بویرنیوز

جوابیه ای به معدود مخالفان گزینه نهایی اصلاحات…

چهارشنبه گذشته اتفاق بزرگی درسپهر سیاسی بویراحمد ودنا روی داد.اتفاقی که با استقبال روشنفکران،رسانه ها،فضای مجازی وموردبحث مجالس ومحافل قرار گرفت.محمد بهرامی ازسوی شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان به عنوان کاندیدای موردحمایت جریان اصلاحات معرفی شد.انتخابی که برای سیاسیون قابل پیش بینی بود چراکه شاخصه مهم رای آوری ، وی را از دیگر کاندیدا متمایز میکند. محمد بهرامی بیشترین اقبال برای پیروزی در انتخابات پیش رو را دارد .این انتخاب باخوشحالی وتایید اکثریت جامعه روبرو شد.همه از احیای اصلاحات و آینده ای روشن میگفتند.

افشاگری یکی از اعضای حاضر در نشست مجمع اصلاح طلبان بویراحمد و دنا

یکی از اعضای نشست مجمع اصلاح طلبان (که نخواست داشت نامش فاش شود) که طی نشستی بهرامی را به عنوان گزینه این جریان در بویراحمد در مشخص کرده بودند طی یادداشتی نوشت: درحالی که سید رضا عسکری در جلسه ای که” دو شب قبل از نشست عجولانه منجر به تصمیم گیری” برگزار شد ودرحالی که […]

استعفای عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران: عملکرد کارگزاران در استان خارج از منش اصلاح طلبی است / انتخاب کاندیدای اصولگرا پیش از موعد بر اساس گرایشات منفعت طلبانه شخصی و قومی بود

دکتر وحید توانا عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران استان در گفتگو با سایت استان در اعتراض به عملکرد این حزب استعفای خود را اعلام داشت . دکتر توانا با ابراز تأسف از عملکرد کارگزاران عنوان داشت عملکرد این حزب در استان خارج از چارچوب و منش اصلاح طلبی است و متأسفانه بر اساس گرایشات منفعت طلبانه شخصی و قومی است لذا حضور اینجانب در این حزب چه از منظر اخلاقی و چه اصول حرفه ای توجیحی ندارد و در اعتراض به عملکرد خودسرانه برخی اعضا و انتخاب یکی از کاندیدای اصولگرا پیش از موعد مقرر رسیدگی به صلاحیتها ، استعفای خود را اعلام می دارم . این عضو شورای مرکزی اظهار داشت تنها کاندیدا اصلاحات استان سید باقر موسوی است و انتخابهای عجولانه و از پیش طراحی شده محکوم و مردود است.

واکنش مسئول ستاد انتخاباتی سیدباقر موسوی: مجمع خود خوانده مورد تأیید اکثریت اصلاح طلبان حقیقی نیست

کیهان جوکار رییس ستاد انتخاباتی سید باقر موسوی جهان آباد با ارسال نامه ای به سایت استان اعلام کرد: ضمن احترام به نظر شخصی دوستان و تکریم همه کسانی که به عنوان کاندیدای مجلس دهم در صحنه حضور دارند؛ به اطلاع می رساند، چهره های شاخص و اصیل اصلاحات تا پایان رسیدگی به اعتراض معترضین و اعلام نتیجه قطعی شورای محترم نگهبان، همچنان با ضمیری امیدوار، بی صبرانه چشم انتظار بازگشت سید اصلاحات جناب آقای سید باقر موسوی جهان آباد به کارزار انتخابات پیش رو می باشند.

واکنش تند حزب ندای ایرانیان به انتخاب بهرامی: انتخاب یار شفیق هدایتخواه ننگی دیگر بر صورت اصلاح طلبان

پس از اعلام نام محمد بهرامی به عنوان گزینه مجمع اطلاح طلبان شهرستان های بویراحمد و دنا، حزب ندای ایرانیان با انتشار بیانیه ای انتخاب یار شفیق هدایتخواه را ننگی دیگر بر صورت اصلاح طلبان دانست. در بخشی از این بیانیه که برای سایت استان ارسال شد، آمده است: امروز ننگی دیگر بر صورت اصلاح طلبان نقش بست و زخمهای کهنه اش دوباره نو شد. انتخابی اشتباه برای به انزوا بردن جریان اصلاحات در بویراحمد و دنا و به نوعی تکروی انتخاب تا قبل از تعیین وضعیت سید باقر موسوی جهان آباد تمکین به نظر شورای محترم نگهبان بود.چقدر اصلاحات بدبخت زمخت شده و برای اثبات خود مجبور شده به یار شفیق هدایتخواه در ادوار قبل بعنوان اصلاح طلب قرضی رأی دهد.

محمد بهرامی در انتخاباتی با حضور 28 نفر از اعضای مجمع بویراحمد گزینه نهایی اصلاح‌طلبان شد

در نشست مشورتی مجمع اطلاح طلبان شهرستان های بویراحمد و دنا “محمد بهرامی” بعنوان گزینه نهایی اصلاح طلبان بویراحمد و دنا برای انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی انتخاب و معرفی شد.
این گزارش می افزاید ، در این نشست که با حضور یکصد نفر از اصلاح طلبان شاخص این دو شهرستان برگزار شد بهرامی توانست با کسب ۸۳ رای بعنوان گزینه نهایی این جریان در بویراحمد و دنا انتخاب شود.

