عصردنا

میلیاردری که یک بسته آدامس سرنوشتش را تغییر داد

او زندگی‌ اقتصادی‌اش را با یک بسته آدامسی که با گرو گذاشتن کاپشن خود به دست آورد، آغاز کرد و با فروش آن نخستین درآمدش را کسب کرد. به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد،شاید خود کمیته امداد هم فکرش را نمی‌کرد که دانه‌ای را که 12 سال پیش کاشته است، روزی آنقدر ثمر دهد […]

جوابیه ای به معدود مخالفان گزینه نهایی اصلاحات…

چهارشنبه گذشته اتفاق بزرگی درسپهر سیاسی بویراحمد ودنا روی داد.اتفاقی که با استقبال روشنفکران،رسانه ها،فضای مجازی وموردبحث مجالس ومحافل قرار گرفت.محمد بهرامی ازسوی شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان به عنوان کاندیدای موردحمایت جریان اصلاحات معرفی شد.انتخابی که برای سیاسیون قابل پیش بینی بود چراکه شاخصه مهم رای آوری ، وی را از دیگر کاندیدا متمایز میکند. محمد بهرامی بیشترین اقبال برای پیروزی در انتخابات پیش رو را دارد .این انتخاب باخوشحالی وتایید اکثریت جامعه روبرو شد.همه از احیای اصلاحات و آینده ای روشن میگفتند.

استعفای عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران: عملکرد کارگزاران در استان خارج از منش اصلاح طلبی است / انتخاب کاندیدای اصولگرا پیش از موعد بر اساس گرایشات منفعت طلبانه شخصی و قومی بود

دکتر وحید توانا عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران استان در گفتگو با سایت استان در اعتراض به عملکرد این حزب استعفای خود را اعلام داشت . دکتر توانا با ابراز تأسف از عملکرد کارگزاران عنوان داشت عملکرد این حزب در استان خارج از چارچوب و منش اصلاح طلبی است و متأسفانه بر اساس گرایشات منفعت طلبانه شخصی و قومی است لذا حضور اینجانب در این حزب چه از منظر اخلاقی و چه اصول حرفه ای توجیحی ندارد و در اعتراض به عملکرد خودسرانه برخی اعضا و انتخاب یکی از کاندیدای اصولگرا پیش از موعد مقرر رسیدگی به صلاحیتها ، استعفای خود را اعلام می دارم . این عضو شورای مرکزی اظهار داشت تنها کاندیدا اصلاحات استان سید باقر موسوی است و انتخابهای عجولانه و از پیش طراحی شده محکوم و مردود است.

واکنش مسئول ستاد انتخاباتی سیدباقر موسوی: مجمع خود خوانده مورد تأیید اکثریت اصلاح طلبان حقیقی نیست

کیهان جوکار رییس ستاد انتخاباتی سید باقر موسوی جهان آباد با ارسال نامه ای به سایت استان اعلام کرد: ضمن احترام به نظر شخصی دوستان و تکریم همه کسانی که به عنوان کاندیدای مجلس دهم در صحنه حضور دارند؛ به اطلاع می رساند، چهره های شاخص و اصیل اصلاحات تا پایان رسیدگی به اعتراض معترضین و اعلام نتیجه قطعی شورای محترم نگهبان، همچنان با ضمیری امیدوار، بی صبرانه چشم انتظار بازگشت سید اصلاحات جناب آقای سید باقر موسوی جهان آباد به کارزار انتخابات پیش رو می باشند.

واکنش تند حزب ندای ایرانیان به انتخاب بهرامی: انتخاب یار شفیق هدایتخواه ننگی دیگر بر صورت اصلاح طلبان

پس از اعلام نام محمد بهرامی به عنوان گزینه مجمع اطلاح طلبان شهرستان های بویراحمد و دنا، حزب ندای ایرانیان با انتشار بیانیه ای انتخاب یار شفیق هدایتخواه را ننگی دیگر بر صورت اصلاح طلبان دانست. در بخشی از این بیانیه که برای سایت استان ارسال شد، آمده است: امروز ننگی دیگر بر صورت اصلاح طلبان نقش بست و زخمهای کهنه اش دوباره نو شد. انتخابی اشتباه برای به انزوا بردن جریان اصلاحات در بویراحمد و دنا و به نوعی تکروی انتخاب تا قبل از تعیین وضعیت سید باقر موسوی جهان آباد تمکین به نظر شورای محترم نگهبان بود.چقدر اصلاحات بدبخت زمخت شده و برای اثبات خود مجبور شده به یار شفیق هدایتخواه در ادوار قبل بعنوان اصلاح طلب قرضی رأی دهد.

محمد بهرامی در انتخاباتی با حضور 28 نفر از اعضای مجمع بویراحمد گزینه نهایی اصلاح‌طلبان شد

در نشست مشورتی مجمع اطلاح طلبان شهرستان های بویراحمد و دنا “محمد بهرامی” بعنوان گزینه نهایی اصلاح طلبان بویراحمد و دنا برای انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی انتخاب و معرفی شد.
این گزارش می افزاید ، در این نشست که با حضور یکصد نفر از اصلاح طلبان شاخص این دو شهرستان برگزار شد بهرامی توانست با کسب ۸۳ رای بعنوان گزینه نهایی این جریان در بویراحمد و دنا انتخاب شود.

