www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1396/02/11

کد خبر: ۵۶۱۷۵۱

ساعت : 15:09

k-b.ir/561751

کاهش سوانح منجر به فوت جاده ای ، تصادفی نیست

مدیرکل حمل و نقل و راهداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر راهداری مطلوب داشته باشیم سفرهای بدون خطر خواهیم داشت و به تبع آن امنیت جانی و مالی مردم تامین خواهد شد.

علی خوان پایه افزود: تصادفات جاده ای پس از بیماریهای قلبی عروقی دومین عامل مرگ و میر است.در سالهای اخیر شاهد کاهش تصادفات منجر به فوت بوده ایم. که این پایین آمدن آمار تصادفات تصادفی نیست.

خوان پایه ادامه داد:در سال 84 بالای 28 هزار نفر در کشور جان خود را در سوانح جاده ای از دست می دادند که سال گذشتهاین آمار 16 هزار نفر رسید  و این نتیجه تلاش و برنامه ریزی در حوزه های دستگاه های اجرایی و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای است.

وی یادآور شد: در عید نوروز امسال نسبت به مدت مشابه کاهش 26 درصدی تلفاتی  ودر فروردین هم کاهش 10 درصد را شاهد بوده ایم.

وی اضافه کرد:در سال 84 تعداد189 نفردر جاده های استان نفر جان باختند در سال 95 این تعداد به 140 نفر رسید و شاد کاهش کاهش 26 درصدی بوده ایم  این در حالی است که ترافیک و تردد جاده ای ما افزایش داشته  و این افتخاری برای دولت است که اولویت ها را تشخیص داد ه و به نتیجه مطلوبی رسیده است.

خوان پایه بیان داشت:از ابتدای این دولت بیش از 450 کیلومتر روکش آسفالت انجام شده همچنین 68 نقطه حادثه خیز بحرانی شناسایی و رفع حادثه شد  و بیش از 40 کیلومتر روشنایی معابر و تونلها انجام شد.

وی با بیان اینکه بیش از 1560 عدد تابلودر جاده ها نصب شده است  گفت: خط کشی 4500 کیلومتر از معابر و تعمیر 43 کیلومتر  سیستم روشنایی توسط این اداره کل انجام گرفته است.

وی ادامه داد در طول سال گذشته بیش از هزار کیلومتر خط کشی معابر برون شهری و 2 هزار عدد تابلو ها و علایم هشدار دهنده رفع نقاط حادثه خیز در قالب دو طرح کم هزینه وزود بازده و پر هزینه ودیر بازده به تعداد 23 نقطه را انجام شده است.

وی افزود:در محورهای مواصلاتی جاده ها به میزان بیش از 500 تن آسفالت لکه گیری شد همچنین تعداد 600 عدد گاردریل به طول 4 کیلومتر نصب و تعمیرات آنها انجام شد. قریب 300 کیلومتر نقاط پرتگاهی به وسیله خاکریز ایمن سازی شد.

خوان پایه اضافه کرد در سال گذشته 300 کیلومتر روکش آسفالت  در برنامه بود  که بخشی از آن انجام شده است.

وی ادامه داد :از ابتدای دولت 8 دستگاه پل عابر پیاده ،7 کیلومتر جاکننده ،در حوزه سیستم های حمل و نقل هوشمند 10 دستگاه دوربین ،24 دستگاه تردد شمار ،یک دستگاه توزین در حال حرکت،19 دستگاه دوربینهای ثبت تخلف درمحورهای مواصلاتی استان به کار گرفته شده که با توجه به تعداد و وضعیت جاده ها سیستم هوشمند قابل قبول بوده است.

وی یادآور شد:در سه ماهه سوم سال گذشته در عملکرد سیستم های حمل و نقل هوشمند استان جایگاه سوم ودر سه ماهه چهارم رتبه دوم را در کشور به خود اختصاص داده است.

خوان پایه با بیان اینکه سالانه در استان  با کاهش مسافر روبرو هستیم گفت:مردم به سمت و سوی استفاده از خودروهای شخصی تمایل پیدا کرده اند به همین دلیلدر حوزه ناوگان عمومی روستایی سیاست توسعه ای و واگذاری تاکسی با سود 4 درصد داریم.

وی با اشاره به اینکه  عمر ناوگان باری و مسافربری استان یکی از جوانترین سطح کشوری افزود: سال گذشته 546 هزار تن کالا و یک میلیون و 203 هزار و 814 نفر مسافر در محورهای مواصلاتی استان جابجا شده است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.