ثبت ملی

ثبت ملی 50 اثر معنوی کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 50 اثر معنوی شهرستان‌های مختلف این استان از ابتدا تاکنون در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

گلزار شهید شاخص «هدایت‌الله طیب» ثبت ملی شد+ تصویر

شهید هدایت‌الله طیب از جوانان متعهد و انقلابی برخاسته از روستای تنگه‌بر سفید بخش سوق کهگیلویه و بویراحمد و متولد سال 33 از مؤسسان انجمن اسلامی دانشجویان آمریکا به شمار می‌رود. این شهید شاخص با کنار گذاشتن درس و حضور در کشور در روز 5 فروردین سال 61 و در عملیات فتح‌المبین به فیض شهادت رسید.

ثبت ملی 4 اثر تاریخی کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از ثبت ۴ اثر تاریخی این استان در فهرست آثار ملی خبر داد.

لباس‌های محلی بانوان دیار آریوبرزن، میراثی ماندگار

پوشش و لباس‌های محلی و بومی زنان در کهگیلویه و بویراحمد دیار آریوبرزن سردار نامی ایران، میراث گران‌قدری است که پس از قرن‌ها همچنان ماندگاری خود را حفظ کرده است.
مدیرکل بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: احیای پوشش لباس محلی بانوان استان بهترین راهکار برای حفظ حجاب و کاهش رواج مدهای غربی است.

24 اثر باستانی بویراحمد به ثبت ملی رسید

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بویراحمد از شناسایی 80 اثر باستانی در شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد تاکنون تنها 24 اثر فرهنگی، تاریخی و طبیعی به ثبت ملی رسیده است

فراهم شدن مقدمات ثبت پوشش محلی زنان کهگیلویه و بویراحمدی

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مقدمات ثبت ملی پوشش محلی زنان این استان فراهم شده است . به گزارش سایت استان و به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، زینب هاشمی، اظهار کرد: جشنواره و اجلاس بین المللی میراث فرهنگی ناملموس باهدف توسعه پایدار محلی، مواجهه با چالش […]

پربازديد