جو متشنج انتخاباتی در گچساران

دیروز پارک بانوان گچساران با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، شهردار و جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم افتتاح شد.

دکتر وکیلی، شخصیت رسانه‌ای اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شد

دکتر محمدعلی وکیلی کاندیدای اصلاح‌طلبان و چهره رسانه‌ای نزدیک به دولت روحانی تائید صلاحیت شد.
به گزارش شبکه نظر، دکتر وکیلی مدیرمسئول روزنامه ابتکار، روز یکشنبه ۲۹ آذر با همراهی روزنامه نگاران و فعالان رسانه‌ای در وزارت کشور حضور و برای کاندیداتوری انتخابات مجلس ثبت نام کرد و با فضای حمایتی رسانه‌ای و بزرگان اصلاحات همراه بود اما در مرحله اولیه بررسی شورای نگهبان رد صلاحیت شد.
در بررسی تجدید نظر شورای نگهبان پس از اعلام قطعی صلاحیت علی مطهری ، ساعت گذشته به صورت رسمی به دکتر وکیلی نیز خبر تائید صلاحیت وی برای شرکت در انتخابات مجلس از حوزه تهران اعلام گردید.

فرماندار گچساران: دو نفر تاییدصلاحیت شدند

عبدالرحیم رحیمی فرماندار گچساران به خبرنگار سایت استان گفت: بر اساس لیستی که به فرمانداری گچساران اعلام شده دو نفر دیگر نیز به لیست تاییدصلاحیت شدگان حوزه گچساران و باشت اضافه شده است.
رحیمی افزود: با تایید این دو نفر تعداد افراد تایید صلاحیت شده در حوزه انتخابیه گچساران و باشت به 10 نفر افزایش یافت.
گفتنی است سید سلمان ستایش و حمید پورحسن دیل در بررسی مجدد توانستند از فیلتر شورای نگهبان بگذرند.

براساس شنیده ها غلامرضا تاجگردون رد صلاحیت شده است

براساس شنیده های سایت استان غلامرضا تاجگردون رد صلاحیت شده است.
هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات دهمین دوره مجلس، طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: داوطلبانی که صلاحیت آن‌ها در مرحله قبلی مورد تایید قرار گرفته و بر اساس نظر شورای نگهبان صلاحیت آنها رد شده، می‌توانند شکایت خود را تحویل دهند.

اخبار تکمیلی را در کانال کهگیلویه و بویراحمد به صورت زنده می توانید دنبال کنید.

سید باقر موسوی رد صلاحیت شد / سه کاندیدا در بویراحمد تائید صلاحیت شدند

به گزارش خبرنگار سایت استان از فرمانداری بویراحمد نیکبخت ، زینب هاشمی و شکرالله امامی از حوزه بویراحمد تایید صلاحیت شدند.

بر پایه این گزارش بر خلاف شایعات روزهای اخیر سید باقر موسوی و رجایی رد صلاحیت شدند.
اخبار تکمیلی را در کانال کهگیلویه و بویراحمد به صورت زنده می توانید دنبال کنید.

ویدئو گلایه میراحمد تقوی: یه ذره وجدان در وجودش باشه نباید بیاید و اگر هم آمد خودکشیه روبروی من بایستد

میراحمد تقوی در گفتگویی که فایل ویدئویی آن توسط ستاد انتخاباتی مصطفی تقوی در شبکه های اجتماعی و تلگرام منتشر شده از آمدن موحد به انتخابات گلایه کرد.آیت الله تقوی در این گفتگو می‌گوید: اگر چنانچه یه ذره ، یه ذره وجدان در وجودش باشه نباید بیاید و اگر هم آمد که خودکشیه.یعنی حقیقتا مثل اینکه خودکشیه که بیاید و رسما روبروی من بایستد.

سردار عظیمی‌فر: شهادت ستار اورنگ نخستین شهید مدافع حرم از کهگیلویه و بویراحمد

معاون نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شهادت شهید ستار اورنگ مستشار نظامی کهگیلویه و بویراحمدی و نخستین شهید مدافع حرم از کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

سردار مهدی عظیمی‌فر از شهادت ستار اورنگ مدافع حرم حضرت زینب در درگیری با تروریست های وهابی- تکفیری در سوریه خبر داد.

وی گفت: شهید اورنگ که به عنوان مستشار نظامی ایران در سوریه برای ازادی دو شهر نبل والزهرا از محاصره ۴ ساله تروریست‌ها به فیض شهادت نائل آمد.

بازگشت موحد به زادگاه؛ این بار بدون حضور رقیبان سنتی

سید حاجی محمد موحد با حضو در فرمانداری تهران حوزه خود را تغییر داد.

انتصاب یک کهگیلویه و بویراحمدی به عنوان مدیر عامل بانک صادرات استان قزوین

یک کهگیلویه و بویراحمدی به عنوان مدیر عامل بانک صادرات استان قزوین معرفی شد. آقای مهندس ابوالفتح سامانپور که ازفرزندان شایسته و توانمند استان کهگیلویه و بویراحمد است به عنوان مدیر عامل بانک صادرات استان قزوین منصوب و معرفی شد. آقای مهندس سامانپور پیش از این، مدیرعاملی بانک صادرات استان ایلام را برعهده داشت ، […]

توقیف پژو با بیش از ۵۶ میلیون ریال خلافی در یاسوج

رئیس پلیس راه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: خودروی پژو با ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزار ریال خلافی در گچساران متوقف شد. سرهنگ “منوچهر سیاهپور” افزود: در راستای برخورد با رانندگان متخلف و توقیف خودروهای دارای خلافی ۱۰ میلیون ریال، مأموران پلیس راه “گچساران- شیراز” حین کنترل خودروهای عبوری، یک دستگاه خودروی پژو را در […]

آمار جالب مزاحمت های تلفنی برای آتش نشانی در یاسوج!

