www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1395/10/12

کد خبر: ۵۵۹۴۰۲

ساعت : 22:50

k-b.ir/559402

ارایه تسهیلات خرید حق انشعاب آب وفاضلاب به شهروندان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد از ارایه تسهیلات به شهروندان برای خریدحق انشعاب آب و فاضلاب خبر داد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد  سید علی لدنی نژاد در نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس شرکت آب و فاضلاب گفت:برای برخورد با انشعابات غیر مجاز ابتدا از روشهای نرم استفاده می کنیم در غیر اینصورت قانون جرایمی را برای برخورد با متخلفات تعیین کرده است.

وی یادآور شود به منظور ساماندهی و مدیریت مشترکان و همچنین کمک به مشترکانی که قصد خرید انشعاب آب و غیره دارند شرایطی فراهم شده که این افراد بتوانند از تسهیلات استفاده کرده یا به صورت اقساط هزینه های مربوطه را بپردازند.

لدنی نژآد فروش انشعابات از طریق اینترنتی و ارائه خدمات به صورت الکترونیکی به مشترکان را از دیگر برنامه های این نهاد عنوان کرد و گفت: تا انتهای سال جاری فروش انشعابات به صورت اینترنتی انجام خواهد شد.

لدنی نژاد در ادامه گفت: ظرفیت تصفیه خانه‌های فاضلاب در این استان با 70 درصد افزایش در دولت تدبیر و امید از 44 هزار متر مکعب به 75 هزار و 200 متر مکعب رسید.

وی افزود: در استان 290 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب ایجاد شده که افزون بر 46 کیلومتر آن در دولت تدبیر و امید بوده است.

شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دهدشت در این استان دارای شبکه جمع آوری فاضلاب و تصفیه خانه و شهرهای سی سخت و چرام شبکه جمع آوری در حال احداث است.
85 درصد شبکه جمع آوری فاضلاب شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد احداث شده است.
وی گفت: شمار مشترکان فاضلاب در این استان از 20 هزار و 639 مشترک در سال 92 با 60 درصد افزایش به 33 هزار مشترک افزایش یافت.
تعداد مشترکان آب شرب این استان درحالی‌که در سال 92، 120 هزار و 983 مشترک بود در سال جاری به 148 هزار مشترک رسیده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تا سال 92 یک هزار و 362 کیلومتر شبکه آبرسانی در استان احداث شده بود که این میزان در سال 95 به یک هزار و 400 کیلومتر افزایش یافته است.
در این مدت حجم مخازن آب شرب کهگیلویه و بویراحمد از 102 هزار و 940 مترمکعب به 125 هزار و 560 متر مکعب رسیده است.
علی لدنی نژاد افزود: از سال 92 تاکنون افزون بر 9 درصد شبکه آبرسانی فرسوده در مناطق مختلف استان بازسازی شده است.

وی با بیان اینکه 30 درصد شبکه آب شهری کهگیلویه و بویراحمد فرسوده است، گفت: بازسازی این میزان شبکه فرسوده بیش از 60 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

سرانه مصرف آب شرب در این استان 25 درصد از سرانه مصرف در کشور بیشتر است.

سرانه مصرف آب در ایران نزدیک به 150 لیتر در شبانه روز است در حالیکه  این رقم در کهگیلویه و بویراحمد نزدیک به 184 لیتر در شبانه روز است.
براساس آمار موجود حدود 30 درصد شبکه آبرسانی شهری در کهگیلویه و بویراحمد به دلیل فرسوده بوده و نیاز به بازسازی دارد.

وی تصریح کرد: همچنین در بحث تله متری و آزمایشات نیز فعالیتها و برنامه های مطلوبی انجام شده است.

وی افزود: برای اولین بار در استان در شرکت آب و فاضلاب از سال گذشته تاکنون ورود اسناد خزانه اسلامی به چرخه آب و فاضلاب انجام شده و در مجموع شش میلیارد تومان از اعتبارات ملی و ۲.۲میلیارد تومان از اعتبارات استانی از اسناد خزانه جذب شده است.

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن حدود یک درصد مساحت ایران و نزدیک به 700 هزار نفر جمعیت در دوران خشکسالی به سر می‌برد.
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد پیش‌تر اعلام کرده بود که 6 شهر یاسوج، مادوان، لیکک، دهدشت، سوق و چیتاب، در این استان دچار تنش آبی هستند.
کهگیلویه و بویراحمد به همراه 9 استان ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خوزستان، زنجان، قزوین، کرمان، کرمانشاه و یزد با تنش شدید آبی روبرو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.