کبنا

از حاشیه‌نشینی تا ایستگاهی که یک جا بند نمی‌شود

شهر مادوان بین دو شهر یاسوج و سی سخت قرار گرفته است و روزانه چندین هزار نفر بین این دو شهر در رفت و آمد هستند اما هنوز در مرکز استان جایی به نام ایستگاه برای شهر پر تردد مادوان در نظر گرفته نشده است.

از گذشته تا همین چند ماه پیش خیابان سردار جنگل شمالی به عنوان ایستگاه این شهر استفاده می شد اما به تشخیص شهرداری ،پلیس راهنمایی و رانندگی و شورای ترافیک برای گشودن ترافیک این خیابان تصمیم بر جابه جایی ایستگاه به یک کیلومتر آن طرفتر گرفته شد.

همسان سازی کد پستی نیازمند همکاری بین بخشی است

مدیرکل پست کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون حدود 60 هزار نقطه و مکان تجاری و مسکونی در استان بدون نشان کد پستی شناسایی شده است.

جمعیت 57 درصد روستاهای استان کمتر از 20 خانواراست

رئیس سازمان برنامه وبودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهم بانک ها در میزان مشارکت اقتصادی و سرمایه گذاری این استان به دلیل شکاف عمیق میان منابع و مصارف آنها کم و ناچیز است.

جوابیه ای به معدود مخالفان گزینه نهایی اصلاحات…

چهارشنبه گذشته اتفاق بزرگی درسپهر سیاسی بویراحمد ودنا روی داد.اتفاقی که با استقبال روشنفکران،رسانه ها،فضای مجازی وموردبحث مجالس ومحافل قرار گرفت.محمد بهرامی ازسوی شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان به عنوان کاندیدای موردحمایت جریان اصلاحات معرفی شد.انتخابی که برای سیاسیون قابل پیش بینی بود چراکه شاخصه مهم رای آوری ، وی را از دیگر کاندیدا متمایز میکند. محمد بهرامی بیشترین اقبال برای پیروزی در انتخابات پیش رو را دارد .این انتخاب باخوشحالی وتایید اکثریت جامعه روبرو شد.همه از احیای اصلاحات و آینده ای روشن میگفتند.

استعفای عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران: عملکرد کارگزاران در استان خارج از منش اصلاح طلبی است / انتخاب کاندیدای اصولگرا پیش از موعد بر اساس گرایشات منفعت طلبانه شخصی و قومی بود

دکتر وحید توانا عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران استان در گفتگو با سایت استان در اعتراض به عملکرد این حزب استعفای خود را اعلام داشت . دکتر توانا با ابراز تأسف از عملکرد کارگزاران عنوان داشت عملکرد این حزب در استان خارج از چارچوب و منش اصلاح طلبی است و متأسفانه بر اساس گرایشات منفعت طلبانه شخصی و قومی است لذا حضور اینجانب در این حزب چه از منظر اخلاقی و چه اصول حرفه ای توجیحی ندارد و در اعتراض به عملکرد خودسرانه برخی اعضا و انتخاب یکی از کاندیدای اصولگرا پیش از موعد مقرر رسیدگی به صلاحیتها ، استعفای خود را اعلام می دارم . این عضو شورای مرکزی اظهار داشت تنها کاندیدا اصلاحات استان سید باقر موسوی است و انتخابهای عجولانه و از پیش طراحی شده محکوم و مردود است.

واکنش مسئول ستاد انتخاباتی سیدباقر موسوی: مجمع خود خوانده مورد تأیید اکثریت اصلاح طلبان حقیقی نیست

کیهان جوکار رییس ستاد انتخاباتی سید باقر موسوی جهان آباد با ارسال نامه ای به سایت استان اعلام کرد: ضمن احترام به نظر شخصی دوستان و تکریم همه کسانی که به عنوان کاندیدای مجلس دهم در صحنه حضور دارند؛ به اطلاع می رساند، چهره های شاخص و اصیل اصلاحات تا پایان رسیدگی به اعتراض معترضین و اعلام نتیجه قطعی شورای محترم نگهبان، همچنان با ضمیری امیدوار، بی صبرانه چشم انتظار بازگشت سید اصلاحات جناب آقای سید باقر موسوی جهان آباد به کارزار انتخابات پیش رو می باشند.

واکنش تند حزب ندای ایرانیان به انتخاب بهرامی: انتخاب یار شفیق هدایتخواه ننگی دیگر بر صورت اصلاح طلبان

پس از اعلام نام محمد بهرامی به عنوان گزینه مجمع اطلاح طلبان شهرستان های بویراحمد و دنا، حزب ندای ایرانیان با انتشار بیانیه ای انتخاب یار شفیق هدایتخواه را ننگی دیگر بر صورت اصلاح طلبان دانست. در بخشی از این بیانیه که برای سایت استان ارسال شد، آمده است: امروز ننگی دیگر بر صورت اصلاح طلبان نقش بست و زخمهای کهنه اش دوباره نو شد. انتخابی اشتباه برای به انزوا بردن جریان اصلاحات در بویراحمد و دنا و به نوعی تکروی انتخاب تا قبل از تعیین وضعیت سید باقر موسوی جهان آباد تمکین به نظر شورای محترم نگهبان بود.چقدر اصلاحات بدبخت زمخت شده و برای اثبات خود مجبور شده به یار شفیق هدایتخواه در ادوار قبل بعنوان اصلاح طلب قرضی رأی دهد.

