www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1392/05/28

کد خبر: ۶۲۹۵۲

ساعت : 14:37

k-b.ir/62952

مقام پنجم غرق شدگی برای استانی که دریا ندارد

سایت استان: کهگیلویه و بویراحمد اگر چه به دریا راه ندارد اما مقام پنجم قربانیان غرق شدگی را در کشور دارد و در طی 10 سال اخیر 151 نفر در آب‌های این استان غرق شده‌اند.

تابستان قدم به آخرین ماه خود می‌گذارد اما گرما همچنان بر مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد به خصوص مناطق گرمسیری سایه انداخته است.

31

برای کودکان، نوجوانان و جوانان کهگیلویه و بویراحمدی این تابستان گرم هم بدون کمترین امکانات و اماکن تفریحی گذشت تا اوقات فراغتشان بازهم در رودهای بی‌رحم استان بگذرد.

گرمای هوا این روزها، کودکان، نوجوانان و جوانان این دیار را در نبود اماکن تفریحی مناسب و تعطیلی برخی استخرها، به سمت رودخانه‌ها می‌کشاند تا تن گرمادیده خود را به آب‌های خنک رودهای پرآب استان بسپارند.

چهار رودخانه پرآب و خروشان بشار، مارون، زهره و خیرآباد، بهار و تابستان میزبان خیل عظیمی از جوانانی هستند که اوقات فراغتشان را به آب می‌دهند تا رنج گرمای تابستان را کم کنند.

30

اما رودخانه های کهگیلویه و بویراحمد وحشی‌اند و هر میهمان نا واردی را از نفس می اندازند و به زیر آب می‌کشند و داغ بر دل مادران و پدران می‌گذراند و شاید روزها طول بکشد تا آن هم با تلاش امدادگران جسد قربانی را پس دهند.

مقام پنجم کهگیلویه و بویراحمد درغرق شدگی

تابستانی نیست که خبری نباشد از غرق شدن جوانان این دیار در آب‌های بی‌رحم کهگیلویه و بویراحمد و به گفته رئیس پزشکی قانونی استان، کهگیلویه و بویراحمد مقام پنجم غرق شدگی در کشور را داراست.

کامروز امینی گفت: خوزستان، مازندران، گیلان و بوشهر قبل از کهگیلویه و بویراحمد قرار دارند و این در حالی است که آمار غرق شدگی در استان هرمزگان کمتر از کهگیلویه و بویراحمد است.

وی بیان کرد: طی دو سال گذشته نیز این استان مقام چهارم کشور را در غرق شدگی در اختیار داشت.

امینی اظهار داشت: از سال 1380 تا سال 1391، تعداد 151 نفر در آب‌های این استان غرق شدند.

آمار غرق شدگان استان بیشتر ازهرمزگان

وی تصریح کرد: در سال گذشته 16 نفر در آبهای این استان غرق شدند که اغلب آنها جوانان و نوجوانان بوده‌اند.

32

این مسئول با بیان اینکه احتمال غرق شدگی در آبهای شیرین بیشتر از دریاست، افزود: در بهار امسال دو نفر و در بهار سال گذشته چهار نفر در آبهای این استان غرق شدند.

امینی یادآور شد: از ابتدای تیرماه تاکنون هم پنج نفر در رودخانه های این استان غرق شده و جان خود را از دست دادند.

اگر چه در کنار همه رودخانه های استان تابلوی “خطر غرق شدگی” نصب شده اما به نظر می‌رسد باید اطلاع رسانی بیشتری در مورد خطر شنا در رودخانه‌های این استان صورت گیرد.

با این حال توجه به ایجاد اماکن تفریحی و سرگرمی برای جوانان به خصوص در روستاها می تواند آمار این مرگ ناگوار را کاهش دهد.

منبع:مهر

دسته بندی: آخرین اخبار / گفتگو

کلید واژه‌ها: / /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.