www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1396/02/12

کد خبر: ۵۶۱۷۶۱

ساعت : 09:01

k-b.ir/561761

جشن بزرگ روز کارگر در پارک ولایت برگزار شد/جاوید: معوقات کارگران شهرداری تا مرداد ماه پرداخت می شود/

جشن بزرگ روز کارگر در پارک ولایت با حضور بیش از سه هزار نفر از جامعه کارگری استان برگزار شد.

حوزه هنری و جامعه هنری استان در این آیین باشکوه که بخشی از برنامه های هفته یاسوج بود  با اجرای برنامه های متنوع و شاد شامل تئاتر،موسیقی،ترانه سرایی ،شعر  و طنز برای ساعتی مهمانان را از همه دغدغه ها جدا کرده و به فضای فرهنگ و هنر دعوت کردند.

از آنجایی که این روزها فضای استان و کشور انتخاباتی است این جشن نیز متاثر از همین فضا بود اما مسئولان حوزه هنری با زبان تئاتر و هنر، آسیبها و فرصت های انتخابات شورای شهر را برای مردم به نمایش گذاشتند.

سه هنرمند موسیقی استان که اسفندماه 95در آلبوم هفت ترانه آثاری از آنها به بازار عرضه شده بود نیز به اجرای برنامه پرداختند که مورد توجه جمعیت حاضر در میدان بزرگ همایشهای پارک ولایت قرار گرفت.

علی مکارمی یکی از خوانندگان موسیقی این برنامه تاکید کرد روح جامعه فرهنگ است وروح فرهنگ هم هنر است. اما در نهایت موسیقی روح هنر است خوراک ذهن و روح محسوب می شود.

وی ادامه داد: همانگونه که ما برای غذای جسم وسواس به خرج می دهیم باید برای غذای روح نیز این دقت را داشته باشیم که آثار فاخر گوش دهیم و به شخصیت خود احترام بگذاریم.در این برنامه خسرو جریده و جواد طالبی نیز به اجرای موسیقی پرداختند.

در این میان شهردار یاسوج که میزبان معاون رئیس جمهور برای افتتاح پارک چشمه نباتی بود نیز با تاخیر خود را به جشن روز کارگر رساند و وعده داد  ظرف 15 روز آینده فروشگاه تعاونی مصرف شهرداری راه اندازی می شود .

محد علی جاوید ادامه داد با ایجاد این فروشگاه هیچ کارگری دغدغه نیازمندیهای اولیه زندگی را نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه اغلب مردم استان کشاورز زاده و فرزندان کارگران هستند گفت:کارگران اقشار زحمت کشی هستند که نان و روزی حلال بر سر سفره خانواده هایشان می برند و امیدواریم روز به روز وضعیت معیشت این قشر بهبود یابد.

جاوید اشاره ای به پرداخت معوقات کارگران شهرداری کرد و ادامه داد امیدواریم تا مرداد ماه امسال بتوانیم تمامی معوقات کارگران را بپردازیم .

این جشنها تا روز 15 اردیبهشت ماه هر روز از ساعت 18 عصر در پارک ولایت برگزار می شود و هر کدام از روز های جشن به یکی از اقشاری که این روزها به نام آنها نامگذاری شده تعلق دارد.در جشن روز کارگر جعفر گوهر گانی مدیرکل جهاد کشاورزی استان و هاشمی رئیس آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد و محمد شریف اسلامی رئیس حوزه هنری استان حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.