محمد بهرامی در انتخاباتی با حضور 28 نفر از اعضای مجمع بویراحمد گزینه نهایی اصلاح‌طلبان شد

در نشست مشورتی مجمع اطلاح طلبان شهرستان های بویراحمد و دنا “محمد بهرامی” بعنوان گزینه نهایی اصلاح طلبان بویراحمد و دنا برای انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی انتخاب و معرفی شد.
این گزارش می افزاید ، در این نشست که با حضور یکصد نفر از اصلاح طلبان شاخص این دو شهرستان برگزار شد بهرامی توانست با کسب ۸۳ رای بعنوان گزینه نهایی این جریان در بویراحمد و دنا انتخاب شود.

جو متشنج انتخاباتی در گچساران

دیروز پارک بانوان گچساران با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، شهردار و جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم افتتاح شد.

دکتر وکیلی، شخصیت رسانه‌ای اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شد

دکتر محمدعلی وکیلی کاندیدای اصلاح‌طلبان و چهره رسانه‌ای نزدیک به دولت روحانی تائید صلاحیت شد.
به گزارش شبکه نظر، دکتر وکیلی مدیرمسئول روزنامه ابتکار، روز یکشنبه ۲۹ آذر با همراهی روزنامه نگاران و فعالان رسانه‌ای در وزارت کشور حضور و برای کاندیداتوری انتخابات مجلس ثبت نام کرد و با فضای حمایتی رسانه‌ای و بزرگان اصلاحات همراه بود اما در مرحله اولیه بررسی شورای نگهبان رد صلاحیت شد.
در بررسی تجدید نظر شورای نگهبان پس از اعلام قطعی صلاحیت علی مطهری ، ساعت گذشته به صورت رسمی به دکتر وکیلی نیز خبر تائید صلاحیت وی برای شرکت در انتخابات مجلس از حوزه تهران اعلام گردید.

فرماندار گچساران: دو نفر تاییدصلاحیت شدند

عبدالرحیم رحیمی فرماندار گچساران به خبرنگار سایت استان گفت: بر اساس لیستی که به فرمانداری گچساران اعلام شده دو نفر دیگر نیز به لیست تاییدصلاحیت شدگان حوزه گچساران و باشت اضافه شده است.
رحیمی افزود: با تایید این دو نفر تعداد افراد تایید صلاحیت شده در حوزه انتخابیه گچساران و باشت به 10 نفر افزایش یافت.
گفتنی است سید سلمان ستایش و حمید پورحسن دیل در بررسی مجدد توانستند از فیلتر شورای نگهبان بگذرند.

براساس شنیده ها غلامرضا تاجگردون رد صلاحیت شده است

براساس شنیده های سایت استان غلامرضا تاجگردون رد صلاحیت شده است.
هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات دهمین دوره مجلس، طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: داوطلبانی که صلاحیت آن‌ها در مرحله قبلی مورد تایید قرار گرفته و بر اساس نظر شورای نگهبان صلاحیت آنها رد شده، می‌توانند شکایت خود را تحویل دهند.

اخبار تکمیلی را در کانال کهگیلویه و بویراحمد به صورت زنده می توانید دنبال کنید.

سید باقر موسوی رد صلاحیت شد / سه کاندیدا در بویراحمد تائید صلاحیت شدند

به گزارش خبرنگار سایت استان از فرمانداری بویراحمد نیکبخت ، زینب هاشمی و شکرالله امامی از حوزه بویراحمد تایید صلاحیت شدند.

بر پایه این گزارش بر خلاف شایعات روزهای اخیر سید باقر موسوی و رجایی رد صلاحیت شدند.
اخبار تکمیلی را در کانال کهگیلویه و بویراحمد به صورت زنده می توانید دنبال کنید.

ویدئو گلایه میراحمد تقوی: یه ذره وجدان در وجودش باشه نباید بیاید و اگر هم آمد خودکشیه روبروی من بایستد

میراحمد تقوی در گفتگویی که فایل ویدئویی آن توسط ستاد انتخاباتی مصطفی تقوی در شبکه های اجتماعی و تلگرام منتشر شده از آمدن موحد به انتخابات گلایه کرد.آیت الله تقوی در این گفتگو می‌گوید: اگر چنانچه یه ذره ، یه ذره وجدان در وجودش باشه نباید بیاید و اگر هم آمد که خودکشیه.یعنی حقیقتا مثل اینکه خودکشیه که بیاید و رسما روبروی من بایستد.

دیدار با هدایتخواه حمایت از زارعی

سیداقبال راستگویی مشاور اسبق امور روحانیت استانداری کهگیلویه و بویراحمد شنبه ۱۰ بهمن با ستار هدایت‌خواه دیدار کرد و در این دیدار با برشمردن ویژگی‌های از هدایت‌خواه او را افتخاری برای استان دانست و یکشنبه ۱۱ بهمن هم با غلام‌محمد زارعی دیدار و از او هم حمایت کرد.

پخش کنندگان شب نامه علیه تاجگردون دستگیر شدند+عکس

تعدادی از کسانی که در حال توزیع شب نامه هایی بر علیه نماینده فعلی گچساران و باشت بودند دستگیر شدند.

مصدومیت ۸ نفر در مراسم خاکسپاری یاسوج

هشت نفر به دلیل تیراندازی و برق‌گرفتگی در مراسم خاکسپاری در یاسوج مصدوم شدند. عصر امروز به دلیل تیراندازی در یک مراسم خاکسپاری و پاره شدن سیم‌های برق در یاسوج هشت نفر مصدوم شدند و در مراکز درمانی این شهر تحت مداوا قرار گرفتند. سردار غلام‌عباس غلام‌زاده در گفت‌وگو با فارس، با تایید این خبر […]

تایید صلاحیت مجدد متقاضیان تغییر حوزه انتخابیه لازم است

در روزهای اخیر گمانه زنی هایی در باره احتمال تغییر حوزه انتخابیه برخی نامزدهای تایید صلاحیت شده در سایر حوزه ها به استان کهگیلویه و بویراحمد در رسانه ها صورت گرفته است. بر اساس قانون، فرد متقاضی باید همه مراحل تایید صلاحیت خود را در استان مقصد از صفر تا ۱۰۰ طی کند که باعث […]

