آب

حذف سهمیه آب شیراز از سد تنگ سرخ یاسوج محتمل است

معاون برنامه‌ریزی و مجری طرح سد تنگ سرخ یاسوج، از حذف شدن احتمالی سهمیه آب استان فارس در سد تنگ سرخ یاسوج هم خبر داد.

روند افزایشی مصرف بی‌رویه انواع انرژی در کهگیلویه و بویراحمد

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مصرف بی‌رویه انواع انرژی در استان رو به افزایش است.
پژمان نیک اقبالی در نشست بهینه‌سازی مصرف انرژی در استان، افزود: با مطالعه، فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی تلاش برای مصرف بهینه و روند کاهش انرژی در استان برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

186 کیلومتراز شبکه‌ها و خطوط انتقال آب روستایی گچساران فرسوده است

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی گچساران گفت: 186کیلومتر از شبکه های داخلی و خطوط انتقال آب آشامیدنی مناطق روستایی این شهرستان فرسوده است که برای بازسازی آنها به 250 میلیارد ریال اعتبار نیاز است. به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، سادات شیری، میزان شبکه داخلی و خطوط انتقال آب […]

می‌ترسم کمپین ضد انتقال آب راه‌اندازی شود

غلام رضا تاجگردون در پی سخنان نماینده شهرستان های بوشهر، دیلم و گناوه و همچنین مسئولان این شهرستان ها یادداشتی خطاب به استاندار و نماینده مردم شهرستان‌های بوشهر، دیلم و گناوه در مجلس شورای اسلامی منتشر و آن ها را از راه افتادن احتمالی کمپین ضد انتقال آب آگاه کرد.

مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی شهر لیکک افتتاح شد

مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی شهر لیکک با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و جمعی از مسئولان استانی به بهره‌برداری رسید.

چاه‌هایی که موقتاً رفع‌ عطش می‌کنند/ سد تنگ‌سرخ بهترین هدیه رئیس‌جمهور به یاسوجی‌ها

بی‌شک بحران اصلی شهر یاسوج در آینده آب است و به‌یقین بهترین هدیه رئیس‌جمهور به مردم این شهر سد تنگ‌سرخ است تا با بحران مواجه نشوند.

سطح آب بیشتر دشت‌های کهگیلویه و بویراحمد افت کرد

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این استان 15 دشت وجود دارد که سطح آب در بیشتر آن‌ها افت کرده است.

۴۵ درصد چشمه‌های مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد خشک شده‌اند

مدیرکل امور عشایری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به خشکسالی‌های چندساله، گفت: ۴۵ درصد چشمه‌های مناطق عشایری دچار کم‌آبی و خشک شده‌اند.

هیچ مدیری حق قطع آب، برق و گاز واحدهای تولیدی را ندارد

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هیچ مدیری در استان حق ندارد به دلیل بدهی و معوقات بانکی واحدهای فعال تولیدی نسبت به قطع آب، برق،گاز و تلفن و ضبط اموال اقدام کند.

در یاسوج، آب هم به صورت ناعادلانه توزیع می‌شود

درحالی‌که شهروندان در برخی مناطق یاسوج دسترسی نامحدودی به آب آشامیدنی دارند بسیاری دیگر از مناطق، شاهد قطعی تا بیش از 15 ساعته این مایه حیات هستند.

اعتراض اهالی روستای باگ نسبت به قبوض آب

تعدادی از اهالی روستای باگ با ارسال نامه ای به سازمان بازرسی استانداری نسبت به قبوض آب صادر شده  و نحوه قرائت کنتورهایشان اعتراض کردند. به گزارش سایت استان بیش از چهل درصد قبوضی که برای مردم روستای باگ صادر شده رقمی بیش از ۱۲۰ هزارتومان دارد . یکی از اهالی این روستا گفت: قبض […]

بازگشت فشار آب دهدشت

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری کهگیلویه گفت: 800 میلیون تومان از اعتبارات ماده 180 به تامین آب شرب شهرهای دهدشت، قلعه‌رئیسی،دیشموک و سوق اختصاص یافته است.

برای تعویض هر کیلومتر از شبکه فرسوده آب شرب به اعتباری بیش از 160 میلیون تومان نیاز است

قلندری با بیان اینکه برای تعویض هر کیلومتر از شبکه فرسوده آب شرب به اعتباری بیش از 160 میلیون تومان نیاز است، گفت: در حال حاضر و با کمبود اعتبارات این موضوع در کوتاه مدت محقق نخواهد شد.

حضور مشاورفنی وزیر نیرو و آبفای کشور در شهر سوق

با مشکلاتی که اخیرا برای شهر سوق در آبرسانی وفرسودگی خطوط لوله ها بخاطر رسوب گرفتن و قطعی آب بوجود آمده بود مشاور وزیر نیرو و آبفای کشور به همراه برخی از مسئولان آبفا به شهر سوق باز رفتند. دکتر قنادی بهمراه بخشدار و معاون فنی آبفای استان از خطوط انتقال آب و منبع ذخیره […]

«دعوت به ریاضت آبی»

سایت استان: اردوان قرائتی بحران کم آبی حال حاضر شاید در طول تاریخ ما بی سابقه باشد و از همین حیث عوارض مختلف ناشی از آن تا حدودی غیر قابل پیش بینی است. به همین جهت ارائه راهکارها و اتخاذ رویکرد مناسب به دلیل فقدان تجربه تاریخی و یا حداقل بی اطلاعی از آن تا […]

لزوم نظارت بیشتر بر وضعیت آب آشامیدنی کهگیلویه

سایت استان: معاون فرماندار کهگیلویه با تاکید ضرورت نظارت بر بهداشت آب آشامیدنی برای مشترکان آب در روستاهای این شهرستان، گفت: وضعیت آب آشامیدنی در برخی از روستاها نامناسب است. ‘یدالله فاطمیان’ روز جمعه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی کهگیلویه با اشاره به فرسودگی لوله های آب آشامیدنی و کیفیت نامناسب آب در […]

پربازديد