www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1395/06/07

کد خبر: ۵۵۱۹۱۵

ساعت : 15:20

k-b.ir/551915

آغاز به کار مدیریت امور فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری شهرداری یاسوج

مدیریت امور فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری شهرداری یاسوج با حضور شهردار و جمعی از مسئولان شهر یاسوج آغاز به کار کرد.

yasouj-modiriyat-omour-farhangi- (21)

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از مدیریت امور فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری شهرداری یاسوج، مراسم افتتاحیه این مدیریت پیش از ظهر امروز با حضور شهردار، معاونین، روسای سازمان‌ها وابسته شهرداری و جمعی از مسئولان فرهنگی استانی و شهرستانی و اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج برگزار شد.

در ابتدای این نشست شهردار یاسوج با تأکید بر نقش فرهنگی شهرداری‌ها اظهار داشت: با آغاز به کار مدیریت فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری شهرداری یاسوج فصل تازه‌ای در این مجموعه ایجاد شده است.

محمدعلی جاوید با بیان این‌که شهرداری یاسوج به‌عنوان اولین شهرداری در کشور توانست ساختار تفصیلی خود را اصلاح کند افزود: بر این اساس چارت معاونت‌ها و مدیریت‌های جدید ایجاد شد که مدیریت امور فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری ازجمله این مدیریت‌ها بود.

وی در ادامه با اشاره به تصدی مدیریت این مجموعه ابراز داشت: مهندس شجاعی پور از مدیران موفق و دارای سابقه درخشان در جایگاه‌های مختلف مدیریتی ازجمله سرپرستی شهرداری یاسوج، بخشدار بخش پاتاوه، مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی، مسئول حراست، مسئول حمل‌ونقل و مسئول فضای سبز شهرداری یاسوج به‌عنوان مدیریت این مجموعه انتخاب شد.

شهردار یاسوج با بیان این‌که بهترین فضای شهرداری را به این حوزه اختصاص دادیم گفت: این فضا واقع در میدان معلم ابتدای خیابان ساحلی (ترمینال 13 آبان سابق) و در دو بخش اداری و فرهنگسرا تقسیم شده که فرهنگسرای شهرداری یاسوج نیز ظرف یک ماه آینده افتتاح خواهد شد.

جاوید در خصوص فعالیت‌های مجموعه فرهنگی شهرداری یاسوج ابراز داشت: ازجمله مهم‌ترین فعالیت‌های این مجموعه موضوع فرهنگ شهروندی است.

شهردار یاسوج به توجه ویژه این مجموعه به موضوع ورزش اظهار داشت: به همین منظور نماینده هیئت ورزش‌های همگانی در ساختمان مدیریت امور فرهنگی شهرداری مستقر شده است.

وی با بیان این‌که بیش از 70 درصد از فضای کاربری پارک ولایت شهر یاسوج به فعالیت‌های ورزشی اختصاص داده شده ابراز داشت: در فضای کاربری پارک ولایت که تا پایان شهریورماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد مسیرها و رینگ‌های مخصوص پیاده‌روی و ورزش‌های صبحگاهی اختصاص داده شده است.

در ادامه این مراسم مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و با تبریک هفته دولت گفت: از مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر یاسوج برای ایجاد معاونت امور فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری این مجموعه کمال تقدیر و تشکر را داریم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی فتح میرمحمدی با تأکید بر عزم همگانی برای فرهنگ‌سازی و مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی ابراز داشت: در این مجموعه می‌بایست در خصوص موارد ساخت‌وسازهای ذهنی کار شود تا یک شهر قانون‌مدار و توسعه‌یافته داشته باشیم.

وی تأکید کرد: ایجاد مدیریت امور فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری شهرداری یاسوج نیاز به همفکری و همکاری حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی دارد تا در سال‌های آینده شاهد اقدامات مؤثر این مجموعه در سطح شهر یاسوج باشیم.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که در بحث ساخت‌وسازها در حوزه فرهنگی نیاز به فرهنگ‌سازی است ابراز داشت: در استان تشکل‌های فرهنگی زیادی وجود دارد که می‌توانند کمک‌کار خوبی برای این مهم باشند.

در ادامه این مراسم مدیر امور فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری شهرداری یاسوج با تأکید بر نیاز این مجموعه به حمایت مسئولان استانی و شهرستانی اظهار داشت: پیشرفت و تعالی فرهنگی جز در سایه همکاری و حمایت سایر ادارات، نهادها و سازمان‌های فرهنگی امکان‌پذیر نیست.

علی شجاعی پور با تقدیر از زحمات شهردار یاسوج در خصوص آماده‌سازی و تجهیز و آغاز به کار مدیریت امور فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری شهرداری یاسوج افزود: با تشکر از مجموعه شورای اسلامی شهر یاسوج و سایر دستگاه‌های دولتی و همچنین شهروندان و رسانه‌ها خواستار همکاری و حمایت همه‌جانبه هستیم.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و ورزشی در این مدیریت اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده و طبق برنامه زمان‌بندی شاهد برگزاری انواع برنامه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی از سوی مدیریت امور فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری شهرداری یاسوج خواهیم بود.

مدیر امور فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری شهرداری یاسوج با تأکید بر این‌که شهر موجود زنده‌ای است که خیابان‌ها، پل‌ها، جدول‌ها و … کالبد شهر و فرهنگ روح شهر محسوب می‌شود، ابراز داشت: پرداختن به ابعاد فرهنگی تمامی پروژه‌های عمرانی و خدمات شهری و اطلاع‌رسانی آن‌ها به شهروندان از مهم‌ترین برنامه‌های این مدیریت است.

عکس: سید امین صداقتی‌نیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.