www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1396/02/18

کد خبر: ۵۶۱۹۰۵

ساعت : 07:19

k-b.ir/561905

هدیه معاون گردشگری به تشکل های مردم نهاد کهگیلویه و بویراحمد

رحمانی موحد معاون گردشگری کشور نیز در این نشست با مطالعه طرح دومین جشنواره تابستانه یاسوج و با دستور ویژه بر اجرای این جشنواره خبر داد.

با دستور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی دومین جشنواره تابستانه و شب های یاسوج برگزار می شود.

سیدهاشم قاسمی به عنوان نماینده تشکل های مردم نهاد صبح امروز در نشست فعالان صنعت گردشگری کهگیلویه و بویراحمد که با حضور معاون گردشگری برگزار شد، اظهار کرد: تشکل های مردم نهاد به عنوان بازوان توانمند دولت ها بوده که انتظار می رود در راستای اهداف و سیاست های این تشکل ها را همراهی کنند.

قاسمی نقش تشکل های مردم نهاد را در توسعه پایدار موثر خواند و عنوان کرد و گفت: تشکل های مردم نهاد جایگزین مناسبی برای دولت و ارایه خدمات و برنامه ریزی در توسعه زیست محیطی و گردشگری است.

وی بیان کرد: سازمانهای غیردولتی در سطح عام نیروهای مهم برای دموکراتیزه ساختن و تقویت نهادهای جامعه معدنی به شمار می آید.

نماینده تشکل های مردم نهاد با بیان اینکه باید خانه تشکل های گردشگری در مراکز استان ها راه اندازی شود، گفت: قطعا تشکل ها می توانند کمک خوبی در حوزه های مختلف داشته باشند.

قاسمی با اشاره به ظرفیت های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد و برگزاری جشنواره های متعدد در سطح استان بیان کرد: جشنواره تابستانه و شب های یاسوج در سال ۹۴ برگزار کردیم و برنامه داریم این جشنواره را در سال جاری برگزار کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در سال ۹۴ استقبال خوبی از جشنواره تابستانه و شب های یاسوج صورت گرفت، گفت: امیدواریم با حمایت سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بتوانیم این جشنواره شاد را برای دومین سال برگزار کنیم.

قاسمی با بیان اینکه جشنواره تابستانه و شب های یاسوج با مدیریت اجرایی کانون سبز قلم کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، گفت: برنامه اجرایی این جشنواره تدوین شده که با حمایت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آن را در سال جاری اجرا می کنیم.

قاسمی از مساعدت معاون گردشگری سازمان گردشگری برای برگزاری جشنواره تابستانه و شب های یاسوج خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این جشنواره جذب گردشگربه استان، تلاش در جهت اتقاء فرهنگ گردشگری، شناخت و معرفی آیین ها و موسیقی اقوام ایرانی و آشنایی با آداب و رسوم و غذاهای محلی در هنگام برگزاری جشنواره است.

نماینده تشکل های مردم نهاد کهگیلویه و بویراحمد شناخت فرهنگ و ویژگی های زندگی عشایر، شناسایی جاذبه های توریستی استان، فروش فوق العاده بازاریان شهر یاسوج به گردشگران و رونق بخشیدن به فروش روزانه صنوف شهر را از دیگر برنامه ها و اهداف جشنواره تابستانه و شب های یاسوج عنوان کرد.

گفتتی است رحمانی موحد معاون گردشگری کشور نیز در این نشست با مطالعه طرح دومین جشنواره تابستانه یاسوج و با دستور ویژه بر اجرای این جشنواره خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.