یک خبرنگار رئیس حوزه هنری استان شد

رئیس حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد. طی حکمی شریف اسلامی به عنوان رئیس حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد. بنابر این گزارش، امروز طی مراسمی و با حضور مسئولان استانی و کارکنان حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد شریف اسلامی جایگزین علی هوشمند رئیس قبلی حوزه هنری استان شد. اسلامی […]

گزارش تصویری تشییع شهید «علی داد»/حضور کاندیداها در مراسم تشییع

شهید جانباز علی (فرزین) داد از یادگاران هشت سال دفاع مقدس بعد از سال‌ها تحمل زخم‌های دژخیمان بعثی و استکبار صبح امروز به قافله دوستان شهیدشپیوست. با حضور باشکوه مردم شهید پرور شهر یاسوج و جمعی از مسئولان استانی از جمله سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه وبویراحمد، سردار بوعلی فرمانده سپاه فتح، سردار غلامزاده فرمانده […]

زارع: به زودی خواهم گفت عزت بویراحمد توسط چه کسانی از بین رفت

نماینده بویراحمد و دنا گفت: عزت بویراحمد زمانی زیر سئوال رفت که در دانشگاه‌ها فضای خفقان حاکم بود. غلام‌محمد زارعی شامگاه چهارشنبه در جمع مردم نجف‌آباد یاسوج که با حضور تعداد زیادی از صنعتگران، فرهنگیان و دانشگاهیان برگزار شد، با بیان کسانی که این روزها از «عزت» بویراحمد سخن می‌گویند، اظهار کرد: عزت بویراحمد یعنی […]

هدایتخواه: مدیر فاسد با مدیر اصلاحاتی فرق می کند

نماینده سابق بویراحمد و دنا در مجلس گفت: در عزل مدیران فاسد حتماً دخالت می‌کنم. ستار هدایت‌خواه در جمع گروهی از فرهیختگان با رد شایعه برخورد‌های حذفی با جریان‌های سیاسی، گفت: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد همه حامی نظام اسلامی‌اند و مبنای کار مجلس باید در قالب وظیفه نظارتی، استفاده از مدیران صالح و کاردان […]

جریان پایداری از بازگشت «عزت» به بویراحمد سوء استفاده می‌کنند

بازی بازگشت به عزت بویراحمد را با هدف انحراف جریانات سیاسی و عامه مردم مطرح نمود و ضمن امید واهی به رد صلاحیت آقای موسوی می‌خواستند با حدف ایشان و عوام فریبی، آراء حامیان موسوی را به سبد رأی آقای هدایتخواه بریزند و غافل از اینکه چنین بازی طراحی شده‌ای هیچ تأثیری بر روی نظر […]

اشتباه در اعلام نام یکی از کاندیداهای تاییدصلاحیت شده کهگیلویه

موضوع رد و تائید صلاحیت‌ها بعدازاعلام حوزه های گچساران وبویراحمد دردهدشت با شایعات و حرف و حدیث‌های فراوان همراه شد، از آنجائیکه فرمانداری کهکیلویه اعلام کرده بود تائید صلاحیتها یاعدم صلاحیتها به صورت آماری اعلام می گردد,ونتیجه کامل به صورت حضوری دراختیارداوطلبان قرارمی گیرد ,در این بین در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ با توجه به […]

هدایت‌خواه: حضور «موسوی» سطحی طایفه گرایی را به سطح فکری و سیاسی ارتقا می دهد

نامزد انتخابات مجلس دوره دهم بویراحمد و دنا گفت: حضور موسوی وزن واقعی نامزدهای انتخاباتی را مشخص می‌کند.

چرا 26 دیماه تائیدصلاحیت‌های انتخابات کهگیلویه و بویراحمد اعلام نشد؟

گزارشی کوتاه از آنچه در روز موعد بر وضعیت اعلام تایید صلاحیت ها در کهگیلویه و بویراحمد گذشت را خواهید خواند که شاید جوابی بر این سوال باشد که چرا این روز اینقدر طولانی شد جلساتی در سه نهاد قدرت استان تا بعد از نیمه شب ادامه پیدا کرد.
صبح روز گذشته با اطلاع اولیه برخی کاندیداهای مطرح رد صلاحیت شده دارای نفوذ و اطلاع، تلاشهای زیادی از سوی این عده تا نیمه شب در جریان بود که جو جلسات سه گانه دیشب تحت تاثیر همین تلاشها قرار گرفت و ساعتها به درازا کشیده شد.
به گزارش سایت استان یکی از نماینده های فعلی که صلاحیت وی احراز نشده از تهران تلاش و فشار بسیاری وارد کرد که ظاهرا تا کنون در ساعت تنظیم گزارش در ٠١:٣٠ بامداد ٢٧ دیماه به نتیجه قطعی نرسید که در اعلام اولیه تایید صلاحیت ها نامش قرار بگیرد.
یکی دیگر از نیروهای سابقا پرنفوذ کهگیلویه که گفته میشد خبر رد صلاحیت ش شایعه است نیز از ابتدای صبح از طریق یکی از شخصیتهای استان در تلاش بود تا رد صلاحیت ش را تغییر دهد که با واکنش تندی (…) مواجه شد.

