www.K-B.ir

تاریخ انتشار : 1391/10/10

کد خبر: ۸۵۱۳

ساعت : 11:18

k-b.ir/8513

200 هزار مورد بازرسی از اصناف در استان انجام شد

سایت استان: خبرگزاری فارس: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از 200 هزار بازرسی اصناف در سطح کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است.

داریوش دیودیده اظهار داشت: طی 9 ماهه اول سال‌جاری بیش از 203 هزار و 500 بازرسی از اصناف استان کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای اجرای طرح تشدید نظارت و بازرسی، جهت کنترل و جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی در سطح بازار کهگیلویه و بویراحمد در آذرماه سال‌جاری توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان و شهرستان‌ها و همچنین بازرسان امور اصناف جمعاً 19 هزار و 500 مورد بازرسی انجام گرفت.

دیودیده تصریح کرد: در بازرسی‌های انجام شده 717 مورد تخلف کشف و تعداد 471 پرونده متشکله با ارزش ریالی 890 میلیون ریال به تعزیرات حکومتی این استان معرفی شد.

وی با تأکید بر نظارت مستمر بر بازار گفت: یکی از وظایف دولت تأمین مایحتاج اساسی و عرضه آن بین مردم است که با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی موجود با هرگونه سوءاستفاده احتمالی توسط برخی افراد، با قاطعیت برخورد می‌شود.

دیودیده ادامه داد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از 203 هزار مورد بازرسی از اصناف در سطح کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفته است.

وی گفت: در 9 ماهه نخست امسال هفت هزار و 940 مورد تخلف توسط واحدهای صنفی در این استان شناسایی و برای پنج هزار و 227 مورد آن پرونده تشکیل شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: این تخلف‌ها طی بازرسی در تمام سطح استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده و پرونده‌های تشکیل شده برای متخلفان صنفی افزون بر ۲۶ هزار میلیون ارزش ریالی دارد.

دیودیده با اشاره به این‌که بازرسان این سازمان به‌طور ویژه گران‌فروشی، کم‌فروشی، درج نکردن قیمت و ارائه ندادن فاکتور را کنترل می‌کنند، گفت: این اقدامات در راستای آسایش خاطر عمومی جامعه است.

وی راه‌اندازی گشت‌های مشترک با حضور بازرسان صنعت، معدن و تجارت، اصناف و استاندارد و تعزیرات حکومتی را به منظور تشدید و اثربخشی فعالیت‌های نظارتی و کنترل بازار، کاهش زمان رسیدگی به تخلفات، برخورد قاطع و قانونی با متخلفان اقتصادی، نظارت کامل بر سیستم‌های تولید و توزیع کالا و تسریع در دستیابی به اهداف طرح‌های نظارتی را از دیگر اهداف این سازمان عنوان کرد.

دیودیده خاطرنشان کرد: مردم هم در موضوع نظارت جایگاه و تأثیر ویژه‌ای دارند و به حتم همراهی و کمک مردم در رسیدن به این اهداف بسیار مؤثر خواهد بود.

وی از مردم استان خواست تخلفات ‏اقتصادی شامل گرانفروشی، کم‌فروشی، تقلب، درج نشدن قیمت، صادر نشدن فاکتور فروش، عرضه خارج از شبکه و فروش اجباری را با شماره تلفن 124 و یا به صورت حضوری به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و یا اداره‌های شهرستان‌ها اطلاع دهند.

منبع:فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.