مدیرعامل آتش نشانی یاسوج تاکید کرد: بیش از 350 مورد از مجموع حدود 700 مورد تماس های روزانه مردمی با شماره گویای 125 آتش نشانی مزاحمت های تلفنی است. محمد رستمی اظهار داشت: حدود ۱۰۰ مورد نیز از این تماس ها در طول شبانه روز اشتباهاd سهوی از سوی مردم با سایر دستگاه های خدماتی […]

چرا 26 دیماه تائیدصلاحیت‌های انتخابات کهگیلویه و بویراحمد اعلام نشد؟

گزارشی کوتاه از آنچه در روز موعد بر وضعیت اعلام تایید صلاحیت ها در کهگیلویه و بویراحمد گذشت را خواهید خواند که شاید جوابی بر این سوال باشد که چرا این روز اینقدر طولانی شد جلساتی در سه نهاد قدرت استان تا بعد از نیمه شب ادامه پیدا کرد.
صبح روز گذشته با اطلاع اولیه برخی کاندیداهای مطرح رد صلاحیت شده دارای نفوذ و اطلاع، تلاشهای زیادی از سوی این عده تا نیمه شب در جریان بود که جو جلسات سه گانه دیشب تحت تاثیر همین تلاشها قرار گرفت و ساعتها به درازا کشیده شد.
به گزارش سایت استان یکی از نماینده های فعلی که صلاحیت وی احراز نشده از تهران تلاش و فشار بسیاری وارد کرد که ظاهرا تا کنون در ساعت تنظیم گزارش در ٠١:٣٠ بامداد ٢٧ دیماه به نتیجه قطعی نرسید که در اعلام اولیه تایید صلاحیت ها نامش قرار بگیرد.
یکی دیگر از نیروهای سابقا پرنفوذ کهگیلویه که گفته میشد خبر رد صلاحیت ش شایعه است نیز از ابتدای صبح از طریق یکی از شخصیتهای استان در تلاش بود تا رد صلاحیت ش را تغییر دهد که با واکنش تندی (…) مواجه شد.

دیگر افراد که تا کنون صلاحیت شان تایید نشده نیز در بی خبری به امید دلبسته اند و بدون اطمینان از تصمیمی که در موردشان گرفته شده به هواداران امید می دهند.
تلاش و لابی‌گری گروه اول و نگرانی ها از حجم هواداران گروه دوم در دو شهرستان حساس ظاهرا تنها نتیجه ای که در بر داشت طولانی شدن جلسات دیشب و به تاخیر افتادن ارسال اسامی و گلایه و انتظار تا نیمه شب برخی فرمانداراها بود.
طبق اعلام قبلی قرار بود در طول روز گذشته شورای نگهبان لیست تایید، رد و عدم احراز را به فرمانداری ها اعلام کند و تلاشها برای تغییر تصمیم اولیه نیز ظاهرا بی سرانجام بود.

کهگیلویه و بویراحمد امشب منتظر اعلام کاندیداهای تاییدصلاحیت شده نباشند

مردم کهگیلویه و بویراحمد امشب منتظر اعلام اسامی کاندیداهای تایید یا عدم احراز صلاحیت شده نباشند.
ظاهرا توافق شده که امشب فرمانداری ها اطلاع رسانی نکنند و از سایت استان نیز خواسته شده گزارشی منتشر نشود.
جلسه شورای تامین بعد از 4ساعت در نیمه شب به پایان رسید و هم‌اکنون در ساعت 01:25 بامداد روز ٢٧ دیماه، جلسه ای در فرمانداری بویراحمد با حضور فرماندار و دو معاون و مدیر حراست استانداری در جریان است.
به گفته منابع آگاه در فرمانداری های کهگیلویه و بویراحمد، اعلام رسمی لیست تایید صلاحیت شدگان در این حوزه به فردا 27 دی ماه موکول شد.

واکنش استاندار فارس به نامه جنجالی؛ از کوزه همان برآید که در اوست

استاندار فارس در خصوص پخش نامه درخواست به تعویق افتادن تشییع شهدا در فارس گفت: برای ریاکاری و دروغگویی برخی از افراد در استان متاسفم. محمد علی افشانی شامگاه دوشنبه در نشست خبری اتفاقات اخیر پیرامون درخواست استاندار مبنی بر به تعویق افتادن تشییع پیکر مطهر ۱۰۰ شهید گمنام در فارس تاکید کرد: درخواست من […]

خادمی : فامیل گرایی به آفت ادارات استان تبدیل شده است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: فامیل‌گرایی و قوم‌گرایی در ادارات استان به آفت جدی تبدیل شده است.

یکی از کاندیداهای بویراحمد ستاد سابق هدایت خواه را گرفت!

