www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1395/01/28

کد خبر: ۵۴۰۷۳۷

ساعت : 04:34

k-b.ir/540737

دیودیده: محورها اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت، معدن و تجارت عملیاتی خواهد شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در دیدار مدیران صنعتی استان با نماینده ولی فقیه گفت: عملیاتی نمودن محورها اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت، معدن و تجارت مهمترین هدف مجموعه صنعت استان در سال 95 خواهد بود.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه مهمترین سیاست ها و راهکارهای تحقق بخشیدن محورهای اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت، معدن و تجارت استان تعیین و مصوب شده است افزود: در سال 95 تمامی تلاش ها در جهت عملیاتی نمودن این محورها به شکلی مطلوب انجام خواهد پذیرفت.
دیودیده اظهار داشت: حضور پر رنگ و اثرگذار بخش صنعت، انجام بیش از 40 درصد فعالیت های اقتصادی کشور و پذیرفتن بخش عمده ای از وظایف و مسؤلیت ها، وزارت صنعت و معدن را بعنوان بازوی مهم و اثرگذار در بحث تحقق اقتصاد مقاومتی و رشد و بهبود اقتصادی کشور مطرح کرده است.
وی گفت: 10 سیاست اجرایی و 44 برنامه عملیاتی برای حوزه صنعت، معدن و تجارت در سطح کلان تعریف شده است که باید با توجه به شرایط، پتانسیل ها و موقعیت استان بومی سازی شود.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزایش سهم تولیدات صنعتی و معدنی، افزایش سهم صادرات صنعتی و معدنی و تجاری، جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی، اصلاح شبکه توزیع و بازطراحی شیوه های نظارت بر بازار را مهمترین اهداف کمی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت، معدن و تجارت دانست.
دیودیده با اشاره به استقرار قرارگاه اقتصاد مقاومتی گفت: امیدواریم سیاست های اقتصاد مقاومتی را به خوبی اجرا و واحدهای صنعتی و تولیدی استان را به سمت تولید کالاهای صادرات محور، با قیمت تمام شده مناسب، با کیفیت مطلوب و متناسب با نیاز بازار داخلی و خارجی هدایت کنیم.
وی افزود: در 32 جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان کهگیلویه و بویراحمد طی سال گذشته مشکلات 146 واحد تولیدی و صنعتی در این کارگروه مطرح و از 222 مصوبه این کارگروه 127 مصوبه اجرایی و 95 مصوبه دیگر نیز در دست اجرا است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان در ادامه گفت: تعامل با مجموعه های هم خانواده و بخش خصوصی، برنامه ریزی لازم و بسیج امکانات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل از ابتدای سال در دستور کار قرار گرفته است.

بنام با بیان اینکه 95 درصد از واحدهای صنعتی استان با اشتغال پایین تر از 50 نفر جز صنایع کوچک بشمار می آیند اظهار داشت: بیش از 90 درصد اشتغالزایی واحدهای تولیدی کشور و به تبع آن استان توسط همین صنایع کوچک و متوسط انجام میگیرد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در سخنان خود بر لزوم توجه و نگاه ویژه به صنایع کوچک و متوسط تاکید ویژه نموده اند چرا که این صنایع کوچک هستند که ایجاد تحرک و مرتفع نمودن اشتغال طبقه پایین را انجام می دهد.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان با بیان اینکه احیا واحدهای صنعتی و استفاده از ظرفیت های تولیدی موجود و کمک به مرتفع نمودن مشکلات واحدهای راکد استان نیاز به عزم همگانی در استان است افزود: همراهی و تعامل دستگاههای مختلف از جمله بانک ها عاملی مهم و اثرگذار خواهد بود.

بنام تصریح کرد: بستر سرمایه گذاری و زیرساخت های لازم در شهرک های صنعتی استان فراهم است ولی متاسفانه سرمایه گذار نداریم و نیاز به ایجاد مشوق هایی برای جذب سرمایه گذار و حضور در استان است.
در حال حاضر 22 هزار پروانه کسب برای واحدهای صنفی، 749 پروانه های بهره برداری در بخش صنایع استان با 5 هزار و 808 میلیارد ریال سرمایه گذاری و 9 هزار 298 فرصت شغلی در سطح استان صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.