جنگل

47 هکتار از مراتع و جنگل‌های کهگیلویه در آتش سوخت

مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه گفت: از ابتدای سال جاری 47/2 هکتار از مراتع و جنگل‌های این شهرستان طعمه حریق شده است.

(تصاویر) برنامه پاکسازی جنگل‌های سروک یاسوج از وجود زباله

هشتمن برنامه پاکسازی انجمن حامیان طبیعت زاگراس به‌منظور پاسداشت روز جهانی پاکسازی کوهستان و فراهم آوردن چشم‌انداز کوهستانی عاری از زباله با شرکت شماری داوطلب و همچنین اعضای انجمن حامیان طبیعت در منطقه سروک یاسوج برگزار شد.

خاکستر شدن 5 هکتار از جنگلهای کهگیلویه بر اثر آتش‌سوزی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه گفت: آتش‌سوزی شب گذشته در روستای دلی پیرمحمود تنگ پیرزال این شهرستان پنج هکتار از جنگلها و مراتع را به خاکستر تبدیل کرده است.

کوره تولید زغال در کنار بخشداری

بلوط‌های زاگرس هیچ‌گاه آرام و قرار ندارند. گاهی آتش‌به‌جانشان می‌افتد و ایستاده می‌سوزند، گاهی هیزم عزا و عروسی و خاکستر می‌شوند و گاهی در کوره‌ها می‌پزند و زغال می‌شوند.

5 هکتار از جنگل‌ها و مراتع منطقه حفاظت شده دنای شرقی در آتش سوخت

کامبیز حسین پور افزود: دیروز چهارشنبه، هشتم مهرماه ساعت ۱۴ گزارش آتش سوزی در مناطق حفاظت شده دنای شرقی ارتفاعات بالای روستای “ده برآفتاب “وصول شد که پرسنل اداره محیط زیست شهرستان بویراحمد با تجهیزات اطفا حریق سریعاً وارد محل شدند.

تخریب را متوقف کنید!

سایت استان: مرتضی غفاری می دانم باید سلام کرد! می دانم باید منتظر ماند! می دانم … اما آقای استاندار! گرچه از زمانی که این نامه را نوشته ام تا زمانی که به دستِ خواننده اش می رسد زمانی گذشته و نمی دانم آیا تازه از راه رسیده اید و یا در در شُرُفِ جمع […]

معرفی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان

سایت استان: فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد. به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور در آئین معارفه گفت: یگان حفاظت به تنهایی پاسخگوی تمام نیازها نیست باید با […]

گذری بر اصول سرمایه گذاری در استان

سرمایه گذاری در استان کهگیلویه و بویراحمد بایستی بر اساس پتانسیل های منطقه ای هر شهرستان و رعایت اصول محیط زیست صورت گیرد . بنظر می رسد که قبل از هر چیز بایستی پتانسیل های مناطق استان را مورد بررسی قراردهیم تا با رعایت امکانات طبیعی و مواد اولیه مربوطه و با در نظر گرفتن […]

پربازديد