ادامه ضمن تقدیر از کسانی که برای لذت بردن ما از زندگی زحمت کشیده و از نعمت‌های خدادادی در جهت رشد منابع طبیعی ارزشمند محافظت می‌کنند، اظهار کرد: منابع طبیعی، جنگل‌ها و مراتع یکی از ثروت‌های ملی و نعمت‌های خدادادی است که همه وظیفه داریم به شکرانه این نعمت، از آن نگهداری کنیم.
امام جمعه چرام با مهم تلقی کردن منابع طبیعی و بحث درختکاری، عنوان داشت: تا زمانی که فرهنگ صحیح استفاده از طبیعت نهادینه نشود همچنان مشکلات در این زمینه پابرجا خواهند ماند.
وی، افزود: باید فرهنگ حفظ و نگهداری از طبیعت را به فرزندان خود نیز بیاموزیم و در جهت توسعه مناطق سرسبز و جنگلی همت خود را به کار برده تا از منافع آن استفاده کنیم.
حجت‌الاسلام طزری با تاکید بر این مطلب که مردم باید بدانند تخریب طبیعت و قطع درختان چه مشکلاتی را برای ادامه زندگی به وجود می‌آورد، به مشکلاتی که طی چند سال اخیر ریزگردها برای مناطق جنوب کشور به وجود آورده‌اند اشاره کرد و عنوان داشت: وجود چنین مشکلاتی نتیجه بی‌توجهی ما به محیط زیست و تخریب طبیعت اطراف است.
خطیب جمعه چرام، تصریح کرد: برخورد قاطع دستگاه قضایی با متخلفان یکی از راه‌های برون رفت از این مشکل است. سهیم کردن مردم در بحث درختکاری و فضای سبز یکی دیگر از اقداماتی است که می‌تواند در این زمینه کارساز باشد، زیرا مردم برای کار و فعالیتی که زحمت کشیده و هزینه کرده‌اند ارزش قائل خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.