www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1396/02/10

کد خبر: ۵۶۱۷۱۱

ساعت : 07:21

k-b.ir/561711

برگزاری جشن باشکوه روز یاسوج با حضور همه مسئولان استان

هفته یاسوج برای اولین بار در تاریخ مرکز کهگیلویه و بویراحمد با حضور نمایندگان شهرستان های 8 گانه استان، سایر مسئولان و شهروندان یاسوجی برگزار شد.

همزمان با 9 اردیبهشت ماه و به واسطه زیبایی پایتخت طبیعت ایران در این زمان ، مراسم گرامیداشت هفته یاسوج از 9 تا 15 اردیبهشت با مراسمات متنوع برنامه ریزی شده است.

سالن بزرگ اجتماعات و پارک بزرگ ولایت از جمله مهم ترین پروژه های شهرداری یاسوج است که در اولین روز مراسم با حضور استاندار، غلام محمد زارعی رئیس مجمع نمایندگان استان، غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت و عدل هاشمی پور نماینده کهگیلویه بزرگ، معاونان استاندار، شهردار و سایر مسئولان و شهروندان افتتاح شد.

یاسوج  مرکز استان  و متعلق به همه مردم است

در این آیین  نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: شهر یاسوج به عنوان مرکز و پیشانی استان متعلق به همه استان است.

غلام محمد زارعی  افزود: همه ما در رابطه با پیشرفت یاسوج مسئولیم  و حضور مجمع نمایندگان استان در نکوداشت شهر یاسوج نشان از این است که احساس همکاری و مسئولیت مشترک برای شهر یاسوج وجود دارد.

زارعی تاکید کرد: شهر یاسوج گرچه قدمتی کم دارد اما تاریخی بسیار کهن دارد.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هفته نکوداشت شهر یاسوج اظهار کرد: این هفته فرصتی برای شناسایی بهتر و معرفی بهتر ظرفیت های گوناگون شهر یاسوج است.

وی افزود: این شهر به عنوان نگینی در جنوب یا شمالی در جنوب متعلق به همه استان و ایران است و علاقه مندان زیادی دارد.

زارعی تصریح کرد: این هفته فرصتی است برای اینکه فرصت ها و تهدیدات یاسوج را بهتر بشناسیم و باید نگاه ما به آینده دقیق و برنامه ریزی شده و بر اساس کارکرد کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت باشد.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه مدیریتی و برنامه ریزی بر این است که با  افقی بلند تر و نگاهی جامع تر برای یاسوج برنامه ریزی کنیم و نگاه دولت نیز مثبت و همراه با ایجاد اعتدال، توازن و توسعه در استان  به مانند دیگر استان های مشابه است.

وی با بیان اینکه دولت ایجاد، اصلاح و مرمت بیش از ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی را برای توجه بیشتر به روستاها و جلوگیری از حاشیه نشینی هدف گذاری کرد گفت: این  در حالی است که در سال های قبل هر ماه  ۱۰۰ نفر در حاشیه شهر یاسوج  مستقر می شدند که  با توجه به اقدامات انجام شده این مسئله تا حدودی کنترل شده است.

زارعی مبلمان و نمای شهری و جانمایی شهری در برنامه ریزی های شهری را لازم دانست.

وی افزود: زیبا سازی ورودی های شهر نیز از برنامه های مورد نظر است.

زارعی گفت: قرار گرفتن دو رودخانه در شهر یاسوج شرایط منحصر به فردی برای این شهر ایجاد می کند و استفاده از اینچنین ظرفیت هایی از  برنامه های مورد نظر برای توسعه این شهر  است.

استاندار: یاسوج تمام ویژگی‌های یک شهر راهبردی را دارد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به فضای موجود زیست محیطی، یاسوج مرکز این استان ویژگی‌های لازم برای یک شهر راهبردی را دارد.

سید موسی خادمی  اظهار داشت: با توجه به افزایش مشکلات زیست محیطی در سطح کشور یاسوج بدون شک همچون نگینی در راستای تنوع زیست محیطی خواهد درخشید.

وی با اشاره به وجود آب فراوان، جنگل‌های انبوه، مناظر طبیعی و بکر و جاذبه‌های گردشگری و طبیعی یاسوج بیان کرد: فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای توسعه صنعت گردشگری از وظایف اصلی مسئولان است.
خادمی عنوان کرد: باید مسئولان با برنامه ریزی زیرساخت‌های لازم برای توسعه شهری و توسعه پایدار را فراهم کنند.
وی همجواری با آبشار یاسوج، دسترسی آسان به بوستان، واقع شدن در ورودی اصلی شهر، مجهز بودن به پارکینگ خودرو، چشم انداز زیبا در شب، داشتن امنیت، مجهز بودن به پیست دوچرخه سواری و پیاده روی را ازجمله مؤلفه‌های منحصر به فرد بوستان خانوادگی ولایت است.
عملیات اجرایی پارک 15 هکتاری ولایت یاسوج واقع در تپه قدیم استانداری و جنب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از خرداد 93 آغاز شد.

در ادامه تصاویر بخش هایی از این مراسم آمده است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.