جو متشنج انتخاباتی در گچساران

دیروز پارک بانوان گچساران با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، شهردار و جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم افتتاح شد.

معاون رئیس جمهور: فضای انتخابات رقابتی نیست

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده گفت: از وضعیت تایید صلاحیت ها رضایت نداریم و امیدواریم که شورای نگهبان تا چند روز آینده با تایید تعداد بیشتری از نامزدهای اصلاح طلب زمینه مشارکتی در انتخابات را فراهم کند.

دکتر وکیلی، شخصیت رسانه‌ای اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شد

دکتر محمدعلی وکیلی کاندیدای اصلاح‌طلبان و چهره رسانه‌ای نزدیک به دولت روحانی تائید صلاحیت شد.
به گزارش شبکه نظر، دکتر وکیلی مدیرمسئول روزنامه ابتکار، روز یکشنبه ۲۹ آذر با همراهی روزنامه نگاران و فعالان رسانه‌ای در وزارت کشور حضور و برای کاندیداتوری انتخابات مجلس ثبت نام کرد و با فضای حمایتی رسانه‌ای و بزرگان اصلاحات همراه بود اما در مرحله اولیه بررسی شورای نگهبان رد صلاحیت شد.
در بررسی تجدید نظر شورای نگهبان پس از اعلام قطعی صلاحیت علی مطهری ، ساعت گذشته به صورت رسمی به دکتر وکیلی نیز خبر تائید صلاحیت وی برای شرکت در انتخابات مجلس از حوزه تهران اعلام گردید.

فرماندار گچساران: دو نفر تاییدصلاحیت شدند

عبدالرحیم رحیمی فرماندار گچساران به خبرنگار سایت استان گفت: بر اساس لیستی که به فرمانداری گچساران اعلام شده دو نفر دیگر نیز به لیست تاییدصلاحیت شدگان حوزه گچساران و باشت اضافه شده است.
رحیمی افزود: با تایید این دو نفر تعداد افراد تایید صلاحیت شده در حوزه انتخابیه گچساران و باشت به 10 نفر افزایش یافت.
گفتنی است سید سلمان ستایش و حمید پورحسن دیل در بررسی مجدد توانستند از فیلتر شورای نگهبان بگذرند.

براساس شنیده ها غلامرضا تاجگردون رد صلاحیت شده است

براساس شنیده های سایت استان غلامرضا تاجگردون رد صلاحیت شده است.
هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات دهمین دوره مجلس، طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: داوطلبانی که صلاحیت آن‌ها در مرحله قبلی مورد تایید قرار گرفته و بر اساس نظر شورای نگهبان صلاحیت آنها رد شده، می‌توانند شکایت خود را تحویل دهند.

اخبار تکمیلی را در کانال کهگیلویه و بویراحمد به صورت زنده می توانید دنبال کنید.

سید باقر موسوی رد صلاحیت شد / سه کاندیدا در بویراحمد تائید صلاحیت شدند

به گزارش خبرنگار سایت استان از فرمانداری بویراحمد نیکبخت ، زینب هاشمی و شکرالله امامی از حوزه بویراحمد تایید صلاحیت شدند.

بر پایه این گزارش بر خلاف شایعات روزهای اخیر سید باقر موسوی و رجایی رد صلاحیت شدند.
اخبار تکمیلی را در کانال کهگیلویه و بویراحمد به صورت زنده می توانید دنبال کنید.

ویدئو گلایه میراحمد تقوی: یه ذره وجدان در وجودش باشه نباید بیاید و اگر هم آمد خودکشیه روبروی من بایستد

میراحمد تقوی در گفتگویی که فایل ویدئویی آن توسط ستاد انتخاباتی مصطفی تقوی در شبکه های اجتماعی و تلگرام منتشر شده از آمدن موحد به انتخابات گلایه کرد.آیت الله تقوی در این گفتگو می‌گوید: اگر چنانچه یه ذره ، یه ذره وجدان در وجودش باشه نباید بیاید و اگر هم آمد که خودکشیه.یعنی حقیقتا مثل اینکه خودکشیه که بیاید و رسما روبروی من بایستد.

بزرگواری: نماینده بعدی کهگیلویه باید تازه نفس باشد/اکثریت ترکیب مجلس آینده را اصولگرایان تشکیل می دهند

نماینده مردم شهرستان‌های چهارگانه کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی گفت: اکثریت ترکیب مجلس دهم را جریان اصولگرا تشکیل می‌دهد. حجت‌الاسلام والمسلمین “سیدعلی‌محمد بزرگواری” در پاتوق مطالبه‌گری انتخاباتی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد با تبریک سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دهه فجر را خط مقدم ظهور امام عصر(عج) دانست و اظهار […]

پسر میراحمد تقوی: موحد عوض حمایت پدرم باید انصراف می‌داد

قدرشناسی ایجاب می کرد موحد به پاس آن همه حمایت های بی دریغ و بسیار موثر حاج میر احمد تقوی از ایشان از حضور در انتخابات در حوزه کهگیلویه انصراف می داد.
مصطفی تقوی تاکید کرد: اگر قرار باشد کاندیدایی از حوزه انتخابیه کهگیلویه کنار رود آن فرد قطعا شخص “موحد” است.

