www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1394/04/20

کد خبر: ۵۱۲۸۱۰

ساعت : 23:47

k-b.ir/512810

حوادث تلخ اخیر سابقه درخشان کهگیلویه و بویراحمد را خدشه دار کرده است

امام جمعه یاسوج گفت: حوادث تلخ اخیر چهره و سابقه درخشان کهگیلویه و بویراحمد را خدشه دار کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی در خطبه های نماز جمعه یاسوج افزود: برای اولین بار در دنیای سیاست و در امری بی سابقه از سوی ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 بر روی یک موضوع مشخص که همان مساله هسته ای است بحث و گفتگو شد.

1190_203

وی بیان کرد: اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای ایران با تمام قدرت از حقوق مسلم هسته ای ایران و خطوط قرمز تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب دفاع کرده و یک گام عقب نخواهند نشست.

حسینی اظهار کرد: روز جهانی قدس روز فریاد زدن امت اسلام در سراسر جهان بر سر رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی است.

وی عنوان کرد: دشمنان و حامیان رژیم صهیونیستی سعی دارند مساله فلسطین و قدس به فراموشی سپرده شود اما امام خمینی (ره) با نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به نام روز جهانی قدس موجب شد که قضیه فلسطین و بیت المقدس هرگز فراموش نشود.

حسینی ابراز داشت: قشرهای مختلف ملت ایران و مردم کهگیلویه و بویراحمد با فریاد رسا و گام های استوار خود بهتر از سال های قبل در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال شرکت کردند.

امام جمعه یاسوج به 21 تیر سالروز حمله عمال رژیم پهلوی به مسجد گوهرشاد و کشتار عده ای افراد بی دفاع اشاره کرد و افزود: این روز به نام روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

حسینی گفت: یکی از شگردهای غربی ها ترویج فرهنگ بی حجابی و بدحجابی به نام آزادی زن است و مردم باید در مقابل این توطئه شوم دشمنان بیش از پیش هوشیار باشند.

وی بیان کرد: زن مسلمان باید با الگوپذیری از حضرت فاطمه زهرا (س) و رعایت کامل حجاب و عفاف خود را در معرض دید هوسبازان قرار ندهد.

حسینی اظهار کرد: حجاب از دستورات دین مبین اسلام بوده و جزو احکام مهم الهی است.

وی عنوان کرد: ترویج روزافزون فرایض مهم امر به معروف و نهی از منکر در جامعه در کاهش انواع آسیب های اجتماعی و برخی منکرها از جمله بدحجابی و بی حجابی اثرگذار است.

حسینی با بیان اینکه دو شب قبل در شامگاه 21 رمضان جنایتی در یاسوج رخ داد و تعدادی از مردم مورد اصابت گلوله قرار گرفتند، افزود: مسوولان اجرایی و نیروهای نظامی و انتظامی کهگیلویه و بویراحمد برای جمع آوری سلاح های مجاز و غیرمجاز موجود در دست مردم این استان چاره ای اندیشیده و اقدامی انجام دهند.

حسینی گفت: وجود اسلحه در دست مردم کهگیلویه و بویراحمد موجب ایجاد رعب و وحشت بین مردم، خودکشی، دیگر کشی و بروز حوادث تلخ در این استان می شود.

وی بیان کرد: چهره و سابقه درخشان کهگیلویه و بویراحمد با چنین اقدامات غیرانسانی و ناپسندی بدنام شده و بر روی مساله گردشگری استان نیز اثر منفی دارد.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.