دیگر افراد که تا کنون صلاحیت شان تایید نشده نیز در بی خبری به امید دلبسته اند و بدون اطمینان از تصمیمی که در موردشان گرفته شده به هواداران امید می دهند.
تلاش و لابی‌گری گروه اول و نگرانی ها از حجم هواداران گروه دوم در دو شهرستان حساس ظاهرا تنها نتیجه ای که در بر داشت طولانی شدن جلسات دیشب و به تاخیر افتادن ارسال اسامی و گلایه و انتظار تا نیمه شب برخی فرمانداراها بود.
طبق اعلام قبلی قرار بود در طول روز گذشته شورای نگهبان لیست تایید، رد و عدم احراز را به فرمانداری ها اعلام کند و تلاشها برای تغییر تصمیم اولیه نیز ظاهرا بی سرانجام بود.

کهگیلویه و بویراحمد امشب منتظر اعلام کاندیداهای تاییدصلاحیت شده نباشند

مردم کهگیلویه و بویراحمد امشب منتظر اعلام اسامی کاندیداهای تایید یا عدم احراز صلاحیت شده نباشند.
ظاهرا توافق شده که امشب فرمانداری ها اطلاع رسانی نکنند و از سایت استان نیز خواسته شده گزارشی منتشر نشود.
جلسه شورای تامین بعد از 4ساعت در نیمه شب به پایان رسید و هم‌اکنون در ساعت 01:25 بامداد روز ٢٧ دیماه، جلسه ای در فرمانداری بویراحمد با حضور فرماندار و دو معاون و مدیر حراست استانداری در جریان است.
به گفته منابع آگاه در فرمانداری های کهگیلویه و بویراحمد، اعلام رسمی لیست تایید صلاحیت شدگان در این حوزه به فردا 27 دی ماه موکول شد.

هدایت خواه: الان مجلس خبرگان مهم تر از مجلس شورای اسلامی است/آبرویم را گذاشتم

نامزد انتخابات مجلس دهم حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا گفت: آبروی خود را برای انسجام نیروهای انقلابی و ولایی گذاشتم.

روستای پایلوت توسعه صنایع دستی استان انتخاب شد

مشاور معاونت توسعه روستائیان و عشایر نهاد ریاست جمهوری گفت: بعد از بررسی های کارشناسانه صورت گرفته ، روستای ” دم دره شهرستان چرام ” در این استان بعنوان روستای پایلوت توسعه صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد. ” دکتر فاطمه اشرفی ” در جمع روستانشینان دمدره شهرستان چرام گفت:‌ طرح توسعه صنایع […]

اولین اظهارات کاندیدای زن اصلاحات بویراحمد و دنا

زینب هاشمی نامزد انتخابات حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا به سئوالان خبرنگاران پاسخ داد که از منظر خوانندگان می‌گذرد لطفا خودتان رامعرفی فرمائید؟ زینب هاشمی مدیر کل اموربانوان سابق استانداری کار‌شناس ارشد جغرافیای شهرسازی با سابقه بیش از ۱۰سال در سازمان مدیریت وبرنامه ریزی واستانداری استان ۹سال، مسئول حوزه پژوهش استان وعضو کمیته تخصصی، تحقیقات […]

نشست جمعی از اصولگرایان با تاجگردون

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در نشست صمیمی با جبهه اصولگرایان اظهارداشت: در یکی از سایت های ارزشی خواندم که نوشته بود آقای تاجگردون شما در روز ۹ دی کجا بودید؟ و بعد عکس بقیه کاندید های گچساران را در سایت زده و گفته: تاجگردون کجاست؟ تاجگردون متظاهر بوده و تظاهر می کند […]

سیدمسعود دانشی به عنوان نامزد نهایی جبهه متحد اصولگرایان کهگیلویه معرفی شد

در نشستی با حضور شورای حکمیت و جمعی از بزرگان اصولگرا ی حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ، نامزد نهایی جبهه متحد اصولگرایان انتخاب شد. نامزد نهایی جبهه متحد اصولگرایان کهگیلویه بزرگ دیشب در نشستی با حضور 10نفر از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و 18 نفر از اعضای شورای حکمیت که متشکل از نمایندگان دیگر شهرستان‌ها […]

زارعی، بهرامی و پناه چشم‌انتظار ردصلاحیت سیدباقر

انتخابات در حوزه ی بویراحمد و دنا به روزهای سرنوشت ساز خود نزدیک شده است. سیاست نظارت استصوابی شورای نگهبان در بررسی و احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس به شکل پررنگی در سال 82 خود را نشان داد و منجر به چینش جدیدی در صفوف نیروهای سیاسی شد.

شورای نگهبان به هیچ وجه دنبال مچ گیری نیست

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان کهگیلویه وبو یراحمد در گردهمایی مشترک هیات اجرایی و نظارت و بازرسی شهرستان های گچساران و باشت که با حضور استاندار در سالن اجتماعات فرمانداری گچساران بر گزار شد اظهار داشت: قانون اساسی به صراحت وظایف مهم هیات های نظارت شورای نگهبان در امر برگزاری انتخابات […]

رئیس بیمارستان سلمان یاسوج منصوب شد

رئیس بیمارستان اعصاب و روان سلمان یاسوج به طور ناگهانی تغییر کرد. شامگاه چهارشنبه (۱۶ دی‌ماه) حکم منوچهر هرمزپور رئیس بیمارستان اعصاب و روان سلمان یاسوج به طور ناگهانی لغو شد. بنابر این گزارش، هرمزپور در طول مسئولیتش خدمات زیادی ارائه داد که تلاش‌های او مورد تقدیر امام جمعه یاسوج، رئیس علوم پزشکی استان کهگیلویه […]

سیدباقر موسوی تائیدصلاحیت شد / اسامی 34 کاندیدای تائید صلاحیت شده

فرماندار بویراحمد گفت: ۳۴ نفر از افراد ثبت نام کننده برای انتخبات مجلس ا ز حوزه بویراحمد و دنا تایید شدند.

محمدکاظم نظری افزود: برای این انتخابات ۳۶ نفر ثبت نام کرده بودند که یک نفر از آنان انصراف داد و یک نفر نیز به دلیل نقص مدرک تایید نشد.