روزی که «حاج غلام» «حاج بهرام» شد

نماینده “گچساران و باشت ” سکوت خود را شکست و با دادن برخی کدها به مردم این نوید را داد که باید منتظر نطق های تاریخی افشاگرایانه وی در سخنرانی های انتخاباتی اسفندماه پیش رو باشند .

تکذیب برنج های تاریخ مصرف گذشته توسط شرکت غله و بازرگانی

روابط عمومی شرکت غله وبازرگانی داخلی استان در پی انتشار مطلبی با کد خبر 23968 در پایگاه خبری تحلیلی عصر دنا مبنی بر کشف 700 تن برنج تاریخ مصرف گذشته در استان واکنش نشان داد. مدیر محترم پایگاه خبری تحلیلی عصردنا سلام علیکم به استحضار می رساند کلیه مراجع قانونی و ذیربط و تصمیم گیرنده […]

یک هم استانی مدیر امور مالی شرکت نفت فلات قاره ایران شد

مهندس سعید حافظی مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، در حکمی مهدی زندی‌لک را به عنوان مدیر امور مالی این شرکت منصوب کرد. در این حکم خطاب به آقای زندی لک آمده است: «نظر به تعهد، و تجارب ارزشمند جنابعالی از تاریخ صدور این اطلاعیه به سمت مدیر امور مالی شرکت نفت فلات قاره ایران […]

کهگیلویه وبویراحمد منتظر تعطیل شدن پنج شنبه ها

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تعطیلی احتمالی روز پنجشنبه در آینده‌ای نه چندان دور در این استان خبرداد. مجید محنایی گفت: وزارت کشور در نامه‌ای به استانداری کهگیلویه و بویراحمد خواستار گزارشی در زمینه تعطیلی روز پنجشنبه در این استان شد. وی با بیان اینکه گزارش مفصلی از مزایای […]

رایزنی موسوی با مقامات رده بالای کشوری؛ امیدواری اصلاحات در بویراحمد

نماینده اسبق بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با وزیر اطلاعات دولت تدبیر و امید دیدار و گفتگو کرد .

جکم وزیر بهداشت برای تاجگردون

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی نماینده ” گچساران و باشت ” را بعنوان عضو هیات امناء دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه شیراز منصوب کرد . طی حکمی از سوی دکتر هاشمی وزیر بهداشت ، ” تاج گردون ” بعنوان عضو هیات امناء دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه […]

عدل هاشمی رد صلاحیت شد

نام آشناترین نامزد انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بزرگ از سوی هیات نظارت بر انتخابات ردصلاحیت شد.

تائید صلاحیت 21 نامزد انتخاباتی در بویراحمد و دنا

ستاد کمیته اطلاع رسانی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در فرمانداری بویراحمد از تائید صلاحیت شدن 21 نامزد انتخاباتی در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا خبر داد. “صادق فروزنده” دقایقی پیش گفت: از مجموع 34 نامزد انتخاباتی بویراحمد و دنا ، 21 نفر تائید صلاحیت و 7 نامزد عدم احراز صلاحیت شده اند. وی […]

چرا 26 دیماه تائیدصلاحیت‌های انتخابات کهگیلویه و بویراحمد اعلام نشد؟

گزارشی کوتاه از آنچه در روز موعد بر وضعیت اعلام تایید صلاحیت ها در کهگیلویه و بویراحمد گذشت را خواهید خواند که شاید جوابی بر این سوال باشد که چرا این روز اینقدر طولانی شد جلساتی در سه نهاد قدرت استان تا بعد از نیمه شب ادامه پیدا کرد.
صبح روز گذشته با اطلاع اولیه برخی کاندیداهای مطرح رد صلاحیت شده دارای نفوذ و اطلاع، تلاشهای زیادی از سوی این عده تا نیمه شب در جریان بود که جو جلسات سه گانه دیشب تحت تاثیر همین تلاشها قرار گرفت و ساعتها به درازا کشیده شد.
به گزارش سایت استان یکی از نماینده های فعلی که صلاحیت وی احراز نشده از تهران تلاش و فشار بسیاری وارد کرد که ظاهرا تا کنون در ساعت تنظیم گزارش در ٠١:٣٠ بامداد ٢٧ دیماه به نتیجه قطعی نرسید که در اعلام اولیه تایید صلاحیت ها نامش قرار بگیرد.
یکی دیگر از نیروهای سابقا پرنفوذ کهگیلویه که گفته میشد خبر رد صلاحیت ش شایعه است نیز از ابتدای صبح از طریق یکی از شخصیتهای استان در تلاش بود تا رد صلاحیت ش را تغییر دهد که با واکنش تندی (…) مواجه شد.

دیگر افراد که تا کنون صلاحیت شان تایید نشده نیز در بی خبری به امید دلبسته اند و بدون اطمینان از تصمیمی که در موردشان گرفته شده به هواداران امید می دهند.
تلاش و لابی‌گری گروه اول و نگرانی ها از حجم هواداران گروه دوم در دو شهرستان حساس ظاهرا تنها نتیجه ای که در بر داشت طولانی شدن جلسات دیشب و به تاخیر افتادن ارسال اسامی و گلایه و انتظار تا نیمه شب برخی فرمانداراها بود.
طبق اعلام قبلی قرار بود در طول روز گذشته شورای نگهبان لیست تایید، رد و عدم احراز را به فرمانداری ها اعلام کند و تلاشها برای تغییر تصمیم اولیه نیز ظاهرا بی سرانجام بود.