در حالیکه هنوز لیست نامزدهای قطعی انتخابات از سوی شورای نگهبان اعلام نشده است، اما تحرکات انتخاباتی کاندیداها روز به روز همه گیر است. مهمانی ها و روستاگردی از جمله مهمترین فعالیت این روزهای کاندیداهاست که در اصطلاح تبلیغات خانه به خانه نیز گفته می شود. در همین حال تقریبا همه کاندیداهایی که مصمم هستند […]

کاندیدای اصولگرای بویراحمد: تا آخر می مانم، به نفع هیچ فردی کنار نمی روم

یکی از کاندیداهای انتخابات مجلس در شهرستان های بویراحمد و دنا ابراز داشت: تصمیم برای ماندن در صحنه انتخابات تا آخرین لحظه، قطعی است. عبدالخالق خرسندیان در مهمانی هواداران خود بیان داشت: از همه عزیزان می خواهم دلسرد نباشند و در همه مراحل اخلاقیات را رعایت کنند، اجازه تخریب هیچ کاندیدایی را ندهند و از […]

زارعی، بهرامی و پناه چشم‌انتظار ردصلاحیت سیدباقر

انتخابات در حوزه ی بویراحمد و دنا به روزهای سرنوشت ساز خود نزدیک شده است. سیاست نظارت استصوابی شورای نگهبان در بررسی و احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس به شکل پررنگی در سال 82 خود را نشان داد و منجر به چینش جدیدی در صفوف نیروهای سیاسی شد.

راز عینک آفتابی فرماندار بویراحمد چیست؟

از روزی که دکتر سیدمحمدکاظم نظری به عنوان فرماندار شهرستان بویراحمد معارفه شد و هر گاه خبری از ایشان در رسانه ها منتشر می شود، در نظرات برخی سایت ها به کرات از دلیل استفاده مداوم وی از عینک آفتابی سوال می شود.

رقابت کاندیدای جوان کهگیلویه و بویراحمدی در حوزه ماهشهر (+عکس)

طبق برنامه ای که کاندیداتوری در راستای معرفی کاندیداهای احتمالی حوزه انتخاباتی ماهشهر امیدیه هندیجان به مردم عزیز منطقه دنبال میکند تصمیم گرفتیم به معرفی اقای علی دژمان که دوره ی قبل نیز برای مجلس نهم کاندیدا بود اما نتوانست رای اکثریت مردم را کسب کند در انتخابات این دوره بپردازیم. نام : علی نام […]

درخشش بین المللی کارآفرین کهگیلویه و بویراحمدی

محمد کاظم اتابک مدیریت شرکت فرآورده‌های لبنی کوه گل به عنوان مدیر یکی از ۲۶ شرکت موفق در ایران موفق به دریافت دکترای افتخاری از Golde- state شد. به پاس ارج نهادن به خدمات انجام شده توسط اشخاص برجسته در حوزه کسب و کار و موفقیت چشمگیر آنها در انجام مسئولیت های اجتماعی در جهت […]

نیکبخت: علاقه مند و امیدوار به تایید صلاحیت سید باقر هستم

در راستای معرفی نامزدهای حاضر در انتخابات کهگیلویه و بویراحمد و به جهت روشنگری برای مردم شریف استان، گفت و گو های منظمی با نامزدهای دهمین دوره انتخابات ترتیب داده که در ادامه شما را به خواندن گپ و گفت خواندنی با منصور نیکبخت دعوت میکنیم.

نه حال جنگل های بلوط خوب است؛ نه حال جنگلبان

نه حال جنگل های بلوط خوب است؛ نه حال جنگلبان؛ نشان به آن نشان که تابستان 94 بیش از ۳۰ بار جنگل های بلوط بویراحمد در آتش سوخت و سعید نظری جنگلبان بویراحمد اکنون روی تخت شفاخانه منتظر عمل سرنوشت ساز پیوند قلب است. سعید نظری مرد نام آشنایی است که هر وقت یادی از او […]

11 کاندیدای کهگیلویه و بویراحمدی در تهران را بشناسید+عکس

ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و پس از طی مراحل قانونی در تاریخ ۲۷ بهمن ماه اسامی قطعی نامزدهای تأیید شده انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط وزارت کشور به مراکز حوزه های انتخابیه اعلام خواهد شد و یک روز بعد این اسامی توسط فرمانداران حوزه های انتخابیه در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

رقیبان آیت الله ملک حسینی در انتخابات چه کسانی هستند؟

تعداد کاندیدا های حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان کهگیلویه و بویراحمد به ۴ نفر رسید . در ادامه نامنویسی از نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در کهگیلویه و بویراحمد با ثبت نام سه نامزد دیگر این تعداد به ۴ نفر افزایش یافت . برپایه این گزارش ، آیت الله سید شرف الدین […]

مژدهی پور ثبت نام کرد

رئیس سابق تعزیرات حکومتی در حوزه انتخابیه شهرستان بهبهان ، نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شد. دکتر “علی مژدهی پور” با مراجعه به فرمانداری شهرستان بهبهان در دومین روز نامنویسی از نامزدهای انتخابات رسما نامزد انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بهبهان شد . وی دارای مدرک دکتری حقوق جزا و جرم شناسی […]

یک کهگیلویه و بویراحمدی دادستان شیراز شد (+تصاویر تودیع و معارفه)

طی حکمی از سوی رئیس قوه قضائیه یک کهگیلویه و بویراحمدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس شد.