براین اساس سبد باقر موسوی نیز در این مرحله تایید شد.

شهرستان بویراحمد یک صندلی در مجلس شورای اسلامی دارد.

هدایت خواه: برنامه ریزی تبلیغاتی برای رضای خدا باشد نه دنیای فانی

ستار هدایت‌خواه نامزد انتخابات دوره مجلس دهم حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، گفت: در همه امور توکل به خدا باید نصب العین ما قرار گیرد. احساس یاس و نا امیدی نکنید. ستار هدایت‌خواه در جمع تعدادی از هوادارانش که به منظور راه‌اندازی ستاد انتخاباتی خود حضور داشتند، مطالبی را مطرح کرد که از منظر خوانندگان […]

راه اندازی رشته بولینگ و صخره نوردی در استان با افتتاح بزرگ ترین مجموعه ورزشی جنوب کشور

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی مجموعه تفریحی ورزشی آزادی باقری یاسوج خبر داد. مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی مجموعه تفریحی ورزشی آزادی باقری یاسوج خبر داد. جهانبخش ایزد‌پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجموعه ورزشی آزادی باقری به همت بخش خصوصی […]

حدادعادل هم نتوانست بزرگواری را متقاعد کند/عکس

نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در جدید ترین پست اینستاگرامی خود عکسی از نماینده کهگیلوبه بزرگ و حداد عادل منتشر کرده است «غلامرضا تاجگردون» در پست اینستاگرامی خود با انتشار عکسی از «سید علی محمد بزرگواری» و «حداد عادل» مدعی شده که تلاش برای مجاب کردن بزرگواری جهت شرکت در انتخابات حوزه […]

یک کاندید مجلس درکهگیلویه بویراحمد به دادگاه معرفی شد

یک مقام عالی در فرمانداری دنا گفت: تخلف یکی از کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس دهم حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا به دستگاه قضایی گزارش داده شد. این مقام عالی در فرمانداری دنا در گفت‌وگو یی، اظهار کرد: در حالی که هنوز مهلت قانونی تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس دهم شروع نشده است، یکی از نامزدهای انتخاباتی […]

تجمع ۱۶ کارمند اخراجی راه و شهرسازی جلوی استانداری

۱۶ نفر از کارکنان اداره‌کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد جلوی محل استانداری این استان تجمع کردند. ۱۶ نفر از کارکنان راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد که از کار خود اخراج شده‌ بودند، جلوی محل استانداری این استان تجمع کردند. این ۱۶ نفر متأهل و همگی دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی بودند. یکی از […]

پیشوا کاندید اصولگرایان کهگیلویه می شود

حیبب‌الله پیشوا نامزد انتخابات مجلس شد. بعد از اینکه «پیشوا» از سوی شورای حکمیت اصولگرایان بویراحمد به عنوان کاندیدای نهایی این جریان معرفی شد، وی از پذیرفتن تصمیم شورای حکمیت اصولگرایان امتناع ورزید. «پیشوا» امروز تحت فشارهای وسیع از سوی اصولگرایان، هواداران و جمعی از طلاب و روحانیون در ساعت‌های پایانی به فرمانداری بویراحمد رفت […]

دیدار دهبانی‌پور با خانواده شهید «نحوی» و نویسنده معروف

رضا دهبانی‎پور مدیرکل فرهنگ به همراه مجموعه فرهنگ، هنر و رسانه‌ی کهگیلویه همزمان با آغاز امامت امام عصر(عج) به صورت جداگانه با خانواده شهید نحوی و مجیدی نویسنده فقید دیدار و گفت‌وگو کردند. رضا دهبانی‌پور در ابتدا با همراهی مسئولان با حضور در خانواده نویسنده‌ی شهید «محمد نحوی» با پدر و اهل خانواده به گفت‌وگو […]

تجهیز استان به مدرن‌ترین وسایل ورزشی دنیا؛ اردوهای تیم ملی کشتی در یاسوج برپا خواهد شد

مدیرعامل مجتمع ورزشی تفریحی و اقامتی آزادی یاسوج گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد به شرایط میزبانی اردوهای تیم‌های ملی با افتتاح این مجتمع بزرگ ورزشی دست می‌یابد. مدیرعامل مجتمع ورزشی تفریحی و اقامتی آزادی باقری با همراهی مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد با دبیر فدارسیون کشتی کشور دیدار کرد. در ابتدای این […]

تنور انتخابات در فرمانداری بویراحمد در حال گرم شدن/ ثبت‌نام دو چهره جدید

تنور انتخابات در فرمانداری بویراحمد در حال گرم شدن است. در حالیکه دومین روز از ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی و سومین روز از ثبت‌نام مجلس خبرگان رهبری سپری می‌شود، تنور انتخابات در شهرستان‌های بویراحمد و دنا و استان کهگیلویه و بویراحمد در حال گرم شدن است. در دومین روز از ثبت‌نام نمایندگی مجلس شورای […]

آغاز فعالیت رسمی کارگزاران در دنا+تصاویر

با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی و گسترش فعالیت‌های سیاسی اولین حزب سیاسی در شهرستان دنا رسما اعلام موجودیت کرد. طی جلسه ای که در سالن جلسات فرمانداری شهرستان دنا برگزار شد اولین حزب سیاسی شهرستان دنا ضمن اعلام موجودیت خود به بیان برخی اهداف و مبانی فکری در انتخابات پیش رو پرداخت. […]

گرگ باران دیده اصلاحات کهگیلویه کیست؟/ در طیف سیاسی آقای منطقیان بودم

البرز بنام، پزشکی نام‌آشنا است که ۳۰ سال از عمر خود را صرف طبابت در مناطق محروم کرد؛ او بخشی از تحصیلات خود را در اروپا گذرانیده و به حسن اخلاق مشهور است؛ بنا بر شنیده‌ها در محافل سیاسی او قصد کاندیداتوری در شهرستان کهگیلویه برای انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی را دارد برای بررسی این موضوع پای صحبت‌های او نشستیم.