کهگیلویه و بویراحمد امشب منتظر اعلام کاندیداهای تاییدصلاحیت شده نباشند

مردم کهگیلویه و بویراحمد امشب منتظر اعلام اسامی کاندیداهای تایید یا عدم احراز صلاحیت شده نباشند.
ظاهرا توافق شده که امشب فرمانداری ها اطلاع رسانی نکنند و از سایت استان نیز خواسته شده گزارشی منتشر نشود.
جلسه شورای تامین بعد از 4ساعت در نیمه شب به پایان رسید و هم‌اکنون در ساعت 01:25 بامداد روز ٢٧ دیماه، جلسه ای در فرمانداری بویراحمد با حضور فرماندار و دو معاون و مدیر حراست استانداری در جریان است.
به گفته منابع آگاه در فرمانداری های کهگیلویه و بویراحمد، اعلام رسمی لیست تایید صلاحیت شدگان در این حوزه به فردا 27 دی ماه موکول شد.

جوان کهگیلویه وبویراحمدی رتبه یک آزمون دکترا را کسب کرد

جوان نخبه کهگیلویه وبویراحمدی توانست رتبه یک آزمون دکتری رشته روانشانسی بالینی را در کشورکسب کند. سید “اسماعیل موسوی اصل”  که با رتبه سوم کشوری در رشته روانشنانسی بالینی در سال 91 در دانشگاه تهران پذیرفته شده بود توانست در آزمون دکترای سال 94 که در آبان ماه سال جاری برگزار شد رتبه اول کشوری […]

سفر معاون اول و وزرای دولت تدبیر و امید به استان

هفته آینده دیار چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد میزبان دولتمردان تدبیر و امید در شهرستان های خود خواهد بود. ” مهندس اسحاق جهانگیری ” معاون اول رئیس جمهور با تعدادی از وزرای دولت امید به کهگیلویه و بویراحمد سفر خواهند نمود. همراهی ” مهندس حمید چیت چیان ” وزیر نیرو ، ” مهندس محمدرضا نعمت […]

زارعی، بهرامی و پناه چشم‌انتظار ردصلاحیت سیدباقر

انتخابات در حوزه ی بویراحمد و دنا به روزهای سرنوشت ساز خود نزدیک شده است. سیاست نظارت استصوابی شورای نگهبان در بررسی و احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس به شکل پررنگی در سال 82 خود را نشان داد و منجر به چینش جدیدی در صفوف نیروهای سیاسی شد.

شهردار دهدشت در مقابل اقلیت شورا باز هم پیروز شد

جلسه استیضاح شهردار دهدشت با ابقاء دوباره وی به پایان رسید . در جلسه استیضاح شهردار دهدشت که باحضور نه عضو شورای اسلامی این شهر برگزارشد طیف اقلیت نتوانستند دیگر اعضا را قانع کنند و بار دیگر شهردار این شهر در سمت خود ابقاء شد . خوش آیین ، موسوی امجد ، حجت خواه و […]

موحد: قطعا در انتخابات شرکت نمی کنم

نماینده اسبق ” کهگیلویه ” در پاسخ به درخواست برخی افراد برای مشخص کردن وضعیت حضورش در انتخابات پیش روی مجلس تاکید کرده است ” قطعا ثبت نام و شرکت نمی کنم ” .

بیماری آنفولوآنزا مدرسه ای را در بویراحمد تعطیل کرد

رئیس آموزش و پرورش بویراحمد از تعطیلی مدرسه روستایی در این شهرستان بدلیل بیماری آنفولاآنزا خبر داد. سیدعلی اکبر هاشمی با بیان این مطلب گفت: مدرسه ابتدایی شهید نوربخش خرسندیان چیتاب بویراحمد بدلیل وجود بیماری آنفولوآنزای تعدادی از دانش آموزان تعطیل شد. وی تعداد دانش آموزان این مدرسه ابتدایی را 111 دانش آموز عنوان واظهارکرد:‌ […]

مادری در گچساران سر فرزندانش را برید!

زنی که داروی روانگردان مصرف کرده بود دختر و پسر 6 و سه ساله اش را در خواب سر برید .

وقایع؛ رسانه جدید هم استانی ها در تهران

نخستین شماره ماهنامه اقتصادی، اجتماعی “وقایع” ویژه آذرماه سال 1394 منتشر شد و روی دکه های مطبوعاتی آمد.