معرفی نامزدهای مورد حمایت حزب اعتدال و توسعه بر حسب معتدل بودن

دبیر حزب اعتدال و توسعه کهگیلویه و بویراحمد گفت: نامزدهای مورد حمایت حزب اعتدال و توسعه در کهگیلویه و بویراحمد با اولویت معتدل بودن افراد و نه تفکرات حزبی معرفی می‌شوند. سید هدایت اکبری بعدازظهر دیروز در جمع خبرنگاران، برنامه‌های حزب اعتدال و توسعه را در استان کهگیلویه و بویراحمد تشریح کرد. وی ادامه داد: […]

هتل جهانگردی یاسوج را بیشتر بشناسید

مجتمع جهانگردی یاسوج واقع در تپه ای به ارتفاع ۲۰۰ متر در وسط شهر یاسوج قرار گرفته و در پشت تپه رودخانه بشار و در شمال آن آبشار یاسوج و پارک جنگلی قرار گرفته و این تپه مشرف به شهر می باشد.

پتروشیمی گچساران برای ۴۰۰۰نفر اشتغالزایی می کند

ماجرای پتروشیمی های گچساران و دهدشت تا مدت ها به یک موضوع لاینحل تبدیل شده بود و این دو پتروشیمی عملا در حد یک نام باقی مانده بود. دلیل رکود پتروشیمی های گچساران و دهدشت توقف در اجرای پتروشیمی بیدبلند به عنوان تغذیه کننده این دو پتروشیمی بود و نکته جالب این که عملا بید […]

تقوی نژاد با بانک سپه چه کرد؟

مهرماه سال ۹۲ و تنها کمی پس از آغاز بکار دولت یازدهم تدبیر وزیر اقتصاد بر این بود تا در اویلن گام های تغییر در بدنه اقتصادی دولت، کلید بانک سپه که سهام آن بطور کامل در اختیار دولت است و در واقع یکی از بازوان اجرایی دولت محسوب می شود، به سید کامل تقوی نژاد سپرده شود.

حضور احتمالی ۳ نامزد جدید در انتخابات خبرگان کهگیلویه و بویراحمد

انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که اسفندماه امسال همزمان با دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، امسال از شور و نشاط خاصی برخوردار خواهد بود. در سطح کشور صف بندی های این انتخابات از مدت ها پیش آغاز شده است و به تبع آن در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد نیز […]

موحد می آید

تنها دوازده روز تا ثبت نام برای انتخابات وقت باقیست. سناتور کهگیلویه و بویراحمد که همواره در انتخابات بدون رقیب بوده، شنیده ها حاکی از آنست که وی ظاهرا نتواسنته در مقابل سیل تقاضاهای مردم کهگیلویه ایستادگی کند و به دعوت و اصرار مردم قصد ثبت نام برای حضور در انتخابات دارد. سید محمد موحد، […]

رقابت نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد برای استاندار شدن

در آستانه انتخابات مجلس و تصمیم گیری مردم برای انتخاب نمایندگان بنظر می رسد رای دهندگان قبل از هر گونه اقدامی ابتدا باید به شناخت حوزه های کاری نمایندگان، قدرت مانور نمایندگان مجلس و به تبع آن مطالبات شخصی خود به انتخاب بپردازند. طبق قانون اساسی وظیفه نمایندگان «قانون گذاری» و «نظارت بر اجرای قانون» […]

صادرات کاندیدای انتخاباتی از کهگیلویه و بویراحمد به سراسر نقاط کشور!

استان کهگیلویه و بویراحمد در میان همه استان های کشور از لحاظ جمعیت و وسعت به ترتیب در رده های ۲۸ و ۲۷ کشور قرار دارد که با ۳ سهمیه در مجلس شورای اسلامی از این حیث به همراه استان های ایلام و قم در رده آخر قرار دارد. اما محدودیت ها باعث نشد تا […]

دانشگاهی ها حواسشان باشد

هفته گذشته فاطمه دانشور بانوی خیر و کارآفرین عضور شورای شهر تهران به دعوت دانشگاه یاسوج بهمرکز استان کهگیلویه و بویراحمد آمد تا در همایش کارآفرینی این دانشگاه حضور یابد. در همین حال دانشگاه آزاد یاسوج از این موقعیت استفاده کرد تا با حضور دانشور همایش نقش زنان در توسعه را برگزار نماید که این […]

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان: گزینه نهایی اصولگرایان هنوز مشخص نیست

ساعتی قبل خبری مبنی بر که مرادعلی پیوند به عنوان کاندیدای اصولگرایان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی معرفی شد.

واکنش غضنفر علیجانی به شایعه مرگش (+تصویر)

در چند روز اخیر شایعه ای مبنی بر تصادف و مرگ احمد خاکیان در فضای مجازی پیچید که وی با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی این خبر را رد کرد.

