www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1391/08/22

کد خبر: ۵۶۳۴

ساعت : 08:26

k-b.ir/5634

تاریخ بویراحمد ریشه دار و با افتخار

سایت استان: در پی انتشار مطلبی با عنوان( تاریخ بویراحمدغیر قابل دفاع است) آن هم توسط یک هم استانی به نام تقوی بهبهانی در سایت عصر دنا برآن شدم که چند خطی کوتاه در این مورد بنویسم زیرا معتقدم تاریخ بویراحمد آنقدر ریشه دار تاریخی وبا افتخار است که هر عقل سلیم و آگاهی به تایید آن می پردازد و تاریخ بویراحمد با توجه به غنی بودن و مردمی بودن آن خودش از خودش دفاع می کند و نیازی به دفاع اینجانب و امثال من ندارد.

و در اینجا به گفته ای از زنده یاد مرحوم بهمن بیگی اشاره میکنم به این مضمون که کهگیلویه وبویراحمد استانی که نه به خاطر جمعیت، ثروت و وسعت بلکه در نتیجه قدرت به وجود آمد.

مطلبی که هم استانی عزیزم جناب آقای بهبهانی نوشته اند سراسر توهین و دهن کجی به تاریخ ایل بزرگ بویراحمد می باشد که هم از لحاط توقع به یک هم استانی و هم از لحاظ حرفه ای برای یک نویسنده و منتقد اینچنین شمشیر را از رو گرفتن کاری نادرست و خلاف انتظار بود.

اینجانب معتقدم برای شناخت ودرک بهتراز مسائل و رویدادهای تاریخی باید آنرا نقد و بررسی نماییم نقد و نقادی منصفانه مشکلی ندارد و نقد باعث شناخت ضعفها و تقویت نقاط قوت می شود.

تاریخ بویراحمد تاریخی کاریزماتیک و قدیس نیست بلکه ما هم معتقدیم به نقد این تاریخ و قطعا نکات ضعفی هم دارد همچنین نکات قوتی هم دارد. و لی ما نباید که فقط نکات ضعف را ببینیم سیاه نمایی نمایم و کل تاریخ بویراحمد رازیر سوال ببریم و به ان توهین کنیم.

تاریخ بویراحمد بیشتر از آنکه ضعف داشته باشد پراست از نقاط قوت و افتخار که مردمان این ایل بزرگ به تاریخ خود می بالند و غرورانه افتخار مینمایند.

بیایید بجای تفرقه افکنی و نوشتن مطالبی که نه تنها ضرورتی ندارد بلکه باعث اختلافات قومی و ایلی می شود پرهیز نماییم و قدرت فکری خویش را در حل مشکلات مردم استان اعم از بویراحمدی و غیر بویراحمدی بکارگیریم.

» ماجرای توهین نویسنده چرامی در عصردنا به بویراحمد

5 پاسخ به “تاریخ بویراحمد ریشه دار و با افتخار”

 1. فروغ گفت:

  تاریخ بویراحمد تاریکتر از آن است که تقوی تصویر کرده.شلوغش نکنید که رسوایی بیشتری در پی دارد

 2. احسان گفت:

  آیا دزدی و چپاول و غارت قشون کشی به سمیرم و کریک و توت نده و اردکان افتخار هست؟؟؟؟
  آیا کشتن زنها و بچه های بیگناه توسط خوانین و زورگویان افتخار هست؟؟
  آیا کشتن یک هنگ نظامی که برای نظم دادن به جامعه آنارشیست که …… برای خودشان درست کرده بودن کار انسانی و میهن پرستانه و انقلابی است ؟؟؟؟

 3. دانشجو گفت:

  با سلام خدمت لرهای عزیز.واقعا جای تاسف داره که در دانشگاه رامین اهواز به قوم بزرگ لر توهین میکنن و هیچ اعتراضی بلند نمیشه!!!! واقعا شرم اوره که به مسایل درون استانی و مشکلات قومیتی دامن بزنیم و در برابر توهین یک فرد غیر لر سکوت پیشه کنیم! اقایانی که تاریخ کهگیلویه و بویراحمد را نقد میکنن چرا جواب رییس دانشگاه مذکور را نمیدن که به ایل بویراحمد توهین میکنن؟من خودم اصالتا طیبی هستم و تمام افراد تفرقه افکن بدانند که همه ما برادریم و هر گونه توهین رو به هریک از ایلات استان با شدت وحدت تمام محکوم میکنیم. ضمنا نمایندگان لر در تمامی استانهای لر نشین وظیفه ی ایجاد وحدت بین الوار تمامی استانهای لرنشین را دارند و انتظار میرفت تا اخراج رییس دانشگاه توهین کننده قضیه را پی گیری میکردن.همه ما وظیفه داریم جهت وحدت لرها در سراسر کشور تلاش کنیم نه اینکه بیاییم با دست خودمون باعث شکاف و دو دستگی بشیم.

 4. ناشناس گفت:

  aghay …. be khater amar saytesh har kari mikone. motasefaaaaaaaaaaaaam

 5. hamed گفت:

  عصردنا باید مطالب توهین امیز بهبهانی را حذف نماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.