سردار خورشیدی: تاجگردون قوی است، نیازی به آمدن ماها نبود

پس از حواشی چند وقت اخیر اظهارات سردار احمد خورشیدی که رسانه های محلی آن را پوشش داده بودند، وی در گفت و گو کبنانیوز به برخی دیگر از ابعاد اظهاراتش پرداخت. یکی از دلایلی که ترک زبانان و طرفداران پروپاقرص شما که از فولادی گلایه‌مند و ناراحت هستند و اکنون از دکتر تاجگردون حمایت […]

پیشوا هم از انتخابات کناره گیری کرد/عارفانه یا اجبار گونه؟

«حبیب‌الله پیشوا» خروجی قطعی و نهایی اعلام شده از سوی شورای حکمیت اصولگرایان بویر احمد و دنا جهت شرکت در انتخابات مجلس دهم در اولین اظهار نظر رسمی با ارسال متنی از پذیرش این تصمیم امتناع ورزید. «وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعاً وَ لا تَفَرَّقُوا…» و همگى به ریسمان الهى چنگ بزنید، و از هم […]

خلقی‌پور: هنوز کاندیدای اصولگرایان بویراحمد قطعی نشده است

خلقی‌پور با بیان اینکه اصولگرایان بویراحمد و دنا هیچ اختلافی ندارند، اظهار کرد: هنوز مجموعه اصولگرایان در شهرستان‌های بویراحمد و دنا هنوز به جمع‌بندی و تصمیم نهایی نرسیده‌. این فعال سیاسی اصولگرایی در شهرستان بویراحمد با تاکید بر اینکه ما هیچ‌گونه اختلافی نداریم و نظرمان واحد است، بیان کرد: نظر ما در انتخابات مجلس دهم […]

جانشین سابق رهبری در کشور سوریه: نام دوگنبدان را به گچساران تغییر دهید

حجت الاسلام دکتر سید محمود وزیری در حاشیه جلسه اداری شهرستان گچساران در مورد مطرح کردن حذف نام شهردوگنبدان در جلسه شورای اداری شهرستان اظهار داشت: بدلیل اینکه میتوان زمینه بوجود آوردن سوء استفاده های بشود و خدای ناکرده بعضی ها تعبیر های نا مناسب به این اسم داشته باشند و یا عده ای بخاطر […]

دانشجو می‌گردد می‌میرد شغلی نمی‌یابد/ حواشی روز دانشجو در دهدشت

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت ترجیح دادند در روزی که به نامشان اطلاق دارد فارغ از هیاهوی سیاسی مشکلات واحد دانشگاهی خود را به گوش مسئولان برسانند.

حزب کارگزاران سازندگی «لنده» راه‌اندازی شد

حزب کارگزاران سازندگی شهرستان لنده راه‌اندازی شد. شورای مرکزی حزب کارگزاران شهرستان لنده فعالیت خود را آغاز کرد. روز پنج شنبه ۱۲ آذر، با حضور تعدادی از اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران استان کهگیلویه و بویراحمد، شاخه شهرستان لنده انتخاب و معرفی شدند. در این جلسه «محمد بزمیان»، فعال سیاسی اصلاح طلب با رای اعضای […]

تذکر به خانه مسافرهای غیر مجاز یاسوج/وام 100 میلیونی برای تغییر کاربری خانه های قدیمی به سنتی

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه وبویراحمد صبح امروز در گفت و گوی تلفنی با فرماندار مرکز استان خواهان ساماندهی خانه مسافرها در شهرستان بویراحمد شد. محمود باقری در این گفت وگو با اشاره به اسکان مسافردر طول سال تصریح کرد:به دنبال این هستیم اسکان مسافر را در تمام شهرستانهای استان از حالت سنتی […]

سفر معاون رئیس جمهور به گچساران و باشت

فرماندار گچساران از سفر معاون رئیس جمهور به این شهرستان خبر داد. عبدالرحیمی رحیمی گفت: سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور فردا پنجشنبه به گچساران و باشت سفر خواهد کرد. رحیمی هدف از سفر معاون رئیس جمهور را بررسی پتانسیل ها و مشکلات مناطق محروم و روستائی دو شهرستان گچساران و […]

انتقاد یک اصولگرا از انتخاب شورای حکمیت: کسی را انتخاب کرده اند که گرایش قومی و منطقه ای دارد

سید کرامت فدایی از کاندیداهای احتمالی بویراحمد و دنا در انتخابات دهم مجلس پس از خروجی شورای حکمیت متنی را منتشر کرد که عیناً منتشر می‌گردد. این متن به شرح زیر است؛ بسم الله الرحمن الرحیم در شرایطی از زمان شاید سکوت بالاترین فریاد باشد، ولی در شرایط دیگر نه فقط فریاد لازم است بلکه […]

تیراندازی در بلوار ارم یاسوج

شامگاه پنج‌شنبه در شهر یاسوج یک درگیری میان چند جوان شرور صورت گرفت که به صوورت تعقیب و گریز با یکدیگر درگیر شدند.