غریب پور: حضور موسوی سطح گفتمان قومی را ملی می کند

در حاشیه یک جلسه سوالاتی از مهندس غریب پور پیرامون انتخابات پرسیده شد. وی در برابر این پرسش که نظر شما درباره حضور سید باقر موسوی در انتخابات مجلس چیست گفت: از آنجا که حضور سید باقر موسوی در انتخابات یک مطالبه مردمی است، پیش بینی ما این است که استقبال باشکوهی از ایشان صورت […]

فضای سیاسی استان به نفع اصلاحات است/ سخنان کنایه‌ای سیدباقر به تاجگردون

نشست جوانان اصلاح طلب استان کهگیلویه و بویراحمد با سیدباقر موسوی نماینده اسبق مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در یاسوج برگزار شد. سیدباقر موسوی در این نشست با اشاره به توانمندی ها و پتانسیل های جوانان و بانوان گفت: جوانان موتور محرک جوامع هستند و بانوان نیز باید همچون گذشته پا به […]

انتشار نامه غیراخلاقی علیه تاج گردون

در حالی که سال هاست استان کهگیلویه و بویراحمداز درد توسعه نیافتگی رنج می برد، متاسفانه شاهدیم که برخی طرفداران کاندیداها بجای حمایت از دیدگاهها و ارائه برنامه افراد متبوع خود دست به بدترین بی اخلاقی ها برای تخریب رقیب می زنند. بسیاری از کارشناسان مسائل سیاسی و تحلیلگران معتقدند عدم انتخاب صحیح مردم و […]

انتصاب جدید فدایی در راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد

طی حکمی از سوی مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد، مهندس حسن فدایی در حکمی مهران مسعودی را به عنوان رئیس روابط عمومی اداره کل […]

فعالیت های انتخاباتی یک اصلاح طلب در کهگیلویه

یک اصلاح طلب دیگر هم در حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام . لنده فعالیت های انتخاباتی خود را آغاز کرده است. بر اساس شنیده ها، علی آرام فعال سیاسی اصلاح طلب که عضو هیات علمی دانشگاه آزاد و دارای مدرک دکترای شهرسازی است، بیش از یک هفته است که فعالیت خود را آغاز کرده است. […]

دو خاطره متفاوت از آیت الله ملک حسینی

در آستانه سومین سالگرد عروج ملکوتی عالم برجسته و فقیه عالیقدر حضرت آیت الله ملک حسینی هستیم. ایشان از مفاخر عالم تشیع وارکان خطه ی جنوب در حمایت ازامام(ره) وانقلاب اسلامی بود، که بی هیچ تردید و اغراقی آن مرحوم را میتوان از استوانه ها و پایه های انقلاب دانست که، نام او با تاریخ جمهوری اسلامی رقم خورده و عجین شده است.

زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان بویراحمد کافی نیست

محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: زیرساختهای گردشگری در شهرستان گردشگرپذیر بویراحمد کافی نیست.

کلنگ زنی ۶ سالن ورزشی در بویراحمد و دنا

روز چهارشنبه کلنگ ۶ سالن ورزشی چند منظوره و سالن چمن در بویراحمد و دنا به زمین زده شد.

انتقادات تند ” فعال سیاسی” به تاجگردون: نخبگان را از خود دور کرده‌اید/ مریدان را به جای مدیران جذب کرده‌اید

بهبود گرجی با طرح ایرادات جدی به نماینده مردم باشت و گچساران در مجلس شورای اسلامی او را متهم کرد که به جای جذب نخبگان و بها دادن به افراد توانمند، مریدان و چاپلوسان را دور خود جذب کرده است؛ گرجی گفته است: تاجگردون به دنبال انحصارطلبی فسادآوری است که مردم نباید فریب وعده‌های او را بخورند؛ او اتهامات اثبات نشده دیگری را نیز مطرح کرد.

چه کسانی نمی خواهند در کهگیلویه کاندیدا شوند؟/ فرصتی مجدد برای انتخاب بزرگواری!

با نزدیک شدن به ثبت نام انتخابات مجلس شوارس اسلامی، نام های متعددی برای کاندیداتوری در کهگیلویه و بویراحمد شنیده می شود.

اگر با این اوضاع پیش برویم بعید نیست در این حوزه انتخابیه بیشترین تعداد کاندیدا را شاهد باشیم و احتمال قریب به اتفاق آنست که بزرگواری برای سومین دوره به مجلس راه یابد.

چه کسانی نمی‌خواهند در کهگیلویه کاندیدا شوند؟/ فرصتی مجدد برای انتخاب بزرگواری!

با توجه به اینکه کاندیداهای احتمالی از همه گرایش های سیاسی هستند، می توان عدم همگرایی در بین جریانات سیاسی و بخصوص جریان اصلاح طلب را به نفع شخص بزرگواری دانست چرا که در میدان شلوغ انتخابات بخت با کسی است که حمایت های حداقلی خود را بواسطه نفوذ در بدنه ادارات دولتی دارد و آنهم کسی جز نماینده فعلی نیست.

رسوایی پیمانکار جنجالی و سو استفاده های انتخاباتی در حضور آیت الله ملک حسینی

روز چهارشنبه آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه هیئتی از مسئولان استانی و شهرستانی از منطقه محروم زیلایی در دورترین نقطه استان کهگیلویه و بویراحمد هم مرز با استان چهارمحال و بختیاری بازدید کرد. در این سفر که معاون عمرانی استاندار، فرماندار شهرستان بویراحمد و تنی چند از […]

تبلیغ صدا و سیما برای یک کاندید خاص

شبکه دنا بگونه ای سخنرانی ستار هدایت خواه یکی از محتمل ترین کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی را پخش کرد که گویی قصد دارد از وی به عنوان یک چهره تصمیم گیرنده در اذهان القا کند و این در حالیست که بارها استاندار، فرمانداران و مدیران دولتی از نحوه اطلاع رسانی و به اصطلاح پخش ۳۰ ثانیه ای جلسات و صحبت هایشان گلایه داشته اند.

