www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1395/03/16

کد خبر: ۵۴۳۸۸۳

ساعت : 10:08

k-b.ir/543883

جوابیه اداره کل محیط زیست استان پیرامون خبر «انتقاد هنرمند هم استانی از مسئولان محیط زیست»

اداره روابط عمومی محیط زیست استان کهگیلویه و بویر احمد بازگشت به مطالب مندرج در سایت استان کهگیلویه و بویر احمد یکشنبه مورخ 16خرداد ماه95 با کد خبر 543813 با عنوان «افتتاح نمایشگاه عکس محیط زیست / انتقاد شدید هنرمند هم استانی از مسئولان محیط زیست» مطالبی جهت روشن شدن تنویر افکار عمومی به عرض می رساند.
دغدغه زیست محیطی هنرمند هم استانی ستودنی است و اقدام دکتر علی حسن فروغی در به تصویر کشیدن طبیعت استان مایه مباهات است . و اما نگارنده مطلبی بیان داشته مبنی برعدم حضور مسئولان محیط زیست در افتتاحیه این نمایشگاه که به عرض می رساند همانگونه که مستحضرید 16 لغایت 22 خرداد بنام هفته محیط زیست نامگذاری شده و به تبع آن این اداره کل همسو با اهداف سازمان و هماهنگ با سراسر کشور بعد از اتمام جشنواره فیلم سبز در روزهای آغازین خرداد چندین نشست کارشناسی و برنامه ریزی در خصوص چگونگی اجرای برنامه های این هفته داشتند که منوط به تصویب 19 بند و اجرای آن در طول هفته محیط زیست شد. درهمین راستا یکی از مصوبات این جلسه حضور مدیرکل و مسئولان ارشد محیط زیست استانی در برنامه های زنده رادیویی و تلویزیونی بود که طی هماهنگی قبلی با مدیریت صدای استان نخستین برنامه رادیویی در ساعت 11 تا 12 با دعوت از شخص مدیرکل در تاریخ 16/3/95 با هدف اعلام برنامه های این هفته از طریق رسانه ها پیش بینی و اعلام شده بود.
لاکن ازطرفی مسئولان برگزاری این نمایشگاه عکاسی هیچ گونه هماهنگی قبلی در خصوص اجرای چنین نمایشگاهی با این اداره کل انجام نداده و این اداره کل هیچ گونه اطلاعی از افتتاحیه و برپایی این نمایشگاه نداشته تا اینکه در ساعت 10 صبح 16/3 ( یک ساعت قبل از روز افتتاحیه )پوستر نمایشگاه توسط شخصی جهت نصب در تابلو اعلانات و ارسال به شهرستانها به اداره روابط عمومی داده می شود و هیچ گونه صحبتی دال بر اینکه برنامه ریزی شده که مدیرکل محیط زیست استان می باسیت در افتتاحیه این جشنواره باشد بیان ننموده و تنها و تنها دعوت به حضور در برنامه بود که متاسفانه به دلیل عدم هماهنگی قبلی مسئولان این نمایشگاه مصادف به حضورمدیر کل در برنامه رادیویی شده بود.
و اما در خصوص معرفی جشنواره فیلم سبز بعنوان بخشی از عملکرد محیط زیست استان به استحضار می رساند طی فراخوانی در سال 94 دبیر اجرایی این جشنواره در تهران به سراسر کشور با موضوع ارسال عکس , فیلم و…زیست محیطی داشتند که نهایتا” منجر به انتخاب 250 عدد فیلم و انیمیشن زیست محیطی از بین تمامی آثار ارسالی به این جشنواره شد. و دلیل قرار گرفتن کهگیلویه وبویر احمد در بین 7 استان برتر معیارها و شاخصهای خاص خود را داشت که بصورت انلاین توسط دبیر و هیئت داوران در تهران رصد می شد.
برنامه های جانبی جذب مخاطب وتنوع در اجرا ملاک ارزیابی بود نه محتوای ارسالی به این جشنواره چرا که این فیلمها بصورت واحد به تمامی استانها ارسال شده بود و عینا” می بایست فیلم های انتخابی مسئولان ستاد این جشنواره بطور واحد و همزمان در سراسر کشور اکران می شد.

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه وبویر احمد

دسته بندی: آخرین اخبار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.