www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1394/04/23

کد خبر: ۵۱۳۱۰۱

ساعت : 08:56

k-b.ir/513101

شبکه دنا از بهزیستی هم طلب پول می کند!

علیرضا موسوی‌امجد عصر امروز در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به تقارن هفته بهزیستی با ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: برنامه‌های روتین و ذاتی بهزیستی بر اساس مفاد قانون در راستای حمایت از معلولان و بی‌سرپرستان اجرا می‌شود.

در این نشست موسوی امجد مدیرکل بهزیستی استان اظهار داشت: در سال ۹۴ مهمترین اولویت سازمان را تمرکز بر فعالیت های پیشگیرانه قرار دادیم و اعتقاد ما بر همین امر است که با اقدامات پیشگیرانه هم کاهش معلولیت و هم کاهش آسیب های اجتماعی را خواهیم داشت.

مشاوره ژنتیک و مشاوره های پیش از ازدواج، غربالگری شنوایی و بینایی برای تمام نوزادان همگی در جهت کاهش آسیب ها و معلولیت می باشد.

موسوی امجد در ادامه اظهار داشت: برای پیشگیری باید قبل از هرچیزی مسئله آگاه سازی را مورد بررسی قرار دهیم و دعوت از خبرنگاران و اصحاب رسانه به همین منظور می باشد که البته از صدا و سیمای استان نیز دعوت شد اما آنها اعلام کردند قبل از این اقدام باید هزینه های آنها پرداخت شود و این درحالی است صدا و سیمای استان قرار بود در ماه ۲ ساعت رایگان به سازمان بهزیستی اختصاص دهند که این امر محقق نشده و ما امیدوارین تمام دستگاه های استان این مسائل و مشکلات را مسائل و مشکلات خود بدانند.

سامانه های ۱۲۳ و ۱۴۸۰ آماده خدمات مشاوره ای رایگان در هر ساعت از شبانه روز

مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به نقش آموزش مهارت های زندگی در خانواده و سایر محیط ها، بیان داشت: اجرای طرح های آموزشی مهارت های زندگی از پیش دبستانی تا میحط های کاری برای کاهش آسیب ها و معلولیت های احتمالی از دیگر اقدامات ما در راستای سلامت بیشتر جامعه است، که در این سال جدید با جدیت هرچه تمام تر پیگیری می شود.

موسوی امجد در زمینه اقدامات بهزیستی استان در خصوص علل خشونت و راهکار های کاهش و مقابله با آن اظهار داشت: در زمینه پیشگیری از خشونت خانگی؛ خصوصاً خشونت علیه زنان طرح هایی ارائه شده، گروه های هدف شناسایی شده اند و تحقیقات خوبی در حال انجام است.

موسوی امجد افزود: خطوط تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی و ۱۴۸۰ نیز از ساعت ۷ صبح تا ۶ عصر به صورت کاملاً رایگان خدمات مشاوره ای به همه هم استانی های عزیز ارائه می دهند و هدف از ایجاد این دو خط تلاش در جهت کاهش انتخاب های نادرست خانواده ها و جوانان و درحقیقت کاهش آسیب ها می باشد.

هدف اصلی بهزیستی کاستن از جامعه هدف معلول و آسیب دیده می باشد و افتخار ما زمانی است که واقعا کاهشی در این زمینه احساس کنیم.

موسوی امجد در خصوص حمایت و همکاری سایر دستگاه ها با سازمان بهزیستی اظهار داشت: اگر آموزش و پرورش، دانشگاه ها، صدا و سیما و همه دستگاه ها کمک و حمایت نکنند، بهزیستی به تنهایی قادر به آگاه سازی و آموزش افراد در سطوح مختلف نیست که امیدواریم با توجه به شعار سال توسط مقام معظم رهبری با نام همدلی و همزبانی، تمام دستگاه ها همکاری و حمایت های لازم را از این سازمان داشته باشند و رسانه های استان نقش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خود را به خوبی را ایفا کنند.

مشارکت های مردمی و همکاری و همراهی سایر دستگاه ها نقطه عطف خدمات رسانی حدکثری بهزیستی در استان

مدیرکل سازمان بهزیستی با گله مندی از بحث مشارکتها در استان اظهار داشت: مهمترین برنامه بحث جلب مشارکتهاست که متأسفانه در استان ما خیلی ضعیف بوده درحالی که اطلاع داریم بسیاری از بودجه بهزیستی استان های دیگر از طریق مشارکت ها صورت می گیرد که ما هم در این سال جدید تلاش خود را برای افزایش مشارکتها انجام دادیم از طریق حضور در دستگاه های استان علاوه بر آگاه سازی نسبت به فعالیت ها ی سازمان، بحث زکات سلامت را پیش کشیدیم تا حمایت و همراهی همه دستگاه ها و مردم را داشته باشیم که از این به بعد منتظر حمایت های خیرخواهانه این عزیزان هستیم.

موسوی امجد خاطرنشان کرد: همه اقدامات ما در سازمان بحث توانمندسازی خانواده ها،معلولین، زنان سرپرست خانوار می باشد تا از لحاظ مالی، اشتغال، بهره گیری از بیمه و حرفه آموزی توانمند گردند.

منبع: فارس

دسته بندی: آخرین اخبار

کلید واژه‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.