خرج پول‌های مشکوک در انتخابات کهگیلویه

ﺁﺭﺵ ﺗﻘﻮﯼ ﮐﻬﮕﯿﻠﻮﯾﻪ ﻣﺜﻞ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺩﺍﻍ ﺍﺯ ﺗﺐ ﺍﻧﺘﺨﺎﺑﺎﺕ ﺍﺳﺖ ﺧﯿﻠﯽ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﺁﻧﮑﻪ ﺳﺎﯾﺮ ﺣﻮﺯﻩ ﻫﺎﯼ ﺍﻧﺘﺨﺎﺑﺎﺗﯽ ﺣﺘﯽ ﺑﻪ ﻓﮑﺮ ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺕ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﺑﺴﺎﻁ ﺟﻠﺴﻪ ﻫﺎﯼ ﺗﺒﻠﯿﻐﯽ ﻭ ﻣﺘﯿﻨﮓ ﻫﺎﯼ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﭘﻬﻦ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻣﺮﺩﻡ ﮐﻬﮕﯿﻠﻮﯾﻪ ﺳﻠﺐ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ. دﺭﺟﻮﺍﻣﻊ ﻣﺘﺮﻗﯽ ﺍﺳﺘﻘﺒﺎﻝ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﺯ اﻧﺘﺨﺎﺑﺎﺕ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﻣﺴﺘﻘﯿﻤﯽ ﺑﺎ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﺯ ﺳﯿﺴﺘﻢ […]

جوابیه ای به تخریب سید باقر موسوی

اینکه امروز غریب‌پور‌ها، تاج گردون‌ها، تقوی‌نژاد‌ها، خادمی‌ها، افشانی‌ها، حبیبی‌ها، شریفی‌ها، شرافت‌ها، وکیلی‌ها و اسماعیلی‌ها در کشورمان نامی برای افتخارات استان دارند.‌‌ همان دیدگاه بومی سازی و استفاده از ظرفیت مدیریت اجرایی فرزندان شایسته لر بوده که همت والای سید باقر و حاج بهرام مسبب آن بوده است.

سخنی با کاندیداهای حوزه انتخابی کهگیلویه

خدا را شاکر و سپاسگزاریم که با وقوع انقلاب اسلامی هرآنچه ناخوشایند بود برای ملت ایران مخصوصاً در مناطق محروم خوشایند گردیده ، حاکمیت قبل از انقلاب مجالسی داشت که سنای آن انتسابی و مجلس شورای ملی به صورت غیر مستقیم هم انتسابی بود. برای شکل دهی مجلس فرمایشی تحت عنوان شورای ملی آن هم […]

نقدی متفاوت بر اعلام حضور «سیدباقر»

اگر ۱۲ سال پیش رای به شما برایمان افتخار بود؛ اما سالهاست که برای ما ثابت شده است که آن رای افتخار آمیز جوانی؛ در حقیقت رای … به مختوم شدن حیات سیاسی-اجتماعی ما جوانان بود. سید باقر موسوی! مردمی که ۱۲ سال از اریکه قدرت حذف شد تا یاد و نام او تنها در […]

مربع مبارزه با بزرگواری شکل می گیرد؟

تازه در این وقت ها می فهمم که داشتن آرشیو چه موهبتی می تواند باشد و اتفاقا داشتن آرشیو نامنظم چه دردسرهائی دارد. ساعت ها طول کشید تا بتوانم تصاویر متناسب با این خبر را در آرشیو عکس هایم پیدا کنم. آنقدر گشتم تا توانستم چند عکس متناسب با این خبر را کار کنم و […]

نیمکت ذخیره «سیدباقر» در اِل‌کلاسیکوی بویراحمد

اگر او از این گردنه به سلامت نگذرد، نوبت به نیمکت نشینان می‌رسد، کاری که در اکثر شهرهای ایران هم تصمیمی مشابه آن اتخاذ خواهد شد. اول همین هفته دیدار دوتیم مطرح اسپانیا بود. یک دیدار تماشایی و درآخر برد قاطع بارسلونا. دیروز هم یک نشست سیاسی در یاسوج برگزار شد. اینکه این دو چه […]

پدیده انتخابات مجلس دهم در بویراحمد و دنا

آنگونه که اخبار حکایت دارد در مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد چهره هایی چون سید باقر موسوی ، غلام محمد زارعی ،دکتر نیکبخت، مهندس محمد بهرامی، حجه الاسلام رجایی نسب، دهراب پور، باقرپور، روشنفکر، امامی ، پیشوا،خرسندیان، شریعتی، تشکری و… قصد ورود به این کارزار را دارند که شاید عده ای تا انتها نمانند ولی بی شک رقابت نفس گیری پیش روی این کاندیداهاست، مشروط به اینکه از فیلترهای قانونی مراجع چهارگانه و تحقیقات محلی بگذرند.

اصلاح طلبان کهگیلویه؛ لطفا به فکر مجلس دوازدهم باشید!

چرا با وجود اینکه در کهگیلویه مجموع آرای اصلاح طلبان از مجموع آرای اصولگرایان بیشتر است، عروسی به کوچه­ ی اصلاح طلبان نمی­ آید؟

حاشیه و متن نشست هنرمندان گچسارانی و تاجگردون در تهران

نشست هنرمندان کهگیلویه و بویراحمدی مقیم تهران با حضور غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برگزار شد. این نشست که با میزبانی تاجگردون برگزار شد، برنامه‌های متنوعی انجام گرفت. در این نشست بعد از تلاوت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی، کلیپی زیبای فیلم مستند سرزمین چهارفصل به کارگردانی علی‌فتح لایق‌زاده به نمایش […]

تاجگردون نه یک فرصت طلب، بلکه فرصت شناسی قابل است

مهربان، شما حاج غلام را اصلاح طلب ندانسته و اصول گرا نامیده اید، باور کن اینجا هم به خطا رفته اید، حاج غلام بیش و پیش از آنکه اصلاح طلب یا اصول گرا باشد نه یک فرصت طلب است بلکه فرصت شناسی قابل جلوه می کند.