تنور انتخابات از 26 آذر داغ تر می شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس برنامه زمان‌بندی وزارت کشور، ثبت‌نام از کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به ترتیب از 26 و 28 آذرماه سال‌جاری انجام می‌شود. “فتاح محمدی افزود : ثبت‌نام کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری از 26 آذرماه سال جاری آغاز و به مدت یک هفته […]

کاندیداتوری دومین هم استانی در انتخابات مجلس تهران + عکس

من با هدف حمایت از متخصصین و فرهیختگان علمی،کارآفرینی پا به عرصه انتخابات خواهم گذاشت. دومین کهگیلویه و بویراحمدی از حضور خود در انتخابات حوزه انتخابیه تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر خبر داد. مهندس “علی رحم رحیم پور” از کاندیداتوری خود در حوزه انتخابیه تهران خبر داد. وی با بیان اینکه در حال رایزنی جهت ورود به […]

عدل هاشمی: برای توسعه استان باید آستین‌ها را بالا بزنیم و برای مردم کارگری کنیم

هاشمی گفت: توسعه همه جانبه کشور و کهگیلویه و بویراحمد در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مستلزم توجه جدی به این شاخص ها است. فرمانده قرارگاه قرب قائم گفت: اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتی راهکار خروج اقتصاد ایران از تزلزل ناشی از تهدیدها و تحریم های اقتصادی دشمنان است. سردار عدل هاشمی در […]

کشته و مجروح شدن پنج نفر در یاسوج

” سرخاب رسائیان “ کارگر واحد عملیات اتفاقات برق بویراحمد 48 ساله در این تصادف کشته و همسر بهمراه دوفرزندش بشدت مصدوم شدند. در سانحه ناگوار تصادف در محور چنارستان – سرآبتاوه یاسوج ، پنج نفر کشته و زخمی شدند. در سانحه ناگوار تصادف در محور چنارستان – سرآبتاوه یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد متاسفانه […]

آقای بزرگواری به کدامین مصاحبه ات سوگند؟

محمود نعیمی بزرگواری بر حسب عادت دیرینه اش بجای بیان عملکرد نداشته اش به رقبای خود حمله می کند خود را در برابر انتقادهای موکلانش بیمه کند. هرچه به زمان برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سالجاری نزدیک تر می شویم نمایندگان فعلی استان کهگیلویه وبویراحمد در این مجلس با ارائه عملکرد […]

رسانه ملی باید پاسخگو تخریب ایل بهمئی باشد

مستند ایل بهمئی که شنبه شب 30 آبانماه سالجاری از شبکه ملی مستند پخش شد موجب جریحه دار شدن احساسات و عواطف مردمان ایل بزرگ بهمئی شد.

برخورد جدی با تخلفات مهندسان ناظر ساختمانی در یاسوج

مرادیان تصریح کرد : در صورت مشاهده هر گونه تخلف ساختمانی در هر مرحله ای از کار مراتب را فورا به مرجع صدور پروانه منعکس نمایند. معاون حوزه شهرسازی شهرداری یاسوج گفت: بر اساس ماده 100 قانون شهرداری ها کلیه مالکین حقیقی و حقوقی قبل از انجام هرگونه عملیات عمرانی در محدوده و حریم شهر […]

اقدامی قابل تقدیر از فیلم ساز ملی کهگیلویه و بویراحمدی

جوان ترین مشاور رئیس دولت اصلاحات و تهیه کننده ملی در اقدامی قابل تقدیر مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال برای احداث پلاتوی اجرای تئاتر شهرستان ” گچساران ” اهداء کرد .

نصب دستگاه تصفیه فاضلاب بیولوژیکی در یاسوج

سرپرست مجتمع ورزشی تفریحی اقامتی آزادی (باقری) یاسوج از نصب دستگاه تصفیه فاضلاب بیولوژیکی در این مجتمع برای اولین بار در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد . مهندس امید رستمی با بیان اینکه ، اساس کار این سیستم به روش بی هوازی است گفت : امروزه در دنیا به دلیل صرفه جویی در تصفیه خانه […]

ابهام در سرنوشت دانشجوی دختر دانشکده فنی یاسوج

رییس آموزشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه یاسوج گفت: این دختر دانشجوی 23ساله از روز پنجشنبه مفقود شده است. فرزانه آرامش ضمن تأیید مفقود شدن این دختر دانشجو افزود: این دختر، دانشجوی شهرکرد است و بصورت مهمان در این آموزشکده فنی یاسوج مشغول تحصیل بوده که در خوابگاه خودگردان اسکان داشته است. وی اظهارکرد: آموزشکده فنی […]

تعطیلی پنجشنبه ها لغو می شود

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از احتمال به یقین تعطیلی روز پنجشنبه ها در این استان خبرداد. مجید محنایی گفت: مراجع نظارتی برروی تعطیلی روز پنجشنبه ها در کهگیلویه و بویراحمد ایراد قانونی داشتند که متاسفانه به احتمال زیاد،تعطیلی این روز لغو خواهد شد. وی با بیان اینکه مامعتقدیم روز […]

تقدیر از 8 واحد تولیدی نمونه کیفی استان

معاون استاندار تصریح کرد : برندسازی نوعی استانداردسازی کالا است که باید به طور دقیق و کامل در تمام کالاهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد به ویژه صنایع دستی رعایت شود. آیین بزرگداشت روز جهانی استاندارد و تجلیل از 8 واحد تولیدی نمونه کیفی کهگیلویه و بویراحمد در استانداری این استان برگزار شد . در این […]

کشته شدن 91 نفر در تصادفات کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد، تعداد کشته شدگان تصادفات شش ماهه اول امسال را ۹۱ نفر عنوان کرد. کامروز امینی افزود: ۶۰ مورد از تصادفات منجر به فوت در روز، ۲۷ مورد در شب و چهارمورد در طلوع و غروب آفتاب بوده است. امینی گفت: آمار مراجعه به مراکز پزشکی قانونی در سطح استان […]

