www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1394/07/16

کد خبر: ۵۲۳۳۰۴

ساعت : 12:26

k-b.ir/523304

آیت الله ملک حسینی(ره) فقیه مجاهد وارسته و بریده از تعلقات مادی

12 آبان ماه مصادف بود با سومین سالروز عروج ملکوتی عبد صالح خدا و فقیه مجاهد حضرت آیت الله العظمی حاج سید کرامت الله ملک حسینی رحمت الله علیه. او که نمونه کاملی از عالمان وارسته و بریده از تعلقات دنیوی بود و به آنچه اعتقاد داشت و توصیه می فرمود، عمل می کرد، در هیچ مقطعی از تاریخ عمر پر برکت خود مقهور و مجذوب زر و زور و تزویر نشد.
یکی از فواید گذر زمان رشد فکری و عقلانی بشر و ظهور و بروز حقیقت از پرده ابهام و تشخیص سره از ناسره است. امیر المومنین(ع) اولین شهید محراب در حالی فرقش به تیغ جهالت خونین شد که گروهی به ظاهر مسلمان می پرسیدند مگر علی نماز هم می خواند. حسین (ع) جان فدا کرد تا دین پیامبر اسلام(ص) را از مسیر ضلالت خارج کند. اهل بیت نبی اسلام را هزاران کیلومتر به اسیری بردند در حالیکه آنها را کافر و خارجی خطاب می کردند.
موجی که در روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی در برخی از نقاط کشور ایجاد شد و کسانی امور انقلاب را در دست گرفتند که احکام تکلیفی خود را هم نمی دانستند، شعارهایی داده شد که امروز خود مصداق واقعی مخاطبین آن شعارها هستند. گذر زمان باعث شد که حقایق کتمان شده در شلوغ کاری های مقطعی رخ بنماید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.
خاندان  بزرگ و اصیل ملک حسینی از دوران صفویه تاکنون، نسل اندر نسل عالم دین و مبلغ احکام زلال شریعت در منطقه بوده اند. اگر به مال و منال دنیا دل بسته بودند، امروز چه املاک و تیولی که در استانهای فارس و کهگیلویه و بویراحمد می توانستند به نام خود داشته باشند.
آیت الله فقید ملک حسینی مریدان و مقلدان فراوانی به خصوص در استان فارس داشته که بعضا به عنوان تجار سرشناس در کشورهای حوزه خلیج فارس به امر تجارت مشغول هستند. یکی از آنها به عنوان نمونه مومنی است که مسجد عظیم و زیبای حضرت فاطمه الزهرا (س) را در بهترین و گران ترین منطقه از خیابان زند شیراز ساخت و در اختیار حضرت ایشان قرار داد. عده ای از مقلدان و رجوع کنندگان به آیت الله که از تمکن مالی قابل توجه برخوردار بودند و این آمادگی را داشتند که چانچه ایشان اعلام نیازی بفرمایند، در طبق اخلاص تقدیم کنند. ولی به قضاوت تاریخ ایشان حتی از دریافت هدایای قابل توجه هم امتناع می فرمودند. دریافتهای آیت الله فقط وجوهات شرعی بود که آن هم بر اساس شرع انور در خدمت تبلیغات دین وشریعت قرار می گرفت.
گذر زمان نشان داد، مدعیانی در سطوح و صنوف مختلف که ادعای زهد و تقوی و انقلابی گری و وارستگی داشتند ولی در گردونه دوار روزگار با قرار گرفتن در معرض و مسند قدرت و موقعیت های اغوا کننده، متاسفانه مردود شدند. چه املاک قیمتی و چند صد هکتاری و چه طرح ها و کارخانه های فعال اقتصادی که در اختیار عده ای قرار گرفت که متاسفانه آقازاده های آنان پورشه سواران عصر جدید در کلان شهر تهران شدند و با حرکات نامتوازن خود بر جسم و روح مردم و ارزشهای انقلاب پنجه می کشند.
همانهایی که شعارهای گروه چپ و تند مارکسیستی را در آغاز انقلاب سرلوحه کار خود قرار داده بودند، امروز در جای جای کشور براموال عمومی چنگ انداختند و اشرافی گری مدرن را رونق دادند.
اما خاندان ملک حسینی امروز سرافراز و رو سفید تر از همیشه و موفق از این آزمون الهی و تاریخی حقانیت خود را در زهد و تقوای الهی و وارستگی از تعلقات دنیوی به اثبات رساندند. بزرگواری و عزت نفس آن فقیه سعید و خلف صالحش حضرت آیت الله سید شرف الدین مانع از آن شده که حتی در مقام مقایسه در محافل و مجالس اشاره ای به این موضوع داشته باشند.
یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.