www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1395/02/18

کد خبر: ۵۴۲۱۶۵

ساعت : 09:17

k-b.ir/542165

دانشگاه پیام نور سی سخت تعطیل می شود

زمزمه تعطیلی و انتقال دانشگاه پیام نور واحد سی سخت از زمانی قوت گرفت که در طرفی دیگر جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی در صدد تکمیل ساختمان جدید این واحد دانشگاهی و گسترش فضای فیزیکی آن بودند.
به گزارش سایت استان به نقل از سفیر دنا، دانشگاه پیام نور سی سخت که کار خود را از سال 86 آغاز کرده است در مدت هشت سال فعالیت علمی خود قریب سه هزار دانشجو در رشته های مختلف فارغ التحصیل و به جامعه تحویل داده است این روزها با چالشهایی روبه رو شده است که به نظر میرسد ادامه این روند ضربه سنگین و جبران ناپذیری بر هویت علمی و فرهنگی این شهر و شهرستان وارد کند.

زمزمه تعطیلی و انتقال دانشگاه پیام نور واحد سی سخت از زمانی قوت گرفت که در طرفی دیگر جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی در صدد تکمیل ساختمان جدید این واحد دانشگاهی و گسترش فضای فیزیکی آن بودند.

یک بام و دوهوای حاکم بر دانشگاه سی سخت و زمزمه های انتقال و ترکیب آن با دانشگاه یاسوج به حکایتی دلهره آور برای دانشجویان این دانشگاه تبدیل شده است،موضوعی که در صورت وقوع آن جدای از تاثیرات مخرب عمیق علمی ،فکری و فرهنگی بر شهرستان دنا عواقب زیانباری برای وجه شهرستان دنا در بر دارد.

اشاره به صبغه علمی و فرهنگی دنا و شهر سی سخت و همچنین شرایط جغرافیایی این شهرستان علل و عواملی بودند که مدافعان گسترش محیط دانشگاهی در شهرستان دنا بارهای بار به آن تاکید کرده بودند و حتی در برهه هایی از زمان عده ای این شهر را ظرفیتی کم نظیر برای فعالیتهای دانشگاهی قلمدا و ظرفیت دنا بخصوص در زمینه های کشاورزی و گردشگری را فرصتی مغتنم برای بهره وری تمام و کمال میدانستند و در محافل مختلف از آن دم میزدند.

این روزها عده ای که به گونه ای دیگر مینگرند و به جای توسعه و پیشرفت تنها بر کوس ناامیدی و تعطیلی میزنند و در صدد هستند تنها مرکز علمی دنا با صبغه علمی و دانشگاهی قریب 90 سال را به قهقرا ببرند و بدون از توجه به عواقب تعطیلی این مرکز دانشگاهی تنها به دنبال اهداف خود هستند.

افزایش هزینه های رفت و آمد دانشجویان به مرکز استان،مخاطرات جاده ای و سایر مشکلات عینی این ماجرا نیز بخشی از نگرانی های دانشجویانی است که نیمی از تحصیل خود را در این واحد دانشگاهی گذرانداند و قرار است نیم دیگر را در دانشگاهی دیگر بگذرانند.

در هر حال به نظر میرسد ظرفیت های کم نظیر سی سخت که به خوبی می توان از آن در جهت رشد علمی نه تنها جوانان دنا بلکه دانشجویانی از جنوب کشور و حتی سراسر کشور بهره برد، مغفول از نظر متولیانی مانده که بجای برنامه ریزی برای رشد فضای علمی و دانشگاهی ،تکمیل پروژه به خواب رفته دانشگاه و بهره برداری حداکثری از موقعیت کم نظیر دنا به فکرعقب رفت و تعطیلی هستند!

دسته بندی: آخرین اخبار / پیشنهاد

یک پاسخ به “دانشگاه پیام نور سی سخت تعطیل می شود”

  1. علمی گفت:

    مبارک است. انشاءالله این کار بسیار ستوده که در راستای بازگشت جایگاه و ارزش و اقعی علم و دانش در جامعه است، در سطح کشوری انجام گیرد. آمین!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.