استفاده از تریبون‌های عمومی برای مقاصد سیاسی ممنوع است

محمدی تصریح کرد: امروز که دشمنان در بیرون از مرزها به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، بیش از پیش به وحدت و انسجام در داخل کشور نیازمند هستیم. عصردنا: رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه استفاده از تریبونهای عمومی و رسمی برای مقاصد سیاسی ممنوع است ،گفت: استفاده […]

فیلم مستند ساز هم استانی هدیه رئیس جمهور ایران شد

با پخش فیلم مستند “ایران” ساخته “علی فتح لایق زاده” در جلسه هیات دولت و با تصمیم این هیات از این پس این فیلم در بسته هدیه رئیس جمهور به همتایان خود اهدا می شود.

امام جمعه لیکک: مسئولان استانی گول خورند که مانع ورود خامنه ای نشدند

حجت الاسلام سید”محمد یوسف افروغی” گفت: افرادی که از دو گروه سیاسی رسمی کشور خارجند جزو جریانات سیاسی رسمی کشور نمی دانیم و آنها را جزو جریانات دشمن می دانیم ؛ما فتنه را جزو جریانات سیاسی کشور نمی دانیم و کسی که ولایت را قبول ندارد جزو جریانات سیاسی رسمی نیست.

نماینده بویراحمد و دنا عزادار شد

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس نهم شورای اسلامی عزادر شد. ” حاج غلام محمد زارعی ” نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی متاسفانه بدلیل از دست دادن ” عمه و مادرخانم خود ، عزادار شده است. آئین تشییع آن مرحومه معفوره فردا پنجشنبه دوازدهم شهریورماه 94 در قبرستان چنارستان برگزار می شود. […]

مدیر هم‌استانی معاون دادگستری بوشهر شد

طی حکمی یکی از مدیران هم استانیبعنوان معاون دادگستری استان بوشهر منصوب شد . طی حکمی «امرالله دهقان» به سمت معاون اداری مالی و پشتیبانی دادگستری استان بوشهر منصوب شد . وی پیش از این مدیر دفتر دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر بوده است. دهقان از فرزندان شهرستان لنده از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد […]

شکست گروه ائتلافی اصولگرایان کهگیلویه

براساس آخرین اطلاعات دریافتی موثق از یک منبع آگاه، ” برجام ” اصولگرایان کهگیلویه برای دستیابی به نامزد نهایی دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی شکست خورده است.

یک هم استانی مدیر بانک قرض‌الحسنه مهر استان هرمزگان شد

یک هم استانی مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر استان هرمزگان شد .  “کرامت اله مصطفی پور ” از فرزندان استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان مدیریت امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان هرمزگان منصوب شد . پنج سال مدیریت امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان کهگیلویه و بویراحمد ، پنج سال مدیر […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی: سرطان سومین عامل مرگ و میر استان است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کهگیلویه و بویراحمد دومین استان درصد بالای ابتلا به سرطان معده در کشور است. رضا چمن در جمع خبرنگاران با اشاره به مرگ و میر ناشی از سرطان اظهار کرد: سرطان‌ بعد از بیماری‌های قلبی، عروقی و حوادث سومین عامل مرگ و میر در استان به‌شمار می‌رود. […]

امدادی فرد: مردم استقبال خوبی از اظهارنامه الکترونیکی داشتند

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد از تسلیم بیش از 20 هزار اظهار نامه الکترونیکی برای اولین بار در این استان خبر داد . “سهراب امدادی فرد” گفت : مودیان محترم مالیاتی در استان کهگیلویه و بویراحمد استقبال خوبی از الکترونیکی شدن تسلیم اظهار نامه مالیاتی داشته اند که از طرف مجموعه مالیاتی استان از […]

کسب رتبه برتر کنکور توسط دوقلوهای گچسارانی

نتایج اولیه بزرگترین ماراتن علمی کشور اعلام شد تا داوطلبان ورود به دانشگاه بخشی از استرس خود را پشت سر بگذارند و منتظر انتخاب رشته باشند. پس از اعلام نتایج اولیه کنکور اتفاق جالبی رقم خورد و برادران دوقلوی گچسارانی موفق به کسب رتبه برتر کنکور سراسری امسال شدند . این گزارش می افزاید ، […]

مکان افطار کهگیلویه و بویراحمدی‌ها در تهران

افطاری کهگیلویه و بویراحمدی های مقیم تهران به همت هیات محبان اهل بیت (ع) این استان در پایتخت برگزار می شود . افطاری کهگیلویه و بویراحمدی های مقیم تهران روز جمعه 12تیرماه در پایتخت برگزار می شود. مکان این مراسم در مرزداران غربی ،کوچه شقایق در نظرگرفته شده است . هیات محبان اهل بیت (ع) […]

احتمال تعطیلی پنجشنبه برای ادارات در کل استان

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تعطیلی روز ” پنجشنبه ” برای دستگاههای اجرایی و شرکت های خدمات رسان این استان در آینده ای نه چندان دور خبرداد. ” مجید محنایی ” گفت: در سال گذشته روز پنجشنبه تعطیل و مورد رضایت مردم و مسوولان بود و در این بین […]

