اراضی ملی

زمین خواران در عرصه های ملی جولان می دهند

نشست مبارزه با زمین‌خواری نخستین بار در استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی برگزار شد که هرکدام از دستگاه‌های متولی توپ زمین‌خواری و همکاری با زمین‌خواران را در زمین دیگری انداخت و به‌رغم همه تصاویری که معاون فنی استاندار از تصرفات گسترده در حاشیه رودخانه بشار ارائه کرد، مدیران حاضر تنها به ارائه گزارش‌های عملکرد مبهم خود در این نشست بسنده کردند.

ایجاد قبرستان‌های‌ خانوادگی در اراضی ملی و تفرجگاه‌های شهر یاسوج

بلوار بویراحمد در شهر یاسوج را که تا انتها برویم یک‌دفعه شهر تمام می‌شود و تا چشم کار می‌کند کوه و جنگل است.قسمت‌هایی که به شهر وصل است مزارع گندم و کشاورزی است که سنگ‌چین‌های دور و قواره بندی زمین‌ها خبر از ساخت‌وسازهای قریب‌الوقوع می‌دهد. کمتر از صد متر که جلو می‌رویم دیواری کشیده شده که مشخص می‌کند از اینجا به بعد شروع ارضی و منابع ملی است.
یک‌ساعتی پیاده‌روی ما را به جایی می‌رساند که دو دروازه آهنی در دو طرفش نشان می‌دهد اینجا زمین فوتبال است. درست کنار همین زمین خاکی فوتبال چهار قبر قرار گرفته که تاریخ‌های روی این قبرها نشان می‌دهد قدمتشان زیاد نیست.

استاندار: واگذاری اراضی ملی در استان با حساسیت بیشتری انجام شود

استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: کارگروه امور زیربنایی و جهاد کشاورزی استان در زمینه واگذاری اراضی ملی برای اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی دقت و حساسیت بیشتری نشان دهد. سید موسی خادمی درنشست شورای برنامه ریزی و اشتغال کهگیلویه وبویراحمد افزود: منابع طبیعی استان نیز موظف است تمامی اراضی واگذار شده در این راستا […]

پربازديد