www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1394/09/18

کد خبر: ۵۲۶۳۲۳

ساعت : 09:54

k-b.ir/526323

کاظمی‌جو: اولین دوره بازیهای رایانه‌ای فوتبال PES 2015  در دهدشت برگزار می‌شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه از برگزاری اولین دوره مسابقات بازیهای رایانه ای فوتبال PES 2015  در دهدشت و راه اندازی کانون های نمایش و شعر در سطح مدارس شهرستان خبر داد.

سید ایرج کاظمی‌جو گفت: اولین دوره مسابقات بازیهای رایانه ای PES 2015 توسط مجتمع دیجیتال دهدشت  از 25 تا 27 آذرماه در مجتمع فرهنگی  و هنری ارشاد دهدشت برگزار خواهد شد.

وی آخرین مهلت ثبت نام در این مسابقات را 23 آذرماه اعلام کرد و گفت: جامعه هدف برای شرکت در این بازی ها جوانان و نوجوانان هستند که تاکنون 150 نفر شامل 100 نفر از دانش آموزان مدارس و  50 نفر داوطلب آزاد در این مسابقات ثبت نام کردند.

رئیس اداره ارشاد کهگیلویه هدف از برگزاری این گونه مسابقات را فرهنگ سازی جهت حمایت از بازیهای رایانه‌ای بومی عنوان کرد و افزود : بر طبق آخرین آمارهای ارائه شده روزانه حدوداً 18 میلیون کاربر در ایران بین یک تا بیست ساعت به انواع بازیهای رایانه ای علی الخصوص بازیهای خشن و بازیهایی که القائات جنسی را ترویج می دهند، می پردازند و مجتمع دیجیتال دهدشت که اخیراً زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیتش را شروع کرده است جهت فرهنگ سازی صحیح حمایت از بازیهای بومی و وطنی همچون کورش کبیر را در دستور کار خود قرار داده است.

کاظمی جو همچنین نحوه اجرای این دوره از مسابقات را بصورت حذفی عنوان کرد و گفت: نرم افزاری طراحی شده است که به صورت اتوماتیک امتیازات شرکت کنندگان را محاسبه و نفرات برگزیده را در هر مرحله مشخص می کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان کهگیلویه در بخش دیگری از این گفتگو از راه اندازی کانون های نمایش و شعر در مدارس شهرستان خبر داد و افزود : در گذشته اکثر کسانی که در رشته های نمایش و شعر وارد حوزه فرهنگ و هنر این شهرستان می شدند، از مدارس و علی الخصوص دبیرستان های پسرانه و دخترانه شهرستان بودند که متاسفانه در دهه اخیر بخاطر عدم آموزش های کاربردی لازم وکم توجهی به مقوله فرهنگ و هنر، پل ارتباطی فی مابین حوزه فرهنگ و هنر و آموزش و پرورش شهرستان به نوعی گسسته شد.که به همین منظور و برای اینکه مجدداً اتفاق خوشایندیس در حوزه فرهنگ و هنر شهرستان بیفتند تصمیم گرفته شد که کانون های نمایش و شعر به صورت ابتکاری در سراسر مدارس شهرستان افتتاح شود.

کاظمی جو در ادامه گفت: به همین منظور جلسات و نشست های خوبی با حوزه مدیریت آموزش و پرورش، معاونت و دبیران پرورشی شهرستان برگزار شد و  این طرح مورد بررسی قرار گرفت که اکنون خوشبختانه این کانون ها در برخی مدارس تشکیل و این طرح تا پایان هفته جاری در همه مدارس نهایی می شود که در هفته آینده کلاس های توجیهی آموزشی ویژه این طرح را با حضور اعضاء کانون ها در فرهنگسرای ارشاد برگزار خواهیم کرد.

رئیس ارشاد کهگیلویه گفت: برگزاری کارگاه های تخصصی نمایش، نمایش نامه خوانی،پخش فیلم و تئاتر به همراه نقد و بررسی از مهمترین برنامه هایی است که در قالب کانون های نمایش در مدارس اجرا خواهد شد و کانون های شعر مدارس راه اندازی کتابخانه های تخصصی و برگزاری عصری با شعرا با حضور اعضاء انجمن و کانون شعر را در دستور کار خود دارند.

سید ایرج کاظمی جو در پایان این گفتگو از برگزاری آئین گرامیداشت شب یلدا با اجرای ویژه برنامه های مرسوم این جشن کهن ایرانی در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد دهدشت خبر داد و گفت: در این آئین با اجرای موسیقی سنتی، شاهنامه خوانی ، نقالی و حافظ خوانی و دیگر برنامه ی متنوع، شب نشینی خواهیم داشت.

صادق دوپیکر- خبرنما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.