واحد تولید نشاسته کارخانه آرد یاسوج راه اندازی شد

مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی کوثر (کارخانجات آرد، نشاسته و گلوکز دنا) از بهره برداری واحدهای تولید نشاسته و گلوکز کارخانه آرد و نشاسته یاسوج خبر داد. سید صدرالله پرهیزگار گفت : با حضور مدیران کارامد و بهره گیری از متخصصین و مهندسین ایرانی و انجام مطالعات دقیق […]

قتل دانش‌آموز ۱۷ ساله در یاسوج

دختر دانش آموز ۱۷ ساله دهدشتی در شهر یاسوج به دلایل نامعلومی به طرز فجیعی به قتل رسید . داماد خانواده صالح مقدم با تایید این خبر گفت : متاسفانه دو شب پیش دانش آموز ۱۷ ساله دوره پیش دانشگاهی با نام عاطفه صالح مقدم که برای فراگیری زبان انگلیسی به یکی از آموزشگاههای خصوصی […]

حلقه‌مفقوده اخلاق در جدال رسانه‌ای اصول‌گرایان کهگیلویه

سایت استان: نورمحمد حسینی سوق در سکوت رسانه ای اصلاح طلبان شهرستان کهگیلویه و لنده و بهمئی و چرام ،اصول گرایان این حوزه که یکی یکی مهره های خود را در حوزه های اجرایی از دست می دهند ،در گوشه رینگ به جای آنکه به سرنوشت جریان خود فکر کنند جدال تلخی را آغاز کردند […]

رئیس اداره ثبت احوال چرام منصوب شد

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد از انتصاب مدیر جدید اداره ثبت احوال شهرستان چرام در این استان خبرداد. ” سیدمحمدعلی تقوی ” گفت: مدیر جدید اداره ثبت احوال شهرستان چرام در روز پنجشنبه جاری ( ششم آبانماه 93 ) معرفی و منصوب شد. وی نام مدیر جدید ثبت احوال شهرستان چرام را ” علی […]

انتصاب یک هم استانی به عنوان رئیس دانشگاه فرهنگ و هنر استان البرز

یک هم استانی به عنوان رئیس دانشگاه فرهنگ و هنر استان البرز منصوب شد. با حکم مشاور وزیر و رئیس مرکز آموزش عالی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی «ناصر چک نژادیان» بعنوان رئیس مرکزدانشگاهی فرهنگ و هنر استان البرز منصوب شد. طی مراسمی معارفه ناصر چک نژادیان رئیس جدید مرکزآموزش فرهنگ وهنر استان البرز و تودیع […]

مصدوم شدن مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان در تصادف رانندگی

مدیرکل فنی و حرفه ای استان “کهگیلویه و بویراحمد ” دچار سانحه شد. “فرج الله راد ” مدیرکل فنی و حرفه ای استان “کهگیلویه و بویراحمد ” که برای شرکت در جلسه و پیگیر امور اداری این نهاد به تهران سفر کرده بود در نزدیکی شهر “سلفچگان ” استان ” قم ” دچار سانحه شد […]

«آرمان حیدری» رئیس آب و فاضلاب شهری چرام شد

طی حکمی از سوی مدیر عامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد رئیس جدید آب و فاضلاب شهری شهرستان چرام منصوب شد . با حکم لدنی نژاد مدیر عامل آبفا شهری استان “آرمان حیدری” بعنوان رئیس جدید آب و فاضلاب شهری چرام منصوب شد . گفته می شود مراسم تودیع و معارفه روئسای جدید و […]

مسئولیت جدید یک هم استانی در شرکت ملی نفت ایران

مسئول هماهنگی شرکتها در امور ایثارگران شرکت ملی نفت ایران منصوب شد . طی حکمی از سوی مدیر بخش امور ایثارگران شرکت ملی نفت ایران “علی موحدیان ” از فرزندان شایسته شهرستان “کهگیلویه ” استان “کهگیلویه و بویراحمد ” بعنوان مسئول هماهنگی شرکتها در امور ایثارگران شرکت ملی نفت ایران منصوب شد. موحدیان در زمان […]

نویسنده هم‌استانی در بیمارستان بستری شد

نویسنده 14 اثر تاریخی در کهگیلویه و بویراحمد بدلیل مشکلات جسمانی در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج مرکز این استان بستری شد. ” نورمحمد مجیدی کرایی ” نویسنده 14 اثر تاریخی از جمله ” تاریخ و جغرافیای کهگیلویه و بویراحمد ” ، ” تاریخ و جغرافیای ممسنی ” ، تاریخ کازرون ” ، ” تاریخ بهبهان […]

انتصاب رئیس سازمان دانش آموزی کهگیلویه وبویراحمد

آئین تودیع و معارفه رئیس جدید سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد با حضور اردشیر دهقانی معاون فنی آموزشی سازمان دانش آموزش کشور در اردوگاه تربیتی آموزش و پرورش استان در آبشار یاسوج برگزار می‌شود.