افشاگری‌های جدید از زمین‌خواری در یاسوج / نفوذ زمین‌خواران جاده را منحرف کرد

حجت‌الاسلام مزارعی با اشاره به اینکه وضعیت رودخانه بشار تا آخر آذرماه بایستی مشخص شود، هشدار داد: زمین هایی که به بعضی از نهادها در زمان خاصی واگذار شده و در همان بازه زمانی استفاده نکرده­اند باید بازپس گرفته شود.

کمیته انتخابات شورای هماهنگی اصلاحات هفته آینده برگزار می‌شود

نشست های اخیر شورا، صرفا به تعیین معیارها پرداخته و هر گونه بحث یا ورود به مصادیق در هر سه حوزه به شدت تکذیب می شود.

بزرگواری: خبر کاندیداتوری من در مجلس خبرگان رهبری دروغ است/ با تمام وجود از آیت‌الله ملک‌حسینی حمایت می‌کنم

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده گفت: خبری که در خصوص کاندیداتوری من در انتخابات مجلس خبرگان رهبری بر روی خروجی برخی سایت‌ها قرار گرفته کذب محض است. حجت‌الاسلام سیدعلی محمد بزرگواری با اشاره به خبری مبنی بر اینکه بنده قصد ورود به انتخابات مجلس خبرگان رهبری را دارم، اظهار کرد: این خبر دروغ محض […]

از انسجام بانوان اصلاح‌طلب بویراحمد تا درد فوق‌لیسانس مسافرکش

نشست زنان اصلاح‌طلب یاسوجی با اشرف بروجردی عضو  شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برای هم‌اندیشی پیرامون مسائل سیاسی بویژه انتخابات مجلس دهم برگزار شد. رقبا نمی‌خواهند اصلاح‎‌طلبان ائتلاف کنند/ به اجماع اصلاح‌طلبان نیاز داریم در این نشست که برخی از فعالان دانشجویی اصلاح‌طلب، مدیران اصلاح‌طلب و همچنین فعالان اصلاح‌طلب در احزاب در مختلف حضور داشتند برخی از […]

اجماع اصولگرایان استان

اصولگرایان کهگیلویه و بویراحمد برای وحدت و انسجام در انتخابات پیش‌رو در حسینیه امام علی(ع) شهر یاسوج گرد هم آمدند.

ماجرای پدر یاسوجی که هنوز فرزندش را زنده می‌بیند

ماشینی که احمد سوار آن بود ‌ام.وی.‌ام ٣١۵ بود و کارشناسان بعد از بررسی صحنه حادثه گفتند با توجه به شواهد به نظر می‌رسد ماشین پارک بوده و در حال روشن‌کردن ماشین این اتفاق افتاده و در واقع کنترل ماشین از دست احمد خارج شده و به ته دره سقوط کرده است. احمد جمال‌سیرت، جوانی […]

اجماع اصولگرایان استان

اصولگرایان کهگیلویه و بویراحمد برای وحدت و انسجام در انتخابات پیش‌رو در حسینیه امام علی(ع) شهر یاسوج گرد هم آمدند.

من تاجگردونم، ترک و لر ندارم

غلامرضا تاجگردون عصر روز پنج شنبه در نشستی صمیمی به میزبانی یزرگان جمع ۹ طایفه از طوایف گچسارانی که در سالن بشارت این شهرستان نشستی صمیمی داشتند حضور پیدا کرد و به ذکر مواردی پرداخت.

گاف عجیب اداره هواشناسی کهگیلویه (+ تصاویر)

هر چند که در چند سال گذشته کهگیلویه بزرگ با جدایی چرام،لنده و بهمئی کوچک و کوچک تر شده است اما هنوز شهرستان کهگیلویه با وجود بخش های سوق،دیشموک ،چاروسا و مرکزیت دهدشت جز شهرستان های بزرگ استان کهگیلویه و بویراحمد به حساب می آید. با این حال اداره هواشناسی شهرستان کهگیلویه گاف جالب و […]

برد شیرین هندبالیست های نفت گچساران

تیم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران در خانه به یک برد شیرین دست یافت. از هفته سوم رقابتهای لیگ برتر هندبال بانوان کشور  بک بازی در گچساران برگزار شد. در این بازی در سالن پدخندق گچساران تیم نفت وگاز گچساران با نتیجه ۲۴بر۱۶میهمان خود مس کرمان را با شکست بدرقه کرد. تیم نفت و […]

اجازه تکرار سرنوشت فوتبال شهرداری یاسوج را ندهیم

سرمربی تیم فوتبال زاگرس یاسوج با اشاره به کار سخت این تیم در لیگ فوتبال کشور گفت: اجازه ندهیم زاگرس یاسوج به سرنوشت تیم فوتبال شهرداری یاسوج گرفتار شود. حمید کرمی در تمرین تیم زاگرس یاسوج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تیم زاگرس یاسوج با درایت رئیس هیئت فوتبال و مدیرکل تربیت بدنی و همچنین […]

راه‌اندازی بانو شهر در یاسوج

معاون اجرائی شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تشکیل کمیته ویژه امور بانوان در شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ضرورت دارد. ظهر امروز در مراسم معارفه مشاور امور بانوان شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه زنان نقش موثر و تعیین کننده‌ای در جامعه دارند، اظهار کرد: زنان در امورات اجرائی کشور به […]

استعفای رئیس ورزش کهگیلویه یا مدرک غیرمرتبط؟

رئیس اداره ورزش و جوانان کهگیلویه به خبر استعفایش در یکی از گروه‌های واتساپی واکنش نشان داد.  سیدمسعود تقوی‌نژاد که بیش از ۱۶ ماه است با حکم سرپرستی سکان امورات ورزش و جوانان کهگیلویه را به دست گرفته است این روزها وزارت ورزش و جوانان با ماندن وی در مسند این اداره مخالفت کرده است. […]

پربازديد