www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1395/10/20

کد خبر: ۵۵۹۶۴۴

ساعت : 09:58

k-b.ir/559644

پیام برخی شخصیتهای استان درپی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

نماینده ولی فقیه درکهگیلویه و بویراحمد با تسلیت ضایعه دردناک ارتحال ملکوتی رئیس فقید مجمع تشخیص مصحلت نظام حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار صدیق و دیرین امام خمینی (ره) و رهبری گفت: آن مجاهد نستوه شخصیتی تاثیرگذار در تمامی عرصه های گوناگون انقلاب اسلامی بود.

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی یکشنبه شب در پیام تسلیت خود آورده است: ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین رهبر کبیر انقلاب اسلامی و همراه همیشگی رهبر معظم انقلاب سبب تألم و تأثر شد.

وی در پیام خود یادآور شده است: شخصیتی که از نخستین پیوستگان به تفکر سیاسی و اجتماعی امام راحل و خود در زمره اندیشمندان تفکر انقلاب اسلامی بود.

نماینده مردم کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری در پیام خود افزوده است: درک صحیح از نیاز زمان و جهاد و مبارزه و تحمل زندان و تبعید قبل از انقلاب و پذیرش مسئولیت های خطیر در عرصه های مختلف پس از پیروزی انقلاب، چه در دوران سخت آغاز پیروزی و تأسیس نظام جمهوری اسلامی و چه در دوران هجوم جهان استکبار در شکل جنگ صهیونیستی علیه ایران اسلامی ، چه در دوران سازندگی و در مأموریت های محوله از جانب رهبر عظیم الشأن از اوی چهره ای خدوم ساخته و پیوسته با عزم و جدیت و نشاط در خدمت به اسلام و مسلمین بود.

آیت الله ملک حسینی در این پیام آورده است: این ضایعه را به رهبر فرزانه انقلاب و مردم عزیز میهن اسلامی و دوستان و خانواده آن جهادگر نستوه تسلیت می گویم و برای وی رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر از خداوند متعال مسئلت دارم.

 

استاندار ارتحال ملکوتی آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت

سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با صدور پیامی ارتحال ملکوتی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام خمینی(ره)، انقلاب و رهبری را تسلیت گفت.

در پیام استاندار کهگیلویه و بویراحمد آمده است: خبر رحلت عالم وارسته، دانشمند بزرگ و مبارز نستوه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین و صدیق امام راحل و رهبری و مرد روزهای سخت انقلاب و نظام سبب تاسف و تالم شد و ضایعه ای جبران ناپذیر برای کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب می شود.

خادمی در این پیام یادآور شده است: بی شک خدمات ارزنده آن مرد بزرگ و مبارز خستگی ناپذیر در قبل از انقلاب و در طول دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی و تحمل رنجها و شکنجه ها در زندانهای ساواک و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و در حساس ترین دورانهای حیات نظام و انقلاب بر کسی پوشیده نیست.

وی در پیام خود آورده است: آن عالم فقید و مجاهد نستوه که از اعضای برجسته و موثر شورای انقلاب بوده، در دوران حیات خود علاوه بر امین امام خمینی(ره)و رهبری مسئولیت هایی همچون سرپرستی وزارت کشور، ریاست مجلس شورای اسلامی، رئیس مجلس خبرگان رهبری، رئیس جمهوری اسلامی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام تنها گوشه ای از خدمات ارزنده و گنجینه گرانبهای این همسنگر رهبر معظم انقلاب است.

وی در این پیام تسلیت آورده است: اینجانب به نمایندگی از مردم شریف، انقلابی و همیشه در صحنه استان کهگیلویه و بویراحمد ارتحال ملکوتی عالم ربانی حضرت آیت الله العظمی هاشمی رفسنجانی را محضر رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام، حوزه های علمیه و ملت قدرشناس ایران اسلامی و بیت مکرم آن فقید سعید تسلیت و تعزیت عرض می کنم و صبر و اجر جزیل برای بازماندگان و علو درجات را برای ایشان در جوار حضرت حق مسالت می نمایم.

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام راحل و رهبری در سوم شهریور سال 1313 در رفسنجان چشم به جهان گشود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی دهها سال مبارزه با رژیم شاهنشاهی، فعالیت تعیین کننده در دوران انقلاب اسلامی، عضویت در شورای انقلاب، موسس جامعه روحانیت مبارز، ریاست شورای عالی دفاع و فرماندهی کل قوا در دفاع مقدس با حکم امام ، ریاست سه دوره مجلس شورای اسلامی و چهارمین رییس جمهور اسلامی ایران در 2 دوره پیاپی بین سال‌های 1368 تا 1376 ، ریاست مجلس خبرگان رهبری بین سال های 86 تا 90 و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را در کارنامه درخشان خود داشته و به عنوان یکی از پرنفوذترین شخصیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی شناخته شده است.

