www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1395/05/27

کد خبر: ۵۵۰۹۱۴

ساعت : 12:11

k-b.ir/550914

حق‌وحقوق جامعه بزرگ بانوان کهگیلویه و بویراحمد کجا رفت؟

سایت استان کهگیلویه و بویراحمد: یادداشت دریافتی، *حامد اسدی

درحالی‌که نیمی از جمعیت استان همیشه محروم کهگیلویه و بویراحمد را بانوان تشکیل می‌دهند که انتظار می‌رفت در سفر اخیر هیئت دولت توجه خاصی به این جامعه می‌شد اما بر ان شدیم در سکوت مطلق مدیرکل محترم امور بانوان استان چندی ازآنچه باید موردتوجه قرار می‌گرفت را بازگو کنیم.

به‌درستی می‌توان سفر دولت به استان را در خوش‌بینانه‌ترین حالات ذهنی یک امر پسندیده اما هرچند دیر مجال بود، دانست که شاید برای این استان محروم بهره‌ای داشته باشد.

در این سفر وزرا و معاونین آن‌ها هرکدام به شهرستانی و یا منصب‌های ذی‌ربط خود رفتند و دستاوردی چه عملی و یا چه زبانی به‌صورت رسانه‌ای اعلام کردند و اما چیزی که موردتوجه جامعه زنان بود و انتظار می‌رفت سرکار خانم شهیندخت مولاوردی معاونت محترم ریاست جمهوری بدان بپردازد حق‌وحقوق جمعیت بزرگ زنان این استان بود.

اما در خط این معاونت نیز گلایه‌ای که به سرکار خانم رحمان پور از طرف جامعه زنان وارد است این است که حضور خانم مولاوردی در این استان چه دستاوردی داشته است و هر آنچه انجام گرفته را به‌صورت شفاف در اختیار رسانه‌ها قرار دهد.

مطالبه‌های این سفر؛ چرا نشستی از طرف دفتر امور بانوان استان برای بانوان این استان محروم انجام نگرفت تا بلکه رنج‌نامه‌ی زنان این استان به گوش مسئولان کشوری برسد؟

آیا هدف از حضور خانم مولاوردی فقط و فقط برای افتتاح یک نمایشگاه ۴ روزه و گفتن اینکه پارک بانوان استان را ماه‌های آینده بهره‌برداری می‌کنیم، نیز بود؟

از کلیپی دویدن مادری تهی‌دست نامه به دست که استخوان خورد می‌کند بگوییم:

وقتی مدیران نتوانستند یک ساعت نشستی با معاونت امور بانوان ریاست جمهوری بگیرند باید آن مادر فقیر نامه به دست آنگونه دنبال خودروی رئیس‌جمهور بدود و رئیس‌جمهور آن‌هم با یک نگاه مغرورانه و مخلصانه از کنار وی رد شود؟

حق آن مادر گردن خیلی‌هاست که برای احقاق حقوق معمولی خود از هر چیزی گذشت و خود را تا حد مرگ و خودکشی برد اما کسی نتوانست جوابش را بدهد!

بدهکارید هم در این دنیا وهم درآورت به جامعه‌ای که آنچنان از آن‌ها دعوت کردید تا به استقبال هیئت دولت بیایند و آنان هم سنگ تمام گذاشتند اما شماها چه جواب این محبت خالصانه را دادید؟

حق زنان غیرتمند این استان که پا به‌پای مردان خود در هر عرصه و جایگاهی حضور دارند تا شما و امثال راحت تکیه‌بر کرسی خود بزنید.

شاید در این دنیا منصب‌داران شما قلم بچرخانید و حکم صادر کنید اما بدانید حق گرفتنی است و هرکس به اعمال خود خواهد رسید.

اما چرا استاندار محترم که خود عشایر زاده و از فرزندان این دیار محروم است بر آن نیامد که نشست بانوان شاغل و غیر شاغل استان را در برنامه‌ی دیدار با هیئت دولت قرار دهد؟

آیا ساده‌لوحانه نیست به زنی که در این استان زندگی می‌کند بگوییم حقوق شما قابل‌پیگیری حتی در حد یک نشست نیست؟

پس حق‌وحقوق بانوان استان کجاست؟

مدیران بااین‌همه طول و عرض سیاسی و عنوان‌های مختلف چه جایگاهی در بهبود ایجاد شرایط مساعد برای بانوان این استان ایجاد کرده‌اند؟

خاطره‌ی تلخی است که مادران ما در گذر بزرگ کردن یک فرزند این‌همه مشقت را از جان می‌خرند اما وقت رسیدگی به بدبختی‌های آنان را نداریم!

نگارنده بدون از غرض شخصی و سیاسی در جهت روشن شدن دستاوردهای سفر دوروزه دولت به این استان محروم دست‌به‌قلم برده است که بانوان بدانند مدیرکل امورشان دقیقاً کجا تشریف داشتند؟

چرا سرکار خانم رحمان پور می‌توانست برای بقیه جلسات همراه دولت باشد اما نمی‌توانست در یک نشست جداگانه‌ای با شهیندخت مولاوردی و با حضور نمایندگان بانوان به طرح دغدغه این جامعه بزرگ 350 هزار نفری بانوان استان بپردازد؟

آیا مشکل بانوان استان با آن نمایشگاه نمادین قابل‌حل بود که در حاشیه‌ای از این نمایشگاه سرکار خانم رحمان پور یک دقیقه به‌صورت سرپایی با مدیر کشوری خود سخن گفت؟

صدها چرای دیگر وجود دارد که بنا به‌حق اصلی مطلب از بازگو کردن آن پرهیز می‌کنیم و حق را برای امور بانوان استان آزاد می‌بینیم که جوابیه‌ای در تشریح دستاوردها سفر دولت حوزه‌ی بانوان استان تشریح فرمایند.

به امید رسیدگی به‌حق بانوان استان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.