رد پای یک کهگیلویه بویراحمدی در انتصاب استانداران

با انتصاب استاندار جدید کرمانشاه نکات جالبی به دست آمد.

مهم ترین مشکل دانشگاه پیام نور یاسوج (+تصاویر)

دانشگاه به عنوان یک مرکز علمی، آموزشی واندیشه ساز در هر جامعه ای به شمار می رود که در همه شهرها شاهد همراهی همه مسئولان و خیرین با این محیط نخبه پرور و فرهنگی هستیم.

دفاع تمام قد تاجگردون از موضع گیری صدا و سیما

پخش جلسات کمیسیون برجام از صدا و سیما همچون بسیاری از موضع گیری های این رسانه بی حاشیه نبود و انتقادات فراوانی از سوی موافقان و حتی منتقدین برجام در پی داشته است.

غلامرضا تاجگردون دست به افشاگری زد!

بویرنیوز- «غلامرضا تاجگردون»، نماینده گچساران در گفت‌وگو با شرق، درست جایی که از سفر خانوادگی‌اش به تاجیکستان می‌گوید، اوج می‌گیرد. در سفر به تاجیکستان ردپای پررنگی از بابک زنجانی دیده و پول‌هایی که با توجیه دورزدن تحریم‌ها چمدان‌چمدان راهی کشور همسایه می‌شد و حالا به نام ایران است و به کام دیگران. توصیه‌اش به دولت […]

فرماندار بویراحمد: شرکت آب روستایی بحران کم آبی را به خوبی مدیریت کرد

فرماندار بویراحمد از رضایت اقدامات شرکت های مرتبط با تامین آب شرب مردم در تابستان امسال و عبور از فصل خشک سال خبر داد. هوشنگ یاری پور با بیان وجود خشکسالی های اخیر و کم آب شدن منابع تامین آب در تابستان امسال، خاطرنشان کرد: شرکت های آبفای شهری و روستایی به نسبت اعتبار و […]

پزشکی که عاشق ریاضی بود و همه راه را تا مدرسه پیاده می‌رفت

دکتر بصیر هاشمی، استاد تمام دانشگاه، فوق تخصص گوش حلق و بینی، معاون دانشگاه علوم پزشکی استان فارس و رئیس کمیته علمی کمیسیون کشوری کاشت حلزون شنوایی یکی از نخبگان هم استانی است که در گفتگو با سایت بویرنیوز خاطرات ایل و تبار و راز و رمز موفقیتش را شرح داده است. سایت استان این […]

اقدام سوال برانگیز رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان

روز گذشته اصولگرایان در شهرستان بویراحمد برای یافتن کاندیدای واحد در حسینیه ای در یاسوج دور هم گرد آمدند. یکی از اعضای شورای حکمیت این جریان رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد بود. در همین باره ناصر کیانی کارشناس مسائل سیاسی به تحلیل این رویداد پرداخت: کلامی با رئیس محترم شورای سیاست گذاری […]

مدیر هم‌استانی معاون بانک تجارت کشور شد

یک کهگیلویه و بویراحمدی بعنوان معاونت سرمایه های انسانی بانک تجارت کشور منصوب شد. طی حکمی از سوی مدیرعامل بانک تجارت کشور ” آقای سید مجتبی حسینی نیا ” از فرزندان شایسته شهرستان ” لنده ” استان ” کهگیلویه و بویراحمد” بعنوان مدیریت سرمایه های انسانی این بانک منصوب شد . گفتنی است است وی […]

«جمشیدی» معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان شد

با حکم مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد معاونت پشتیبانی و منابع انسانی منصوب شد. در جلسه شورای معاونین بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد در بهمئی و با حکم موسوی امجد مدیرکل سازمان بهزیستی استان، «خلیفه جمشیدی» به عنوان سرپرست معاونت پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد. جمشیدی 45 ساله، دارای مدرک کارشناسی […]

مسئول حزب اعتدال و توسعه در استان معرفی شد

طی حکم معاون نهاد ریاست جمهوری، هدایت اکبری به عنوان مسئول حزب اعتدال و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد. متن حکم بدین شرح است: جناب آقای هدایت اله اکبری در اجرای آئین نامه اجرایی ماده ۱۱ اساسنامه (موضوع تشکیل شورای ناحیه، منطقه، شورای شهر و شهرستان و استان) با عنایت به حسن سابقه […]

آمار های عجیب برای کهگیلویه و بویراحمد

شاید برای جوانان و مردم استان کهگیلویه و بویراحمد هیچ دغدغه ای مهم تر از اشتغال و توسعه زیر ساخت های شهری نباشد که باید اذعان کرد تا کنون موفقیت چشم گیری عاید آنها نشده است. نماینده های استان در وضعیتی به مجلس رفتند که اشتغال و بهبود و توسعه زیر ساخت های شهری و […]

مدیر هم‌استانی معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی اصفهان شد