پیام تسلیت نماینده مردم بویراحمد و دنا

غلام محمد زارعی روز دوشنبه با صدور پیامی درگذشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به محضر رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، جامعه روحانیت مبارز، خانواده گرامی آن عالم جلیل القدر و همه مردم استان کهگیلویه و بویر احمد تسلیت گفت.
متن پیام نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی:
بسم الله الرحمن الرحیم
إنا لله وإنا إلیه راجعون
ارتحال مجاهد نستوه و مبارز دیرین انقلاب حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی که عمری در همراهی با امام خمینی(ره) و رهبری انقلاب اسلامی، در تاریخ معاصر ایران خدمات وی در ایام شکل گیری و پیروزی انقلاب، دوران پرافتخار دفاع مقدس و سازندگی ایران اسلامی دارای جایگاه ویژه ای بوده است، موجی از اندوه در میان ملت ایران ایجاد کرده که حاکی از جایگاه رفیع آن مرد لحظه های سخت در قلوب ملت ایران است.
اینجانب این ضایعه دردناک را به محضر رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، جامعه روحانیت مبارز، خانواده گرامی آن عالم جلیل القدر و همه مردم استان صمیمانه تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای ان مرحوم مسئلت دارم.

پیام برخی شخصیتها

شخصیت های سیاسی و فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد در پیام های جداگانه ای رحلت جانسوز آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری را تسلیت گفتند.

حجت الاسلام علی محمد بزرگواری نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی در مجالس هشتم و نهم از آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یار دیرین امام و همسنگر دوران انقلاب رهبری یاد کرد.

حجت الاسلام محمد موحد نماینده پنج دوره مجلس شورای اسلامی هم در پیامی گفت: ارتحال یار دیرین امام راحل و مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی قلب همه دوست داران نظام و انقلاب را لبریز از غم و اندوه کرد.

وی ادامه داد: ایشان در همه دوران مبارزه ثابت قدم بودن خود را در راه پیروزی، استقرار، سازندگی و اعتلای نظام شکوهمند اسلامی ایران به اثبات رساند.

رئیس دانشگاه آزاد کهگیلویه و بویراحمد هم در پیام خود آورده است: میراث معرفتی خدمات ارزشمند آن مجتهد عالی مقام و فرهیخته، به اسلام و انقلاب به‌خصوص مجاهدت‌های ایشان در تحقق آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) اثر ماندگاری در تاریخ مبارزات مردم ایران بوده است که به‌مثابه چراغ هدایتی در مسیر اعتلای ارزش‌های الهی جاودانه خواهد ماند.

مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد هم در پیامی گفت که آن فقید سفرکرده بیش از نیم‌قرن در مبارزات سیاسی و انقلابی حضور فعال داشت و بارها متحمل زندان و شکنجه شد و خطبه‌ها و تحلیل‌های روشنگرانه آن مرحوم نشان‌دهنده این بود که همواره در خط امام راحل و علاقه مند به ولایت و رهبری بود.

فرماندار بویراحمد در پیامی گفت ایران اسلامی یار دیرین امام و رهبری و یکی از ستون‌های استوارش را از دست داد.

محمدکاظم نظری افزود: فقدان این عالم بزرگ در سپهر سیاسی و معنویت ایران به‌شدت احساس خواهد شد.

ایشان کوه صبر، مرد سیاست و تدبیر که شش دهه ردپایش در تاریخ این مرزوبوم خواهد ماند و تاآخرین‌نفس کوشید کشور را از گزند تندبادهای ویرانگر به ساحل امن برساند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد با تسلیت ارتحال حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به جامعه فرهنگی و دانش‌آموزی نوشت بدون شک ملت بزرگ ایران اسلامی حضور خالصانه و مؤثر آن بزرگ‌مرد انقلاب که با شجاعت در فرازوفرودهای تاریخ انقلاب ماندگار شد را هرگز از یاد نخواهند برد.

«حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نمادی از پایداری؛ مقاومت و چهره‌ای کم‌نظیر در تاریخ معاصر ایران مشکل گیری انقلاب و تحولات پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود که فقدانش بسی سخت و جانکاه است.»

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام راحل و رهبری در سوم شهریور سال 1313 در رفسنجان چشم به جهان گشود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی دهها سال مبارزه با رژیم شاهنشاهی، فعالیت تعیین کننده در دوران انقلاب اسلامی، عضویت در شورای انقلاب، موسس جامعه روحانیت مبارز، ریاست شورای عالی دفاع و فرماندهی کل قوا در دفاع مقدس با حکم امام ، ریاست سه دوره مجلس شورای اسلامی و چهارمین رییس جمهور اسلامی ایران در 2 دوره پیاپی بین سال‌های 1368 تا 1376 ، ریاست مجلس خبرگان رهبری بین سال های 86 تا 90 و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را در کارنامه درخشان خود داشته و به عنوان یکی از پرنفوذترین شخصیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی شناخته شده است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی امشب در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.

پیکر این مجاهد نستوه و یارصدیق امام راحل و رهبری صبح روز سه شنبه – 21 دی- طی مراسمی تشییع خواهد شد.

هیات دولت به مناسبت درگذشت ناگهانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی سه روز عزای عمومی و روز سه شنبه هفته جاری را تعطیل عمومی اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.