www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1395/12/23

کد خبر: ۵۶۰۹۳۸

ساعت : 09:41

k-b.ir/560938

راه اندازی پیک رایگان راهنمای گردشگران در نوروز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای رفاه حال مسافران نوروزی، پیک راهنمای گردشگران به صورت رایگان در ایام نوروز ۹۶ در استان راه‌اندازی می‌شود.

محمود باقری در نشست کارگروه گردشگری و ستاد هماهنگی خدمات سفر استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه خدمات سفر نوروز 96 با شعار «نوروز متفاوت، خدمات متفاوت» در سطح کشور ارائه می‌شود، اظهار داشت: در این راستا تلاش داریم با ارائه خدمات باکیفیت به گردشگران، بتوانیم زمینه توسعه صنعت گردشگری را در استان فراهم کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد افزود: شعار امسال استان نیز «کهگیلویه و بویراحمد؛ مقصد جدید گردشگری» است که در همه پوسترها، کتابچه‌ها و اقلام تبلیغاتی چاپ شده به کار رفته است.

باقری با بیان اینکه نوروز یک آیین ملی و میراث به جا مانده از گذشتگان است که باید برنامه‌ها و رسوم مربوط به آن را حفظ کرده و به نسل‌های آینده انتقال دهیم، گفت: بر این اساس در نوروز 96 به تبع سایر نقاط کشور، بحث برپایی نوروزگاه‌ها را در شهرستان‌های مختلف استان داریم و از فرمانداران می‌خواهیم برای اجرای برنامه‌ها در نقاط تعیین شده همکاری کنند.

وی از برگزاری مانور آمادگی همه دستگاه‌های خدمات‌رسان استان در ساعت 10 صبح روز چهارشنبه 25 اسفندماه در همه شهرستان‌ها خبر داد و ادامه داد: در ایام نوروز، بالغ بر 100 هزار اقلام تبلیغاتی بین مسافران و گردشگران توزیع می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: شماره تلفن 33334752 مربوط به دبیرخانه کارگروه گردشگری استان به صورت شبانه‌روزی آماده پیگیری مشکلات این حوزه در ایام نوروز است.

باقری با اشاره به اینکه طبق پیش‌بینی‌ها در ایام نوروز 96 با بارندگی مواجه هستیم، گفت: بر این اساس، فرمانداران سالن‌هایی را جهت اسکان اضطراری در نظر گرفته و در اختیار شهرداری‌ها قرار دهند.

وی بیان کرد: در نوروز 96 برای نخستین بار پیک راهنمای گردشگران به صورت رایگان راه‌اندازی می‌شود و از افرادی که از تجهیزات لازم برخوردار هستند، می‌خواهیم برای راه‌اندازی این پیک همکاری کنند.

تصویر آبشار شهنیز

عکاس امین صداقتی نیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.