غرق شدن پسر 4 ساله گچسارانی در آب

در حادثه ای تلخ و در جریان رها سازی آب سد کوثر گچساران  کودک چهار ساله گچسارانی غرق و جسد وی را آب برد. پسر چهار ساله گچسارانی به نام  آریا صدر فرزند احسان که با خانواده برای تفریح به پایین روستای پادوک گچساران رفته بود، در جریان رهاسازی آب سد کوثر برای رودخانه هندیجان […]

استخدام در شهرداری سرفاریاب

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرداری سرفاریاب 9 نفر نیروی انسانی جدید استخدام می کند. سید عبدالکریم عزیزی افزود: از آنجائیکه شهرداری سرفاریاب از شهرداری های جدید التاسیس این استان می‌باشد، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مجوز بکارگیری 9 نفر نیروی جدید برای استخدام در شهرداری سرفاریاب را صادر نموده […]

مرگ 7 نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر در استان

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از مرگ هفت نفر در اثر سوء مصرف موارد مخدر در این استان خبرداد.

دستگیری 10 نفر از آتش افروزان منابع طبیعی بویراحمد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری 10 نفر در خصوص آتش سوزی عرصه های جنگلی و منابع طبیعی  شهرستان بویراحمد خبر داد. سید محمدرضا جهان آرا با اعلام اینکه هم اکنون این افراد در بازداشت نیروی انتظامی به سر می‌برند گفت:  پرونده قضایی برای این افراد تشکیل شده و تا صدور […]

پرداخت بخشی از هزینه‌های درمان زن جوان دهدشتی

ساعاتی پس از انتشار گزارش خبری به عنوان « کودکی چشم انتظار آغوش مادر» در این پایگاه اطلاع‌رسانی مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد به این خبر واکنش نشان داد. مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بخشی از هزینه‌های درمان این مادر جوان توسط ادره کل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد تامین می‌شود. فضل الله اتابک […]

کارخانجات شن و ماسه کوهی بیت المال را به تاراج برده اند

سایت استان: سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد گفت: متاسفانه کارخانه های شن و ماسه در شهرستان بویراحمد در یک دست تصمیم و سیاست شتابزده در دامنه های زاگرس احداث شدند و اکنون بیت المال را به تاراج برده اند.  سعید نظری افزود: مجوزهایی برای احداث کارخانه های شن و ماسه در شهرستان بویراحمد […]

میل به دانستن و فراگیری در بین خبرنگاران استان وجود ندارد/ آگهی‌نامه‌ها باعث بی اعتباری عرصه خبر شده‌اند

سایت استان: قاسم خشت‌زر متولد 1363/1/5 شهرستان کهگیلویه است. وی با فعالیت در خبرگزاری فارس از سال 89 پا به عرصه رسانه گذاشت. مشروح مصاحبه سایت استان با وی به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار به شرح زیر است: چه شخص یا عاملی مشوق شما برای ورود به این عرصه بود؟ علاقه شخصی خودم. سابقه […]

سعید عباسی: خبرنگاران حرفه‌ای در استان اندک هستند/ در کارم تهدید و شکایت کم نبوده است

سایت استان: سعید عباسی متولد 1351/12/20 بویراحمد، خبرنگار واحد مرکزی خبر صدا و سیما است. وی از سال 80 با فعالیت در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) پا به عرصه رسانه گذاشت. مشروح مصاحبه سایت استان با وی به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار به شرح زیر است: اولین فعالیت حرفه‌ای‌تان با کدام نشریه چاپی یا […]

بهترین تیترم «زارعی از چنارستان راهی بهارستان شد» است/ اعطای مجوزهای بیشتر نشریات سیاسی است

علی‌اکبر پاک در تاریخ 67/4/20 در بویراحمد به دنیا آمده و دارای مدرک کارشناسی حسابداری است. مشروح مصاحبه سایت استان با وی به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار به شرح زیر است: زیباترین تیتر خبری که با نظر شما تنظیم شد چه بود؟ در انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه 90 با عنوان “زارعی از […]

رئیس خانه مطبوعات: در استان خبرنگار به معنای واقعی سراغ ندارم

جمشید ضرابی متولد 1353/6/3 روستای مندان از توابع شهرستان کهگیلویه، کارشناس روابط عمومی صدا و سیمای مرکز استان است. وی همزمان با ورود به رشته روزنامه نگاری دانشگاه علامه پا به عرصه رسانه گذاشت. مشروح مصاحبه سایت استان با وی به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار به شرح زیر است: اولین فعالیت حرفه‌ای‌تان با کدام […]

امین صداقت: خانه مطبوعات یک دکان سیاسی بود

سایت استان: سیدامین صداقتی‌نیا متولد 1362/09/25 گچساران و فوق دیپلم عمران است. وی از سال 1386 با فعالیت در هفته‌نامه مشتری پا به عرصه رسانه گذاشت. مشروح مصاحبه وی با سایت استان به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار به شرح زیر است: اولین فعالیت حرفه‌ای‌تان با کدام نشریه چاپی یا سایت بود؟ خبرگزاری فارس و […]

حکم رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور برای یک مدیر هم استانی

سایت استان: طی حکمی از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، ” اسکندر یارنسب ” مدیرکل تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور بعنوان عضو شورای هماهنگی امور موزه های کشور منصوب شد . در  این حکم آمده است : جناب آقای اسکندر یارنسب مدیرکل محترم تبلیغات بنیاد شهید و امور […]

پربازديد