www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1394/08/25

کد خبر: ۵۲۳۹۵۶

ساعت : 09:29

k-b.ir/523956

عملیات اجرایی ساخت پارک علم و فن آوری در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت پارک علم و فن آوری با حضور رئیس دانشگاه آزاد کشور و مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد روز شنبه در آیین کلنگ زنی این پروژه فرهنگی گفت: احداث پارک علم و فن آوری در زمینی به مساحت 10 هکتار با مشارکت دولت و دانشگاه آزاد اسلامی اجرا می شود.

سید موسی خادمی این طرح در محل پردیس دانشگاه آزاد نزدیکی روستای سرآب تاوه اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به این که کهگیلویه و بویراحمد تنها استان کشور است که پارک علم و فن آوری نداشته است، ابرازامیدواری کرد: تکمیل این پروژه نقش اثرگذاری در توسعه تجاری سازی علوم و افزایش شرکت های دانش بنیان داشته باشد.

وی با یادآوری قابلیت های کهگیلویه و بویراحمد در نیروهای انسانی توانمند از سویی و ظرفیت های طبیعی مانند نفت، گاز، منابع طبیعی، گردشگری و گیاهان دارویی از سوی دیگر گفت: بستر لازم برای بهره گرفتن نخبگان از پارک علم و فن آوری در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

خادمی اظهار کرد: پارک علم و فناوری نقش اثرگذاری در افزایش ثروت ، ارتقاء فرهنگ نوآوری و رقابت سازنده میان شرکت های دانش بنیان دارد.

وی بیان کرد: افزایش کارآفرینی های مبتنی بر فناوری ،توسعه صندوق های سرمایه گذاری، ارایه مشوق های مالی و قانونی برای صنایع با استفاده از دستاوردهای مراکز رشد، و توسعه زیرساخت های لازم برای توسعه فناوری در بنگاه های اقتصادی از طریق شرکت های فناوری مناطق ویژه مبنی بر فناوری های برتر از مزایای وجود پارک علم و فن آوری است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با 700 هزار نفر جمعیت و یک درصد مساحت ایران در جنوب غربی ایران قرار دارد.

+ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.