یک کهگیلویه و بویراحمدی معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان شد. طی حکمی از سوی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان, سیروس نیک اقبالی به سمت معاون منابع انسانی این سازمان منصوب شد. گفتنی است اقای نیک اقبالی از فرزندان شایسته شهر سی سخت, استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد. منبع:بویرنیوز

مدیرعامل کارخانه سیمان یاسوج منصوب شد

مدیرعامل کارخانه سیمان یاسوج منصوب شد . طی حکمی از سوی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا؛ مهندس سید ” یعقوب موسوی جهان آباد ” بعنوان مدیرعامل کارخانه سیمان منصوب شد . مهندس موسوی دارای مهندس شیمی است . سید یعقوب موسوی جهان آباد برادر زاده سید ” باقر موسوی جهان آباد ” است […]

اسامی کاندیداهای انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد

ثبت نام از کاندیداهای انتخابات هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی سراسر کشور که از اول تیر آغاز شده بود، اول مرداد به پایان رسید. در استان کهگیلویه و بویراحمد برای هفتمین دوره این انتخابات ۳۹ نفر نام نویسی کرده اند که رشته عمران با ۲۲ نفر کاندیدا بیشترین استقبال را داشته است و البته با […]

اسامی رتبه های برتر کنکور در کهگیلویه و بویراحمد

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سال جاری، دوقلوهای تک رقمی در رشته تجربی به عنوان پدیده کنکور امسال شناخته شدند.

دلیل کندی سرعت اینترنت در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد

بدهی مخابرات استان به رگولاتوری به ضرر مشترکان اینترنت تمام شد. چند روزی است که اینترنت شهر یاسوج باافت سرعت شدید که سبب نارضایتی مشترکین شده است مواجهه شده است.دلیل این افت سرعت این است که رگولاتوری پهنای باند اینترنت استان را به دلیل بدهکاری میلیونی کاهش داده است. پهنای باند اینترنت استان درحال حاضر […]

سوابق و تحصیلات جالب استاندار جدید استان فارس

سیدمحمد علی افشانی با تصویب هیات وزیران به عنوان استاندار جدید استان فارس منصوب شد. گفتنی است مهندس افشانی دارای کارشناسی مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه شیراز و کارشناسی‏ ارشد مدیریت اجرایی (MBA) از دانشگاه صنعتی شریف است و با ۳۰ سال سابقه کارشناسی و مدیریتی، سوابق زیر را در پرونده خود دارد: * […]

انتقاد رسانه محیط زیستی از غلامرضا تاجگردون

انتشار دو عکس از یک نماینده مجلس شورای اسلامی استان که در دامان طبیعت اسلحه شکاری در دست دارد، موجی از اظهارات موافقین و مخالفین را در شبکه های مجازی راه انداخت.

یک هم‌استانی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سمنان شد

بیست ونهمین سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استانی کشور بامعرفی سعید طاهری بعنوان رئیس این سازمان دراستان سمنان آغاز بکار کرد. در جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان که باحضورمعاون امورمجلس ،استانها وپشتیبانی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور و اعضای این جلسه برگزار شد معاون امورمجلس ،استانها وپشتیبانی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور با اشاره به […]

غلام محمد زارعی: افشانی یک چهره ملی است

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: نیروی انسانی کشور از آمادگی و کار آزمودگی و تجارب لازم برای اداره استانهای بزرگ و در سطح کشور وجود دارد بعنوان سرمایه اجتماعی جامعه محسوب می شود.

چرا بزرگواری مقابل تاجگردون کوتاه آمد؟/ (+فایل صوتی سخنان جنجالی بزرگواری)

هفته گذشته تاج گردون در نشست خصوصی سخنانی به زبان آورد که در آن صراحتا اقدامات مورد تاکید دیگر نمایندگان را به نام خود مصادره کرد.
غلامرضا تاج گردون در سخنانش عملا اصلاح طلب بودن خود را زیر سوال برد و از اختلاف فکری با این طیف سیاسی سخن گفت؛ تلاش کرد تا اقدامات انجام شده برای راه آهن یاسوج – اقلید را به کام خودش تمام کند و حتی زارعی را بی اطلاع خواند! و اما عجیب تر اینکه بزرگواری را به بدترین نحوء مورد تخطئه قرار داد و تاکید کرد که از حضور وی در مجلس اظهار شرم کرد!
سخنان جنجالی بزگواری خیلی زود در فضای مجازی و رسانه های مجازی پیچید و واکنش های زیادی در پی داشت هر چند این اتفاقات در برخی رسانه های مدعی آزادی بیان سانسور شد!

حکم مدیرکلی «موسوی امجد» تایید شد

با حکم رئیس سازمان بهزیستی کشور، مدیرکل سازمان بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد. طی حکمی از سوی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، سید علی رضا موسوی امجد به عنوان مدیرکل سازمان بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد. در حکم دکتر انوشیروان محسنی بندپی خطاب به موسوی امجد آمده است: نظر به […]

واکنش وکیلی به شایعه حضور در انتخابات

محمد علی وکیلی فعال اصلاح طلب استان کهگیلویه و بویراحمد وضعیت حضور خود در انتخابات آتی مجلس را تشریح کرد. محمد علی وکیلی درباره ی احتمال کاندیداتوری در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در حال رصد وضعیت سیاسی هستم و هنوز به جمع بندی نهایی پیرامون این موضوع نرسیده ام. دکتر وکیلی افزود […]

پربازديد